Oświęcim. Podejrzany o znęcanie z zarzutami, nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania się do rodziny oraz policyjnym dozorem

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu postawili zarzut znęcania 54 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej oraz gróźb wobec swojej rodziny. Śledczy, postępując stanowczo wobec sprawców tego rodzaju przestępstw chcąc odizolować sprawcę od pokrzywdzonych, zastosowali wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną, a także nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

W dniu 16 lutego 2019 oficer dyżurny oświęcimskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął nietrzeźwy 54 – letni mieszkaniec Osiedla Chemików w Oświęcimiu. Policjanci Ogniwa Patrolowo- interwencyjnego błyskawicznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali agresora. W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znęca się psychicznie i grozi swoim najbliższym tj. 44 – letniej żonie, 15 – letniemu synowi oraz 20 – letniej córce, w związku z tym został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, jako podejrzany o popełnienie przestępstwa przeciwko rodzinie.

W trakcie prowadzonego dochodzenia policjanci zebrali dowody potwierdzające, że 54 – latek, co najmniej, od kilku miesięcy swoim zachowaniem dopuszczał się aktów przemocy, więc został mu przedstawiony zarzut znęcania nad członkami rodziny.

W dniu 18 lutego br. zatrzymany został doprowadzony przed oblicze nadzorującego sprawę prokuratora, który przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.