Plakat informujący o konkursie na najciekawszą inicjatywę Małopolska Lokalnie.

Tegoroczna edycja Małopolska Lokalnie dobiega końca. Teraz czas na ruch internautów – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną. Głosowanie trwa do 6 grudnia do godziny 12. Każdego dnia można oddać jeden głos. Partnerem projektu jest Powiat Oświęcimski.

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz ze Starostą Oświęcimskim zapraszają mieszkańców powiatu oświęcimskiego do udziału w konkursie „Mamy FIO-ła na Małopolskę”, czyli konkursie na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Małopolska Lokalnie.

W tym roku, w ramach programu Małopolska Lokalnie, zrealizowano 90 inicjatyw, z czego osiem w ramach Lokalnego Programu Grantowego Powiatu Oświęcimskiego i 3 na terenie powiatu w konkursie wojewódzkim. W działania projektowe zaangażowanych było kilkuset mieszkańców powiatu oświęcimskiego, nastąpiły realne zmiany w lokalnych społecznościach. Doceńmy ich zaangażowanie.

Sponsorem nagrody głównej w wysokości 1500 zł dla najciekawszej małopolskiej inicjatywy jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Dodatkowo, dla inicjatyw z terenu powiatu oświęcimskiego, które otrzymają najwięcej głosów na naszym terenie Starosta Oświęcimski ufundował nagrody w postaci bonów do Empiku o wartości:

 1. Miejsce na terenie powiatu – 500 zł
 2. Miejsce na terenie powiatu – 400 zł
 3. Miejsce na terenie powiatu – 300 zł.

Aby wybrać najciekawszą inicjatywę wystarczy:

 1. wejść na stronę pod tym adresem
 2. wybrać najciekawszą inicjatywę
 3. zagłosować,
 4. potwierdzić oddanie głosu klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na maila.

UWAGA! Link może wylądować w spamie! Głosujący, przez cały okres trwania Konkursu, może głosować wiele razy na wybraną przez siebie Inicjatywę, z tym zastrzeżeniem, że nie więcej niż jeden głos dziennie. Głosowanie trwa do 6 grudnia do godziny 12.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej.

Zapraszamy do obserwowania profilu Facebook i udziału w wydarzeniu.

Gorąco zachęcamy do głosowania na projekty zrealizowane na terenie naszego powiatu.

 1. Realizator: Fundacja PrzytulJa
  Projekt: „Wszystko zaczyna się w głowie – spotkania z psychiatrią.”
  Projekt zakładał organizację kampanii promującej temat zdrowia psychicznego oraz wydarzenia “Wszystko zaczyna się w głowie – spotkanie z psychiatrią. Dzień zdrowia psychicznego.” w trakcie którego mieszkańcy powiatu oświęcimskiego mogli wysłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć wystawę prac pacjentów oddziałów psychiatrycznych i dowiedzieć się więcej na temat zdrowia psychicznego.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/wszystko-zaczyna-sie-w-glowie-spotkanie-z-psychiatria/
 2. Realizator: grupa nieformalna “SILOAM: Posłani, by wspierać”
  Projekt: „W szponach współczesnego świata. Warsztaty: profilaktyka fonoholizmu.”
  Projekt zakładał organizację warsztatów profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania fonoholizmowi dla uczniów ze szkół z Zatora, Podolsza i Laskowej.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/w-szponach-wspolczesnego-swiata-warsztaty-profilaktyka-fonoholizmu/
 3. Realizator: grupa nieformalna Zumba Przeciszów
  Projekt: „Wszystko zaczyna się w głowie – spotkania z psychiatrią.”
  Projekt zakładał organizację w Przeciszowie warsztatów bachata, rumba&chacha oraz Masterclass Zumba Fitness prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Było to 6 godzin czystego szaleństwa i ładowania endorfin.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/rusz-sie-z-nami-w-rytmie-zumba-fitness-vol-2/
 4. Realizator: grupa nieformalna Lokalne Aktywistki
  Projekt: „Magiel Sąsiedzki”
  Projekt zakładał organizację warsztatów rękodzielniczych, wyjazdu edukacyjnego i sąsiedzkiego konkursu plastycznego dla mieszkańców oświęcimskiego Osiedla Pod Borem.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/magiel-sasiedzki/
 5. Realizator: Klub Seniora w Zaborzu
  Projekt: „Jesień Jest Nasza”
  Projekt zakładał organizację cyklu zajęć dla seniorów z powiatu oświęcimskiego m.in. warsztatów artystycznych, kulinarnych, sportowych, wycieczek i spotkania integracyjnego przy muzyce.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/jesien-jest-nasza/
 6. Realizator: grupa nieformalna Lokalni Społecznicy przy wsparciu patrona Fundacji Miasto Pracownia
  Projekt: „Działamy EkoLogicznie”
  Projekt zakładał organizację warsztatów dla dzieci z terenu Brzeszcz, Skidzinia i Oświęcimia. Tematy warsztatów: “super ekolog”, “super programista”, “super detektywi”.Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/dzialajmy-ekologicznie/
 7. Realizator: grupa nieformalna Brzeszczanie przy wsparciu patrona Stowarzyszenia na Rzecz Gminy Brzeszcze BRZOST
  Projekt: „Po pierwsze PAMIĘTAJ!”
  Projekt zakładał zwiększenie świadomości historycznej Brzeszczan na temat żołnierzy walczących podczas I i II Wojny Światowej oraz wojnie polsko-bolszewickiej. W ramach projektu zorganizowano spacery pamięci oraz wydano Zeszyty Pamięci, dzięki którym wiedza na temat lokalnych patriotów zostanie utrwalona i rozpowszechniona.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/po-pierwsze-pamietaj/
 8. Realizator: Stowarzyszenie Na Deskach
  Projekt: „SIŁ(K)A W GRAFFITI”
  Projekt zakładał organizację przez Stowarzyszenie Na Deskach konkursu, warsztatów graffiti oraz wykonanie graffiti w siłowni mieszczącej się w Hali Sportowej w Brzeszczach.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/silka-w-graffiti/
 9. Realizator: Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi “Strażak” w Oświęcimiu
  Projekt: „Wyposażenie w niezbędny sprzęt”
  Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi “Strażak” w Oświęcimiu poprzez zakup drukarki.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/wyposazenie-w-niezbedny-sprzet/
 10. Realizator: Stowarzyszenie Pozytywni
  Projekt: „Zakup maskotek – strojów wizerunkowo-edukacyjnych”
  Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Pozytywni poprzez zakup 2 strojów – maskotek przypominających baterię oraz nakrętkę. Następnie wolontariusze ze stowarzyszenia prowadzili prelekcje w szkołach i przedszkolach. Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się dlaczego należy segregować odpady, w jaki sposób są przetwarzane plastikowe nakrętki i co z nich powstaje, a także zapoznały się z kwestią recyklingu. W ramach projektu powstał również klip edukacyjny.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/zakup-maskotek-strojow-wizerunkowo-edukacyjnych/
 11. Realizator: grupa nieformalna Krok ku lepszemu przy wsparciu patrona Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych KREACJA
  Projekt: „Podwórko tuż za progiem”
  Projekt zakładał aktywizację mieszkańców bloków przy ulicy Krakowskiej 16 i Żeromskiego 1 w Chełmku w celu poprawy estetyki i bezpieczeństwa wspólnego podwórka poprzez przeprowadzenie prac remontowych.
  Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/podworko-tuz-za-progiem/

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności -Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego, Powiatu Wielickiego. Partnerzy projektu: Województwo Małopolskie i Alexander Mann Solutions Polska.

 • Informacja o sponsorze nagrody głównej w konkursie.
 • Plakat informujący o konkursie na najciekawszą inicjatywę Małopolska Lokalnie.