Oświęcim. Policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który był poszukiwany

16 października 2018 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie DK 44 w miejscowości Włosienica.

Przejeżdżając obok jednego ze sklepów funkcjonariusze dostrzegli kierowcę samochodu marki Opel Vectra, który z piskiem opon, w sposób brawurowy i niebezpieczny wyjechał z parkingu. Policjanci natychmiast dali mu sygnał do zatrzymania się. Kiedy kierujący zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 39 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,86 promila alkoholu, a ponadto był osobą poszukiwaną przez krakowski sąd. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.