Oświęcim.  Podczas jazdy samochodem popijał … piwko


W dniu 6 stycznia 2019 w Oświęcimiu policjanci zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Bierunia woj. śląskie, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca przykuł uwagę funkcjonariuszy tym, że pił piwo w podczas jazdy.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Tuż po godzinie 18.00 policjanci ogniwa patrolowo- interwencyjnego, pilnujący bezpieczeństwa na terenie Oświęcimia w rejonie ulicy Dąbrowskiego w zauważyli kierowcę samochodu marki Kia Ceed, który spożywał piwo. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. A kiedy zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem 31 – letniego mieszkańca Bierunia wykazało 0,86 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.