Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Jak kupić nowego laptopa i nie żałować?

Zakup laptopa to duży wydatek dla każdego, dlatego warto zastanowić ssę do czego potrzebujemy takiego sprzętu i czy rzeczywiście mobilny komputer jest rozwiązaniem pod nasze potrzeby.

Szukając laptopa idealnego dla nas, odpowiedzmy sobie na kilka istotnych pytań:

 1. W jakich celach używam komputera?

  Do czego właściwie laptop jest nam potrzebny. Czy jest naszym narzędziem pracy i będziemy zabierać go ze sobą niemal wszędzie, czy chcemy, aby przenośny komputer zajmował mniej miejsca w naszym małym mieszkaniu. Jednocześnie pamiętajmy o parametrach komputera. Z pewnością do sprawdzania maili nie będziemy potrzebować supernowoczesnego sprzętu. Ale do obróbki zdjęć już tak. Równocześnie trzeba pamiętać, że niekoniecznie laptop będzie komputerem o najlepszych dla nas parametrach. Może być tak, że bardziej sprawdzi nam się komputer stacjonarny, a fakt zajmowania większej ilości miejsca powinien mieć dla nas mniejsze znaczenie.

 2. Jakie są najlepsze parametry dla mojego komputera?

  W zależności od tego do czego używamy naszych komputerów, potrzebujemy innych parametrów. Jeśli komputer służy nam tylko do wyszukiwania informacji w sieci, obsługi social media czy poczty elektronicznej, to wystarczy nam komputer z podstawowym oprogramowaniem. Jeśli jednak chcemy wykonywać bardziej zaawansowane prace z użyciem specjalistycznych narzędzi, musimy postawić na naprawdę „dobre wnętrze” komputera.

 3. Jak wyznaczyć sobie budżet na zakop nowego sprzętu?

  Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi, ponieważ budżet komputera często zależy od jego oprogramowania i naszych możliwości. Warto zapytać specjalistów, co będzie dla nas najlepsze przy określonym użytkowaniu sprzętu. Wtedy łatwiej nam będzie określić budżet. Łatwiej nam będzie zdecydować, czy chcemy oszczędzać czy też nie.

 4. Czy w dzisiejszych czasach marka ma jeszcze jakieś znaczenie?

  W obecnych czasach marka nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś. Żywotność kupowanych sprzętów jest krótsza, a ich skłonność do awarii jest praktycznie nie do przewidzenia. Zatem warto kierować się przede wszystkim naszymi potrzebami i budżetem. Na awarie nie mamy wpływu, a marka nie daje nam gwarancji niezawodności.

Skąd wziąć pieniądze na zakup komputera?

Szukając funduszy na zakup nowego komputera możemy stworzyć cel bankowy, na który będziemy wpłacać określoną sumę pieniędzy w określonym czasie. Pomoc mogą nam służyć pożyczki online lub dodatkowe zlecenie, którego kwota zapłaty pokryje cenę zakupu nowego komputera.