W nocy z niedzieli na poniedziałek w wyniku przeprowadzonych przez policjantów i strażaków poszukiwań w Nowej Wsi gm. Kęty w korycie rzeki Soła odnaleziono zwłoki motolotniarza.

Wczoraj (19.03.2023) o godzinie 20 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 44 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Z relacji zgłaszającej rodziny wynikało, że mężczyzna od godziny 16,  latał na motolotni w razem z dwoma innymi motolotniarzami. Około godziny 18 mężczyzna miał się odłączyć od grupy. Niestety nie powrócił na miejsce lądowania.  

Policjanci, strażacy PSP i strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Kęty oraz strażacy OSP Nowa Wieś,  natychmiast rozpoczęli poszukiwania przy użyciu psów oraz dronów. Około godziny 1 w wyniku przeprowadzonych działań zwłoki motolotniarza znaleziono w rzece Sole w Nowej Wsi. Strażacy wyłowili ciało z rzeki. Prokurator polecił zabezpieczyć je do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu.
 

W trakcie dalszego postępowania prowadzonego z art.177 par. 2 Kodeksu Karnego (nieumyślne spowodowanie wypadku w ruchu lądowym, wodnym, powietrznym), śledczy ustalą okoliczności tego tragicznego zdarzenia.