Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

DK44 skrzyżowanie, Oświęcim

Już niebawem ruszą prace związane z przebudową skrzyżowania Drogi Krajowej nr 44 z ul. Jezioro i Porębską. W tym miejscu powstanie sygnalizacja świetlna, która w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Oświęcimskiego. Inwestycja realizowana jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Pod koniec grudnia 2017 r. projektant złożył wniosek o uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Rozpoczęcie wykonania przebudowy skrzyżowania wraz z budową sygnalizacji świetlnej planowane jest na kwiecień 2018 roku. Po uzyskaniu decyzji ZRID zostanie ogłoszony przetarg na realizację robót budowlanych. Całkowite zakończenie inwestycji nastąpi w IV kwartale 2018 roku.

Na przebudowę i modernizację tego skrzyżowania mieszkańcy powiatu czekali od lat. Inwestycja w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo oraz ułatwi życie kierowcom – mówi starosta oświęcimski Zbigniew Starzec.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.