Usługi budowlane to ogrom różnych historii, również tych najbarwniejszych i w związku z tym – wiele wylanych łez rozczarowań, które popłynęły w wyniku nieodpowiedniego podejścia albo niezrealizowanego zlecenia przez „specjalistów”. A pomyłki w zakresie usług budowlanych nie powinny wchodzić w grę, ponieważ mogą wpłynąć negatywnie na nasze codzienne bezpieczeństwo. Jedną z najbardziej newralgicznych dziedzin, w których nie ma miejsca na błąd fachowca, jest naprawa dachów, dlatego też w tym artykule podpowiemy Ci jak znaleźć odpowiednich, wykwalifikowanych specjalistów!

Potrzebna naprawa dachów? 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę poszukując fachowca!

Po pierwsze – doświadczenie, referencje i realizacje

Chcąc znaleźć specjalistów, dla których remont dachów jest codziennością i jednocześnie specjalnością, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich doświadczenie. Im jest ono większe, tym bardziej wpływa na poziom posiadanej wiedzy, a także umożliwia odpowiednie reagowanie w różnych sytuacjach. Doświadczony specjalista doskonale wie, jak zachować się w poszczególnych sytuacjach, jak naprawić konkretne uszkodzenia i z jakich technologii czy materiałów ma skorzystać.

Jak sprawdzić doświadczenie? Cóż, profesjonalna firma budowlana, której specjalnością jest naprawa dachów powinna sama pochwalić się doświadczeniem za pośrednictwem swojej strony internetowej. Głównym wyznacznikiem doświadczenia jest jednak nie liczba lat w branży, ale przede wszystkim – ilość realizacji i referencji. Te ostatnie mogą być najlepszym wyznacznikiem tego, czy firmie można zaufać i czy jej remont dachów jest skuteczny oraz satysfakcjonujący dla klientów.

Po drugie – stosowane materiały i technologie

Jeżeli firma korzysta z przestarzałych technologii i niskiej jakości materiałów, jest to znak, by zrezygnować z jej usług i postawić na inną. Oczywiście dowiesz się o rodzaju stosowanych technologii i materiałów tylko wtedy, gdy firma umieści je na stronie – jeżeli tego nie zrobi, warto poszukać gdzie indziej. Warto przy tym dodać, że niektórzy fachowcy, przyzwyczajeni do starszych rozwiązań, mogą wykonywać swoją pracę równie dobrze co ci, idący z duchem czasu. Warto więc zapytać dlaczego korzystają z takich rozwiązań – jeżeli odpowiednio uargumentują, być może poszukiwanie kogoś innego nie będzie potrzebne.

Po trzecie – oferta i strona internetowa

Naprawa dachów jest czymś bardzo rozbudowanym, do czego firma powinna podchodzić kompleksowo. I dlatego bardzo istotne jest to, aby pokazać klientowi jak pracują dekarze z danej firmy, jaki jest zakres usług i co są w stanie zaoferować. Dzięki temu klient czuje się pewnie i wie, że ma do czynienia z ekspertami. Do przekazania wszystkich tych informacji niezbędna jest strona internetowa – jej posiadanie to w dzisiejszych czasach absolutny fundament, a dla Ciebie istotne również powinno być to, jak bardzo rozbudowana i bogata w informacje jest to strona.

Po czwarte – opinie dotychczasowych klientów

Mówiliśmy już co prawda o referencjach, jednak mają one to do siebie, że mówią one tylko o niewielkim procencie zleceń, zrealizowanych przez daną firmę. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy naprawa dachu rzeczywiście pójdzie jak z płatka, poznaj opinie dotychczasowych klientów – najlepiej te, znajdujące się w Internecie. Zyskasz w ten sposób pełen obraz tego, jak działa firma, dowiesz się czy spełnia oczekiwania swoich klientów, a także jakie ma podejście do realizowanych zleceń. Do głównych źródeł opinii powinny należeć Google, portale społecznościowe i specjalistyczne fora.

Po piąte – podejście do klienta

Czasami najlepiej o profesjonalizmie i efektywności danej firmy, której specjalnością jest remont dachów, świadczy bezpośrednia rozmowa – to po niej możesz wywnioskować, czy dana firma jest zaangażowana w swoje działania i czy traktuje Cię poważnie. Jeżeli stosunek rozmówcy do Ciebie i twojego problemu jest ambiwalentny, poszukaj gdzie indziej, bo może się to wiązać z brakiem odpowiedniego zaangażowania już w trakcie prowadzonych prac.

Potrzebna naprawa dachów? Podpowiadamy jak znaleźć najlepszych specjalistów!