• Oświęcim. Pościg za pijanym kierowcą i jego kompanem zakończony zatrzymaniem zbiegów i odzyskaniem skradzionego mercedesa.
  Policjanci z oświęcimskiej drogówki przeprowadzili udany pościg za pijanym kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że zarówno kierowca jak i jego pasażer mieli jeszcze inne powody, aby uniknąć spotkania ze stróżami prawa.
  Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w...
 • Brzezinka. Dzięki wzorowej reakcji mieszkańca Brzezinki policjanci ujęli kierowcę podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości
  Policjanci z oświęcimskiej drogówki po krótkich poszukiwaniach zatrzymali 62 – letniego mieszkańca gm. Oświęcim podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę fiata dostrzegł mieszkaniec Brzezinki, więc zabrał mu kluczyki od samochodu,...
 • <a href=Oświęcim – Zaborze. Trwają poszukiwania 83 – letniej mieszkanki Zaborza" />
  Oświęcim – Zaborze. Trwają poszukiwania 83 – letniej mieszkanki Zaborza
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą poszukiwania 83 – letniej mieszkanki Zaborza, której zaginięcie dziś (25.04.2019) przed południem zgłosiła rodzina.
  Jak wynika z ustaleń pani Salomea około godziny 07.00 wyszła ze swojego domu znajdującego się na terenie Zaborza i udała...
 • kalejdoskop

  Nagrodzimy zwycięzców. 10 tys. dla NGO

  To już ostatni dzwonek dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu oświęcimskiego, by zawalczyć o nagrody pieniężne w dwóch organizowanych konkursach. Termin składania wniosków upływa 30

 • Bogata oferta edukacji. Sytemu Vulcan pomoże w rekrutacji

  Już od dzisiaj można logować się do systemu, przy pomocy którego prowadzony jest nabór do liceów, techników czy szkół branżowych z powiatu oświęcimskiego. Rekrutacja prowadzona jest przy

 • 3 maja, w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Prezydent Miasta Oświęcim zapr...

 • Urząd Miasta Oświęcim 4 maja organizuje na rynku pierwszą w tym sezonie imprezę ...

 • Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na jubileuszowy X Jarmark Kasztelański – „Pod...

 • Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie informuje, że w&nb...

 • Od 3 do 5 maja na Rynku Główny organizowane są wydarzenia pn. „Weekend...

 • 3 maja, w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Prezydent Miasta Oświęcim zapr...

 • Urząd Miasta Oświęcim 4 maja organizuje na rynku pierwszą w tym sezonie imprezę ...

 • Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na jubileuszowy X Jarmark Kasztelański – „Pod...

 • Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie informuje, że w&nb...

 • Od 3 do 5 maja na Rynku Główny organizowane są wydarzenia pn. „Weekend...

 • Kultowy Ford Mustang

  Kultowy Ford Mustang, jest niewątpliwie jednym z marzeń wielu miłośników motoryzacji. Ten charakterystyczny, amerykański krążownik szos, zdążył już wpisać się w kanon klasycznych muscle carów. W Ameryce, widok Mustanga nie robi aż tak dużego wrażenia, jak w kraju nad Wisłą, jednak salon Ford Mustang w Polsce, dysponuje pokaźną grupą zainteresowanych klientów. Na polskich ulicach, na przestrzeni ostatnich lat, zaczęło pojawiać się coraz więcej tego rodzaju aut, więc może w kolejnych latach również będzie ich przybywać.

  Zalety sportowego auta

  Zapaleńcom sportowych aut nie trzeba tłumaczyć, czym jest ten kultowy pojazd. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, stał się on jeżdżącą legendą. Zabytkowe modele z lat sześćdziesiątych, są sprzedawane na aukcjach za kilkaset tysięcy złotych, co świadczy o tym, jak wiele ten samochód znaczy dla światowej motoryzacji. Ówczesne modele, mogą być kojarzone z klasycznymi, amerykańskimi filmami, lub jednoznacznie utożsamiane z tak zwanym American Dream. Nic w tym dziwnego, gdyż to auto posiada w sobie duszę, której próżno szukać w wielu innych autach.

  Nowe modele Forda Mustanga w niczym nie odbiegają od swojego pierwowzoru. Są to niezwykle estetyczne, agresywne i oryginalne samochody z potężnymi silnikami. Tym, co rzuca się w oczy na początku, jest niezwykła stylistyka tego auta. Nie wszystkim przypada ona do gustu, jednak właśnie ten element, nadaje samochodowi zadziorności i charakteru.

  Aktualnie w salonach Ford Mustang, auto występuje w wielu wersjach wyposażenia, oraz produkowane jest z różnymi silnikami. Najpotężniejsze wersje, które są dostępne jedynie na zamówienie, posiadają silniki o sile nawet pięciuset konni, napędzane pięciolitrowymi jednostkami napędowymi. Są to istne potwory, a na drodze mało który samochód jest w stanie dorównać im osiągami.

  W sprzedaży znajdują się również nieco słabsze wersje, bardziej pasujące do polskich realiów. Mimo wszystko, większość z nich posiada, co najmniej trzylitrowe silniki, które dysponuję dwustoma, trzystoma końmi mechanicznymi. Jest to wystarczająca moc, aby znacząco wyróżniać się na drodze.

  Niesamowicie duże przyspieszenie, wysoka prędkość maksymalna i świetne prowadzenie się na drodze- to są powody, dla których kupuje się takie auta. Dodatkowo, przechodząc koło Forda Mustanga, nie sposób „nie zawiesić na nim oka”, gdyż jest to nadal dość egzotyczny samochód jak na nasze realia.

  Serwisowanie Forda Mustanga

  Kupując sportowe auto, trzeba się liczyć z tym, że jego serwisowanie jest bardzo wymagające. Najlepiej serwisować je w autoryzowanych salonach Forda, lub u wykwalifikowanych mechaników, którzy specjalizują się w tego rodzaju autach. W przeciwnym razie, łatwo można zniszczyć elementy tego kultowego samochodu, gdyż jego serwis wcale nie jest łatwy. Salony Forda Mustanga w Polsce, oferują w pakiecie kompleksowy serwis przez pierwsze lata trwania umowy leasingowej, lub kredytowej, co jest znaczącym ułatwieniem dla nabywców Mustanga.

  Salon Forda Mustanga w Polsce

  Nie w każdym salonie można od ręki kupić ten model. Salony z Fordem Mustangiem w Warszawie, na ogół dysponują kilkoma egzemplarzami, lecz w większości przypadków trzeba to auta zamawiać i czekać na nie kilka miesięcy. Nie ulega jednak wątpliwości, że na pewno warto. Zamawiając Forda Mustanga w salonie, można go odpowiednio doposażyć, co jest zalecaną opcją. Osoby kupujące Mustanga, najczęściej decydują się na niestandardowy model felg i dodatkowe nagłośnienie, jednak w ofercie Forda jest tak dużo opcji, że każdy znajdzie coś, co go szczególnie zainteresuje.

 • Wysiedlenie Brzezinki

  78. rocznica wysiedleń mieszkańców w Brzezince

  24 kwietnia przy tablicach pamięci w Brzezince odbyły się obchody 78. Rocznicy wysiedleń mieszkańców Brzezinki i okolicznych miejscowości. Powiat Oświęcimski reprezentowali Starosta Marcin Niedziela,

 • W sali widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury odbył się kolejny ekologiczny spe...

 • Dzisiaj w miejskich przedszkolach jest 300 dzieci. Nie strajkuje tylko Miej...

 • W sali widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury odbył się kolejny ekologiczny spe...

 • Dzisiaj w miejskich przedszkolach jest 300 dzieci. Nie strajkuje tylko Miej...