Nowa ulica Krasińskiego otwarta od poniedziałku
Od poniedziałku, 24 czerwca, kierowcy mogą skorzystać z nowo otwartej części ulicy Krasińskiego. Ta inwestycja ma na celu poprawę komunikacji w naszym mieście, a także otwarcie nowych możliwości pod kątem budownictwa mieszkaniowego i usługowego.

Nowa ulica Krasińskiego poprawia komunikację w mieście

Od 24 czerwca kierowcy będą mogli korzystać z nowo otwartego odcinka ulicy Krasińskiego. Na razie droga będzie dostępna do skrzyżowania z ulicą Szpitalną, a prace na dalszym odcinku, który połączy się z ulicą Dąbrowskiego, są już w toku i mają zakończyć się w sierpniu 2025 roku. Nowa ulica ma długość ponad 1,3 km i przecina ulice: Chopina, Wysokie Brzegi oraz Szpitalną.

Zmiany w organizacji ruchu i nowe połączenia

Warto zwrócić uwagę na zmienioną organizację ruchu, ponieważ ulica Krasińskiego stanie się drogą z pierwszeństwem przejazdu. Kierowcy będą musieli być czujni i zwracać uwagę na nowe znaki drogowe. Nowa trasa ma za zadanie odciążyć mocno zakorkowaną ulicę Dąbrowskiego, oferując alternatywne połączenie między Starym Miastem a osiedlem Chemików.

Inwestycja wspierająca rozwój miasta

Według prezydenta Janusza Chwieruta, nowa ulica Krasińskiego jest istotnym elementem rozwoju miasta. Jak podkreślił: „Poprawiliśmy układ komunikacyjny Oświęcimia w pobliżu hospicjum i ul. Wysokie Brzegi poprzez budowę nowej drogi – ul. Krasińskiego. Ulicę Wysokie Brzegi przy wsparciu miasta przebudował powiat oświęcimski. Ten rejon Oświęcimia zupełnie się zmienił. Ważne jest też to, że ten standard, który od lat realizujemy w mieście jest utrzymany w tej części Oświęcimia. Nowa droga ma też istotne znaczenie rozwojowe. Otwiera nowe możliwości pod kątem budownictwa mieszkaniowego i usługowego. Nowa część Oświęcimia zyskała więc impuls na rozwój”.

Infrastruktura drogowa i przyszłe plany

Wzdłuż nowej ulicy powstały chodniki oraz ścieżka rowerowa, a cała trasa została odpowiednio oświetlona i odwodniona. Inwestycja, której koszt wynosi ponad 12 mln zł, jest finansowana częściowo ze środków zewnętrznych, które pokryły blisko 7 mln zł. Pierwszy etap budowy, sięgający do skrzyżowania z ulicą Szpitalną, jest już zakończony, a prace nad drugim etapem trwają i mają zakończyć się w sierpniu 2025 roku.

Podsumowanie zmian w rejonie ulicy Krasińskiego

Zmiany, które zaszły w rejonie ulicy Krasińskiego, to nie tylko nowa droga, ale także poprawa całego układu komunikacyjnego w tej części miasta. Dzięki nowej trasie mieszkańcy zyskają lepszy dojazd do różnych części miasta, a także nowe możliwości rozwoju w zakresie budownictwa mieszkaniowego i usługowego. Nowa infrastruktura jest dowodem na to, że miasto stale się rozwija i dąży do poprawy jakości życia swoich mieszkańców.


Według informacji z: UM Oświęcim