Brzeszcze. Uciekał przed policjantami,  bo nie miał uprawnień do kierowania. Zamiast za wykroczenie odpowie za przestępstwo.

W piątkowy wieczór 53 – letni mieszkaniec Brzeszcz lekceważąc prawo podjął dwie karygodne decyzje. Najpierw wsiadł za kierownicę BMW nie mając uprawnień do kierowania pojazdami, a następnie chcąc uniknąć kary za popełnione wykroczenie nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło wieczorem 12 kwietnia 2019. Tuż po godzinie 21.00 policjanci patrolujący rejon ulicy 1 Maja w Brzeszczach dali sygnał do zatrzymania się kierowcy jadącemu samochodem marki BMW. Niestety kierujący na widok policjantów znacznie przyspieszył chcąc ewidentnie uniknąć kontroli drogowej. Policjanci włączając sygnały uprzywilejowania natychmiast pojechali za pojazdem. Kierowca w dalszym ciągu nie reagował na sygnały dawane przez policjantów, w związku z tym policjanci wykorzystując okazję wyprzedzili go, a następnie zwalniając zmusili kierowcę bmw do zatrzymania się. Kiedy pojazd zatrzymał się mundurowi zachowując względy bezpieczeństwa podeszli do auta i dokonali zatrzymania kierowcy, którym okazał się 53 – letni mieszkaniec Brzeszcz. W trakcie czynności policjanci ustalili, że powodem dla którego mężczyzna zdecydował się na ucieczkę był brak uprawnień do kierowania.

Policjanci uświadomili zatrzymanemu, że za brak uprawnień do kierowania groził mu mandat karny lub wniosek o ukaranie do sądu, natomiast nie zatrzymując się do kontroli drogowej popełnił przestępstwo za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.