Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kraków. Młodzi oświęcimscy policjanci, pospieszyli z pomocą niepełnosprawnej mieszkance Krakowa

W dniu 21 listopada 2017 do oświęcimskiej komendy zadzwonił mieszkaniec Krakowa, z podziękowaniami dla dwóch policjantów, którzy pełniąc służbę na terenie Krakowa, w ramach przygotowania zawodowego, pomogli jego 80 – letniej, niepełnosprawnej matce.

W poniedziałkowy wieczór, do patrolujących rejon ulicy Królewskiej trzech policjantów, podszedł mężczyzna i poprosił o pomoc we wniesieniu, na pierwsze piętro /od którego funkcjonuje winda/, jego znajdującej się na wózku matki. Policjanci bez chwili wahania pospieszyli z pomocą, dzięki temu seniorka szybko znalazła się w swoim mieszkaniu. Kobieta, wraz z synem podziękowali patrolowi, w skład którego weszli dwaj policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz policjant z Komisariatu Policji w Wolbromiu. Młodzi funkcjonariusze rozpoczęli służbę końcem grudnia 2016, niedawno wrócili ze szkolenia podstawowego. Od kilku tygodni w ramach adaptacji zawodowej pełnią służbę na terenie Krakowa,
a z początkiem grudnia, wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Choć niesienie pomocy, to obowiązek wpisany w służbę policjanta, podziękowania przekazane na ręce przełożonego od mieszkańców, stanowią dodatkową i miłą nagrodę, za codzienny trud, wkładany w służbę na rzecz społeczeństwa.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.