Bobrek. Policjanci i strażacy nadal poszukują Daniela Piekarz

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku w dalszym ciągu prowadzą czynności związane poszukiwaniami zaginionego 17 – letniego mieszkańca Bobrka. Podczas czynności poszukiwawczych nad brzegiem Wisły odnaleziono buty i plecak zaginionego.

Poszukiwania nastolatka rozpoczęto w nocy z 7/8 kwietnia 2019, kiedy zaginięcie syna zgłosili rodzice. Z ich relacji wynikało, że nastolatek wyszedł z domu wieczorem 7 kwietnia (niedziela ) br. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczo - ratowniczą podczas której ustalili, że chłopak był widziany na ulicy Lipowej w Bobrku, a następnie nad brzegiem rzeki Wisły w rejonie mostu Niepodległości znajdującego się na Północnej obwodnicy Oświęcimia.

W związku z powyższym policjanci z Chełmka i Oświęcimia, a także strażacy PSP i OSP Oświęcim oraz strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Kęty, natychmiast rozpoczęli szczegółową penetrację brzegów Wisły oraz sprawdzanie lustra wody przy pomocy łodzi. W poniedziałek rano pod mostem Niepodległości odnaleziono plecak oraz buty należące do nastolatka.

W poszukiwania zaginionego włączyli się również płetwonurkowie z OSP Oświęcim oraz płetwonurkowie z PSP Krakowa, a także strażacy ochotnicy z OSP Bobrek. W działaniach użyto również policyjnego drona. Poszukiwania prowadzone są każdego dnia.

Przypominamy rysopis zaginionego Daniela Piekarz.
Wzrost ok. 180 cm;
Włosy brązowe, krótkie;
Oczy koloru szarego;
Był ubrany w ciemną bluzę z kapturem oraz ciemne spodnie dżinsowe.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w poszukiwaniach zaginionego Daniela Piekarz proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku pod numer alarmowy 997 lub 112.