Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

28 listopada na terenie Ośrodka IKARION w Bobrku odbyła się impreza środowiskowa pod nazwą „Bądź widoczny na drodze z Klubem IKARION” sponsorowana przez Powiat Oświęcimski, w ramach dofinansowania materiału promocyjnego dla organizacji pozarządowych. Organizatorem akcji było stowarzyszenie Klub Hipiczny IKARION z siedzibą Bobrku.

Pomimo niesprzyjającej aury, na przybyłe liczne grono uczestników akcji czekali wolontariusze Klubu Hipicznego oraz atrakcje przez nich przygotowane, w formie gier, zabaw, konkursów wiedzy o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego. Na najmłodszych czekały malowanki o zasadach ruchu drogowego.

Nie zabrakło również specjalisty od spraw bezpieczeństwa czyli policjanta, którzy w krótkiej rozmowie z uczestnikami zwrócili uwagę na podstawowe zasady zwiększające nasze bezpieczeństwo na drodze, m.in noszenie odblasków i kamizelek. Każdy z uczestników otrzymał odblaskowego konika, a ci którzy zmierzyli się z testem, zostali nagrodzeni odblaskowymi kamizelkami. – Troska o bezpieczeństwo dzieci jest jednym z priorytetowych założeń stowarzyszenia, wspierając bowiem w swych projektach osoby niepełnosprawne wiemy jak cenne jest zdrowie. Dzięki lepszej widoczności zmniejszamy ryzyko wypadku szczególnie w krótkie, zimowe dni – mówią członkowie stowarzyszenia.

(zew)