KGP. Bezpieczne wakacje 2019

Podinsp. Radosław Kobryś poinformował, że Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opracowało wykaz punktów w kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli autobusów. Przypominał, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autobusu wiozącego dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Podczas trwania wakacji, w każdy czwartek, na stronie policja.pl będą pojawiać się „Fakty i mity na drodze” dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaapelował do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.


1000 Znaków do wykorzystania