Po raz trzeci mogliśmy usłyszeć Wielką Orkiestrę Młodego Muzyka pod batutą Przemysława Drabczyka w Koncercie Noworocznym, tym razem w sali widowiskowej Domu Ludowego w Grojcu.

Orkiestra dęta Przemysława Drabczyka powstała cztery lata temu i od początku działa przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim. Zrzesza około sześćdziesięciu muzyków. W ich skład wchodzą amatorzy oraz muzycy zawodowi, ludzie dla których muzyka to sens życia.

Niedzielny koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej usłyszeliśmy utwory związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz polskich kolęd, muzycy zagrali amerykańskie szlagiery świąteczne.

W drugiej części mogliśmy usłyszeć marsze, poloneza Chopina, wiązanki znanych motywów filmowych i wiele innych znanych i popularnych utworów.

Ku uciesze licznie zgromadzonej pubiczności orkiestra bisowała dwukrotnie. Wszystko na wysokim poziomie. Sześćdziesiąt minut koncertu minęło w jednej chwili. Wyszliśmy z sali usatysfakcjonowani ale z pewnym niedosytem. Dziękujemy.

 

GALERIA


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

OKSiR Oświęcim: Koncert Noworoczny 2018