AKTUALIZACJA Z GODZ. 18.50. U kolejnych 18 osób w Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Na szczęście nie ma wśród nich mieszkańców naszego powiatu.

W grupie osób, u których wykryto koronawirusa jest 10 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 24 do 75 lat, z Krakowa (6 osób), Nowego Sącza (1 osoba), powiatu limanowskiego (4 osoby), wielickiego (4 osoby), nowosądeckiego (1 osoba), suskiego (1 osoba) i dąbrowskiego (1 osoba) – poinformowało o godz. 18.43 biuro prasowe wojewody małopolskiego.

11 osób z tej grupy przebywa w izolacji, a pozostałe są hospitalizowane.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 398 osób.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie)

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 13.10. Dane Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu na dzień 8 kwietnia (godz. 13).

▶️ Liczba osób w pow. oświęcimskim objętych kwarantanną: 400 (wczoraj 350).

▶️ Liczba osób w pow. oświęcimskim objętych nadzorem epidemiologicznym: 17 (bez zmian).

▶️ Liczba osób w pow. oświęcimskim hospitalizowanych z powodu zachorowania na COVID-19: 1 (bez zmian).

***

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 380 osób. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób. W tym gronie nie ma na szczęście mieszkańców naszego powiatu.

We wspomnianej grupie jest 7 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 23 do 77 lat, z Krakowa (3 osoby), Tarnowa (1 osoba), Nowego Sącza (1 osoba), powiatu bocheńskiego (3 osoby), miechowskiego (2 osoby) oraz jedna osoba z innego województwa – poinformowało o godz. 10.20 biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Pięć osób z tej grupy jest hospitalizowanych (w tym wspomniana jedna osoba z innego województwa, która przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie). Pozostałe przebywają w izolacji.

Jednocześnie informujemy, że w dotychczasowych zestawieniach WSSE dwie osoby zostały zdublowane – raport został skorygowany – spieszy z wyjaśnieniami biuro wojewody.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).