Powiat oświęcimski. Kolizje drogowe konsekwencją niedostosowania prędkości do zmiennych warunków drogowych

W ciągu ostatnich dni opady deszczu w znacznym stopniu pogorszyły warunki jazdy po drogach. Niestety wielu kierowców zapomniało o zmniejszeniu prędkości, na efekty nie trzeba było długo czekać.

W dniu 17 maja 2018 o godzinie 11.00 w Wilczkowicach na ulicy Oświęcimskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 18 – letnia mieszkanka Bielan, kierując samochodem marki Ford na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z jezdni i uderzyła w ogrodzenia dwóch posesji. O godzinie 14.10 w Porębie Wielkiej doszło do kolejnej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci 20 – letni mieszkaniec Bielska – Białej kierując samochodem dostawczym marki Ford stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w barierę mostu na rzece Macocha. O godzinie 14.30 w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia doszło do kolizji z udziałem busa pracowniczego. Jak ustalili policjanci 52 – letni mieszkaniec Gminy Brzeszcze kierując busem marki Iveco stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni do przydrożnego rowu.

W dniu 18 maja 2018 o godzinie 6.25 w Osieku na ulicy Bielańskiej 29 – letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, kierując samochodem marki VW Transporter, aby uniknąć uderzenia w tył poprzedzającego go samochodu, podczas gwałtownego hamowania, stracił panowanie nad pojazdem wyniku czego zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, a następnie pojazd przewrócił się na bok. O godzinie 7.10 w Zaborzu na ulicy Grojeckiej, 18 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki BMW, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem marki VW Golf, którym kierowała 31 – letnia mieszkanka Grojca. Wszyscy sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków drogowych. Przypominają również o tym, że nawierzchnia drogi w czasie deszczu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg.