Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Zareagowały widząc leżącego przy jezdni  człowieka

W dniu 13 maja 2018 mieszkanka Oświęcimia oraz mieszkanka Polanki Wielkiej Oświęcim, zareagowały widząc człowieka leżącego przy jednej z najruchliwszych oświęcimskich ulic. To kolejny przypadek kiedy ludzka bezmyślność zetknęła się z wyjątkowym odruchem serca.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Około godziny 21.30 mieszkanka Oświęcimia jadąc na rowerze ulicą Legionów, tuż za rondem Solidarności, zauważyła leżącego na pasie zieleni mężczyznę. Młoda kobieta natychmiast zatrzymała się, aby udzielić pomocy. Po chwili obok niej zatrzymała się kierująca samochodem mieszkanka Polanki Wielkiej. W związku z faktem, iż mężczyzna oddychał, ale był nietrzeźwy, kobiety natychmiast powiadomiły Policję. Dzięki tak świadomej reakcji młodych pań 43- letni mieszkaniec Oświęcimia został oddany pod opiekę rodziny.

Policjanci apelują, aby w sytuacjach, kiedy zagrożone jest ludzkie życie, zawsze reagować, tak jak to pokazały mieszkanka Oświęcimia i mieszkanka Polanki Wielkiej. Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych.

Policjanci apelują również o rozsądek i nie lekceważenie własnego zdrowia i życia. Imprezy zakończone upojeniem alkoholem mogą zakończyć się tragicznie.

Natomiast rodzinie borykającej się z osobą nietrzexwą przypominamy, że przy każdym urzędzie miasta czy gminy, działa Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, do której zadań należy podejmowanie działań, w celu zobowiązania osób uzależnionych do podjęcia leczenia odwykowego. Ponadto z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego trudnego problemu, można również zwrócić się do dzielnicowego lub pracownika socjalnego w ośrodku pomocy, którzy wskażą odpowiedni sposób postępowania oraz placówki wspomagające osoby współuzależnione.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.