Powiat oświęcimski. Trzech drogowych przestępców odpowie za nietrzeźwą jazdę

Trzech kierowców, którzy zlekceważyli prawo wsiadając za kierownicę po alkoholu, poniesie surowe konsekwencje za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Dwóch z nich o mały włos nie doprowadziło do drogowej tragedii.

W nocy z 23/24 marca 2020 tuż po godzinie 23.00 patrolujący ulicę 1 Maja w Brzeszczach policjanci zwrócili uwagę na jadący slalomem samochód marki Skoda. Funkcjonariusze od razu domyślili się, że za kierownicą znajduje się nietrzeźwy kierowca. Błyskawicznie podjęli interwencję zatrzymując pojazd do kontroli. Podczas czynności potwierdzili swoje spostrzeżenia. Badanie stanu trzeźwości kierowcy skody, 34 – letniego mieszkańca Brzeszcz, wykazało 2,60 promila alkoholu. Jak się okazało jechał do sklepu nocnego po kolejną porcję alkoholu.

Tej samej nocy w Oświęcimiu o godzinie 4.00 policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego na Osiedli Zasole zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który samochodem marki Citroen wyjechał z parkingu na ulicę, a następnie uderzył w zaparkowanego seata. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,11 promila alkoholu.

Dziś rano (25.03.2020) w miejscowości Bulowice 46 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego stracił panowanie nad fiatem punto, po czym dachował. W wyniku zdarzenia kierujący doznał jedynie potłuczeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają również, że uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania prawa oraz lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.