Policja Oświęcim:Oświęcim. Podejrzani o rozbój, Sylwestra spędzili już w areszcie śledczym

2 min czytania

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali, a następnie doprowadzili przed wymiar sprawiedliwości dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju na mieszkańcu Oświęcimia. W sylwestrowe popołudnie obaj sprawcy 45 i 58 letni wprost z sali sądowej trafili do jednego z aresztów śledczych.

W sobotę rano [29.12.2018]do oświęcimskiej komendy zgłosił się 57 letni mieszkaniec Oświęcimia, który powiadomił o rozboju. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, kiedy do mieszkania, w którym wynajmował pokój przyszli dwaj znajomi właściciela lokalu mieszkalnego. Mężczyźni najpierw zaczęli go bić, a następnie skradli mu telefon komórkowy, laptopa oraz kartę bankomatową. Następnie siłą i groźbami zmusili pokrzywdzonego do podania kodu PIN do karty, po czym wypłacili pieniądze z jego konta.

Po ustaleniu szczegółów zdarzenia policjanci natychmiast zajęli się poszukiwaniami sprawców: 45 letniego mieszkańca Oświęcimia oraz 58 letniego mieszkańca Babic. Niespełna godzinę później podejrzani zostali zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Osiedla Błonie w Oświęcimiu. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli skradzionego laptopa.

Obaj podejrzani trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów postawiono im zarzut dokonania rozboju. Dwa dni później, w sylwestrowe, południe trafili przed oblicze prokuratora, a następnie sędziego, który orzekł wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, oswiecim.policja.gov.pl/, oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-podejrzani-o-rozboj-sylwestra-spedzili-juz-w-areszcie-sledczym

Autor: krystian