Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zaborze. Kolejny kierowca dostał ataku epilepsji za kierownicą. Uderzył w dwa samochody.

W dniu 22 sierpnia 2018 w Zaborzu doszło do kolizji drogowej, którą spowodował 36 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej. Mężczyzna kierując samochodem marki Renault dostał ataku epilepsji, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni i uszkodził dwa zaparkowane samochody.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 07.00 w Zaborzu gm. Oświęcim na ulicy Porębskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci 36 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej, kierując samochodem marki Renault, dostał ataku epilepsji, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w dwa zaparkowane przed jedną z posesji samochody: opla zafirę oraz daewoo lanos, a następnie wjechał na łąkę. W wyniku zdarzenia kierujący nie doznał żadnych obrażeń ciała, jednakże został przewieziony do szpitala z uwagi na chorobę, która dała o sobie znać za kierownicą. Materiały w sprawie kolizji zostaną przekazane z wnioskiem o ukaranie do sądu. Ponadto jak zawsze w takich przypadkach, policja przekaże do organu, który wydał kierowcy prawo jazdy, wniosek o skierowanie kierowcy na ponowne badania lekarskie w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

To już kolejny, w tym roku, przypadek na terenie powiatu oświęcimskiego, kiedy kierowca w trakcie ataku epilepsji doprowadził do kolizji drogowej, o poprzednim przypadku pisaliśmy tutaj: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/kety-grozna-choroba-dala-o-sobie-znac-za-kierownica-0