Piętnaście małopolskich jednostek OHP rywalizowało na zbiorniku Złota Rybka w Rajsku w XXIII Wojewódzkich Zawodach w Wędkarstwie Spławikowym Uczestników i Kadry Ochotniczych Hufców Pracy. Jeden z pucharów wręczył Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela.

W kategorii drużynowej tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie. Zwycięska ekipa wygrała nagrody rzeczowe oraz puchar ufundowany przez Krzysztofa Świerczka, Komendanta Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie.

Drugie miejsce zdobyła reprezentacja 6-18 Hufca Pracy w Kętach, która otrzymała nagrody rzeczowe oraz puchar ufundowany przez Marcina Niedzielę, Starostę Oświęcimskiego.

Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna z 6-10 Hufca Pracy w Myślenicach. Oprócz nagród rzeczowych wzniosła w górę puchar ufundowany przez Agatę Gworek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

Wspomniane drużyny otrzymały również medale ufundowane przez pracodawców współpracujących z oświęcimską jednostką.

Poza klasyfikacją drużynową wyłoniono najlepszych łowców okazów w kategorii uczestnik oraz kadra.

Największą rybę wśród uczestników złowił Adrian Wapiennik z 6-18 Hufca Pracy w Kętach. Pośród kadry tytuł łowcy okazu również przypadł reprezentantowi kęckiej jednostki. Zdobył go Tomasz Nikiel.

Dodatkowo organizatorzy pamiątkowymi medalami nagrodzili łowiące panie: Anitę Gajewską – uczestniczkę z 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu oraz Karolinę Młynarczyk wychowawcę z 6-32 Hufca Pracy w Limanowej.

Dekoracji zwycięzców dokonała Anna Turbańska, Komendant 6-17 Hufca Pracy w Oświęcimiu oraz sędziowie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: Władysław Kuśnierz, Bogdan Hazuka, Jolanta Hazuka, Władysław Bożek oraz Kazimierz Rusinek, którzy nie tylko sędziowali zawody, ale także służyli dobrą radą.

Zawody, które odbyły się 31 maja zorganizowały Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz 6-17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu.