Leżące kredki.

Starosta Oświęcimski zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Oświęcimski do udziału w konkursie na projekt logo Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Oświęcimiu. Autor zwycięskiej pracy zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 1 tys. zł.

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Oświęcimiu jest organem doradczym Starosty Oświęcimskiego w zakresie zarządzania ruchem drogowym na drogach powiatowych i gminnych. W pracach Rady biorą udział włodarze Powiatu Oświęcimskiego, przedstawiciele komend powiatowych Policji i Państwowej Straży Pożarnej, urzędnicy z wydziału inwestycji, rozwoju i dróg, oraz z biura spraw obronnych i zarządzania kryzysowego.

Celem konkursu na projekt logo Powiatowej Rady BRD w Oświęcimiu jest promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz inspirowanie młodzieży do rozwijania talentu plastycznego, graficznego poprzez prezentację realnego wykorzystania owoców ich pracy.

Prace konkursowe należy przesłać w wersji elektronicznej wraz z plikami na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 30 września br. Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez Starostę Oświęcimskiego.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października br.

Poniżej regulamin konkursu.

regulamin logo

***

Podstawowymi celami działania Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Oświęcimiu są:

1) inicjowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego;

2) określenie i koordynowanie kierunków działań samorządów gminnych, powiatowych służb, inspekcji i straży w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego;

3) promowanie kultury w ruchu drogowym na obszarze Powiatu Oświęcimskiego.

Do zadań Powiatowej Rady BRD należą w szczególności:

1) analiza zagrożeń występujących w ruchu drogowym;

2) ochrona życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego;

3) współpraca z organami administracji rządowej, samorządowej oraz organizacjami pozarządowymi w celu realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i przedstawienie ich właściwym organom;

4) współpraca z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego;

5) analiza i opiniowanie propozycji rozwiązań w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego;

6) wypracowywanie wniosków i postulatów do regionalnych i krajowych programów poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego;

7) działania mające na celu pozyskanie środków finansowych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego;

8) upowszechnianie i promowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kultury wśród uczestników ruchu drogowego poprzez inicjowanie działalności edukacyjno-informacyjnej.

9) analizowanie i ocena podejmowanych działań.