Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim.  Piraci drogowi stracili prawo jazdy na trzy miesiące

W nocy z 17/18 listopada 2017 w na terenie Oświęcimia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Oświęcimskiej Komendy Policji, zatrzymali prawo jazdy dwóm piratom drogowym, którzy nie bacząc na porę nocną oraz warunki drogowe, przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W nocy z piątku na sobotę jeden z patroli oświęcimskiej drogówki pilnował bezpieczeństwa na ulicach Oświęcimia. O godzinie 22.30, kiedy policjanci znajdowali się na Osiedlu Zasole zauważyli jadący ulicą Kolbego, z prędkością 115km/h pojazd /przy dozwolonej 50km/h/. W związku z powyższym natychmiast dali kierowcy sygnały do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą samochodu marki Audi siedzi 22 – letni mieszkaniec Hecznarowic. Policjanci poinformowali go, że przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km /h. Niespełna trzy godziny później w Babicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki VW, który jechał ulicą Śląską z prędkością 114/km przy dozwolonej prędkości 60km/h. Kierujący pojazdem 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia, został poinformowany, że przekroczył prędkość o 54 km/h.

W związku z popełnionymi wykroczeniami, na obu kierujących policjanci nałożyli mandaty, punkty karne oraz zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.