Kęty. Wymiana koła zakończona obywatelskim zatrzymaniem

Wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Kęt. Mężczyzna najpierw pospieszył z pomocą kierowcy, który złapał „gumę”, a kiedy zauważył, że jest on nietrzeźwy, uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił Policję.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16/17 listopada 2019 w Kętach na ulicy Żeromskiego. Wracający pieszo do domu 28 – latek zauważył samochód marki Mitsubishi, którego kierowca miał problem z odkręceniem przebitego koła. Mężczyzna natychmiast zaoferował swoją pomoc. W trakcie rozmowy, podczas wymiany koła Kęczanin wyczuł od kierowcy woń alkoholu. O swoim spostrzeżeniu natychmiast powiadomił Policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 53 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, które wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na duże podziękowania zasługuje mieszkaniec Kęt, który chcąc pomóc kierowcy w kłopocie, jednocześnie pomógł w wyeliminowaniu drogowego przestępcy.