W odpowiedzi na pismo, w którym pan prezydent Janusz Chwierut odmawia pełnego współfinansowania zadania objętego OSPR (Oświęcimskim Strategicznym Programem Rządowym), w tym przypadku ul. Orłowskiego, starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, w dniu 20 września br. zwołał w trybie nadzwyczajnym Zarząd Powiatu, który zdecydował by decyzję o brakującej kwocie 742 tys. zł. podjęła Rada Powiatu, podczas sesji w dniu 26 września br.

– Po raz kolejny wbrew temu co wielokrotnie oświadczał prezydent miasta Oświęcim Janusz Chwierut, radni Rady Powiatu znowu stanęli na wysokości zadania, nie patrząc na kłamliwe i obraźliwe słowa pod adresem Powiatu Oświęcimskiego i podczas głosowania zdecydowali o dołożeniu brakującej kwoty 742 tys. zł. by zrealizować przebudowę ul. Orłowskiego w Oświęcimiu – mówi starosta Zbigniew Starzec i dodaje. – W związku z powyższym przy całkowitej kwocie przebudowy tej ulicy w wysokości 2 mln 290 tys. zł udział miasta Oświęcim w tej inwestycji to 125 tysięcy, czyli około 5 procent. Bardzo dziękuję wszystkim radnym za zrozumienie sytuacji, gdyż ta decyzja, jedynie słuszna nie spowoduje zwrotu kwoty 1 mln. 170 tys. zł. do budżetu państwa.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.