Gmina Brzeszcze. Kolejny, nietrzeźwy pirat drogowy wyeliminowany przez policjantów

W dniu 17 października 2018 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Jawiszowic.

Tuż po godzinie 15.00 na ulicy Łęckiej zauważyli jadący z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, samochód marki Renault . Laserowy miernik prędkości wskazał prędkość 90km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy kierujący zjechał na pobocze i uchylił szybę w drzwiach pojazdu , funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Jak się kazało 40 – letni mieszkaniec Brzeszcz wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,80 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został poinformowany o przestępstwie oraz wykroczeniu których się dopuścił, następnie zatrzymany.

Materiały w sprawie czynów, których dopuścił się zatrzymany już wkrótce zostaną przekazane do sądu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

W dniu 16 października br. w ręce policjantów z oświęcimskiej drogówki wpadł także nietrzeźwy pirat drogowy, który okazał się również poszukiwanym: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-skontrolowany-pirat-drogowy-okazal-sie-byc-nietrzezwy-i-poszukiwany-0


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.