Kęty. Pracownik socjalny oraz służby ratunkowe,  z pomocą seniorce, która zasłabła

W dniu 18 lipca 2018 dzięki interwencji pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach oraz szybko i sprawnie przeprowadzonym działaniom służb ratunkowych, 90 – letnia mieszkanka Kęt, która zasłabła w swoim domu, w porę trafiła do szpitala.

Wczoraj o godzinie 12.20 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani przez zaniepokojoną pracowniczkę socjalną, o fakcie braku kontaktu z 90 – letnią podopieczną, która nie otwiera domu, a klucze tkwią w zamku od wewnętrznej strony drzwi. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjantka, aby dostać się do wnętrza domu wykorzystała niedomknięte okno piwniczne. Po wejściu do środka funkcjonariuszka otworzyła drzwi wejściowe, ale okazało się, że seniorka znajduje się za zamkniętymi na klucz drzwiami sypialni. Na miejscu byli już jednak strażacy, którzy używając sprzętu pneumatycznego szybko uporali się z przeszkodą. Starsza pani leżała na podłodze w sypialni. Była przytomna lecz bardzo osłabiona. Została zabrana przez ratowników medycznych do szpitala. Dzięki interwencji pracownika GOPS oraz szybkim działaniom służb seniorka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

Apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na to czy w sąsiedztwie mieszka jakaś starsza, samotna osoba. Być może będzie ona potrzebować pomocy. Warto o takim fakcie powiadomić pracowników najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej lub dzielnicowego. Z kolei w sytuacjach zagrażających życiu należy dzwonić na numer alarmowy 112 i wezwać służby ratunkowe.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.