Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie, Towarzystwo na rzecz Ziemi i Górnośląskie Koło Ornitologiczne zapraszają na konferencję inauguracyjną projekt LIFE16 NAT/PL/000766 „Ochrona siedlisk ptaków wodno-błotnych w Dolinie Górnej Wisły”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu LIFE oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

LIFE.VISTULA.PL obejmuje zasięgiem cztery obszary Natura 2000: Dolina Dolnej Soły, Dolina Dolnej Skawy, Stawy w Brzeszczach, Dolina Górnej Wisły, w granicach województwa małopolskiego i śląskiego. Jego celem jest ochrona i poprawa stanu siedlisk ptaków wodno-błotnych, w szczególności ślepowrona i rybitwy rzecznej w tych obszarach.

Podczas konferencji zaprezentujemy Państwu główne założenia oraz zadania przewidziane do realizacji, a także doświadczenia innych podmiotów, również z zagranicy, w zakresie badań i ochrony siedlisk ptaków wodno-błotnych. W drugim dniu zaplanowaliśmy sesję terenową, w trakcie której Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zobaczyć niektóre obiekty, objęte projektem.

Spotkanie odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2018 r. w hotelu Radocza Park (www.radoczapark.pl) w Radoczy (położonej pomiędzy Zatorem i Wadowicami). Szczegółowy program umieszczony zostanie na stronie projektu http://katowice.rdos.gov.pl/life-vistula w maju br.

Do osób, które zgłoszą swój udział do 20 maja 2018 r., wysłany zostanie komunikat zawierający szczegółowe informacje.

• Konferencja jest bezpłatna.

• Zarejestrowanym uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie.

• Ilość miejsc jest ograniczona.

• Rejestracja w terminie do 20 maja 2018 r. poprzez stronę: https://bit.ly/2HUwNSS

• Można zgłosić dowolną liczbę osób, jednak w przypadku dużej liczby zgłoszeń zastrzegamy sobie możliwość ograniczenia liczby uczestników z jednej instytucji.

W przypadku pytań i uwag prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefoniczny pod numerem telefonu:33 8422120, kom. 737692261 (Anna Wawręty, Towarzystwo na rzecz Ziemi).

(Towarzystwo na rzecz Ziemi)