• KGP. Prędko(ść) Cię zabierze…ale nie tam gdzie chcesz
  Pod takim tytułem policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji zrealizowali spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.

  Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz...
 • Kęty. W drodze na służbę zatrzymał poszukiwanego listem gończym
  Policjant referatu kryminalnego Komisariatu Policji w Kętach w drodze na służbę zatrzymał mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu listem gończym. 41 – letni mieszkaniec Gminy Kęty od blisko od dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w obawie przed grożącą mu karą...
 • KGP. 100. rocznica powstania Policji Państwowej 1919-2019
  Na fasadzie gmachu Komendy Głównej Policji 12 marca br. zawieszono dekorację okolicznościową upamiętniającą 100-lecie powstania Policji Państwowej.
  Tematyka ekspozycji nawiązuje do bogatej tradycji korpusu. Będzie ona ozdabiała budynek KGP w bieżącym roku, przypominając o jubileuszu formacji.
  Warto...
 • Powiat oświęcimski. Policjanci dbając o bezpieczeństwo eliminują nietrzeźwych z dróg
  W ciągu ostatnich kilku dni (16 - 18.03.2019) policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali czterech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.16 marca 2019 policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolując rejon Skidzinia o godzinie 11:50...
 • Oświęcim. Trwają poszukiwania 10-latki, która zaginęła na terenie Oświęcimia po wizycie u psychologa
  Policjanci oraz strażacy na terenie Oświęcimia prowadzą intensywne poszukiwania 10 letniej dziewczynki, która zaginęła dziś [19.03.2019] przed godziną 19.00 po wyjściu z gabinetu psychologicznego, gdzie przebywała wraz z matką i ojcem.
  Rysopis zaginionej małoletniej Ewy Podsiadło:
  Włosy ciemny...
 • Sprzedaż nieruchomości

  Powiat oświęcimski to bardzo atrakcyjne miejsce. Wśród ofert nieruchomości na sprzedaż można znaleźć interesujące oferty zaproponowane przez Zarząd Powiatu w Oświęcimiu.Poniżej prezentujemy

 • Synthos S. A. zdecydował o wsparciu lokalnych samorządów w walce ze smogiem...

 • Synthos S. A. zdecydował o wsparciu lokalnych samorządów w walce ze smogiem...

 • Jak kupić nowego laptopa i nie żałować?

  Zakup laptopa to duży wydatek dla każdego, dlatego warto zastanowić ssę do czego potrzebujemy takiego sprzętu i czy rzeczywiście mobilny komputer jest rozwiązaniem pod nasze potrzeby.

  Szukając laptopa idealnego dla nas, odpowiedzmy sobie na kilka istotnych pytań:

  1. W jakich celach używam komputera?

   Do czego właściwie laptop jest nam potrzebny. Czy jest naszym narzędziem pracy i będziemy zabierać go ze sobą niemal wszędzie, czy chcemy, aby przenośny komputer zajmował mniej miejsca w naszym małym mieszkaniu. Jednocześnie pamiętajmy o parametrach komputera. Z pewnością do sprawdzania maili nie będziemy potrzebować supernowoczesnego sprzętu. Ale do obróbki zdjęć już tak. Równocześnie trzeba pamiętać, że niekoniecznie laptop będzie komputerem o najlepszych dla nas parametrach. Może być tak, że bardziej sprawdzi nam się komputer stacjonarny, a fakt zajmowania większej ilości miejsca powinien mieć dla nas mniejsze znaczenie.

  2. Jakie są najlepsze parametry dla mojego komputera?

   W zależności od tego do czego używamy naszych komputerów, potrzebujemy innych parametrów. Jeśli komputer służy nam tylko do wyszukiwania informacji w sieci, obsługi social media czy poczty elektronicznej, to wystarczy nam komputer z podstawowym oprogramowaniem. Jeśli jednak chcemy wykonywać bardziej zaawansowane prace z użyciem specjalistycznych narzędzi, musimy postawić na naprawdę „dobre wnętrze” komputera.

  3. Jak wyznaczyć sobie budżet na zakop nowego sprzętu?

   Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi, ponieważ budżet komputera często zależy od jego oprogramowania i naszych możliwości. Warto zapytać specjalistów, co będzie dla nas najlepsze przy określonym użytkowaniu sprzętu. Wtedy łatwiej nam będzie określić budżet. Łatwiej nam będzie zdecydować, czy chcemy oszczędzać czy też nie.

  4. Czy w dzisiejszych czasach marka ma jeszcze jakieś znaczenie?

   W obecnych czasach marka nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś. Żywotność kupowanych sprzętów jest krótsza, a ich skłonność do awarii jest praktycznie nie do przewidzenia. Zatem warto kierować się przede wszystkim naszymi potrzebami i budżetem. Na awarie nie mamy wpływu, a marka nie daje nam gwarancji niezawodności.

  Skąd wziąć pieniądze na zakup komputera?

  Szukając funduszy na zakup nowego komputera możemy stworzyć cel bankowy, na który będziemy wpłacać określoną sumę pieniędzy w określonym czasie. Pomoc mogą nam służyć pożyczki online lub dodatkowe zlecenie, którego kwota zapłaty pokryje cenę zakupu nowego komputera.

 • Osiek. Na sportowo promowali służbę w Policji
  W dniu 14 marca 2019 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu spotkali się z uczniami klas 6,7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Osieku, którym opowiedzieli dlaczego warto zostać policjantem. Pokazali policyjny sprzęt, a także przeprowadzili zajęcia sportowe w trakcie których...
 • Oświęcim. Policjanci apelują o zgłoszenie się kobiety, która znalazła telefon zaginionego Marcina Zasadni
  Policjanci Zespołu ds. poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, prowadzący czynności związane z poszukiwaniami zaginionego Marcina Zasadni, proszą o kontakt mieszkankę Oświęcimia , która rano 9 marca 2019 pod jedną z ławeczek na Bulwarach Miejskich w Oświęcimiu, znalazła telefon...
 • Oświęcim. Drogowy agresor zaatakował kursantkę i jej egzaminatora
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu postawili zarzut uszkodzenia mienia drogowemu agresorowi. 34 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim swoją niczym nieuzasadnioną, złość wyładował na kursantce zdającej prawo jazdy, egzaminatorze oraz samochodzie egzaminacyjnym.
  W ubiegły czwartek [...
 • Oświęcim. Dwóch drogowych piratów straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość
  Podczas minionego weekendu [15-17.03.2019] policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, który przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.
  W piątek o godzinie 14.10 w Oświęcimiu na ulicy Chemików do kontroli drogowej został zatrzymany 19 –...
 • VII sesja Rady Powiatu w Oświęcimiu

  20 marca br. (środa) o godzinie 14.00 odbędzie się VII sesja Rady Powiatu w Oświęcimiu VI kadencji. Sesja odbędzie się w sali audiowizualnej im. Jana Klęczara Powiatowego Zespołu Nr 2 SOMSiT im.

 • Oświęcim chce współpracować z gminą Oświęcim. Wyrazem tego jest powstanie Aglomeracji...

 • Oświęcim chce współpracować z gminą Oświęcim. Wyrazem tego jest powstanie Aglomeracji...

 • Z czego składa się skuteczne pozycjonowanie stron internetowych? Oczywiście z działań w obrębie strony WWW, jak również poza nią – te pierwsze to optymalizacja on-page, która jest niezbędna, aby witryna została dostosowana z jednej strony do wymogów robotów Google, a z drugiej potrzeb użytkowników. Jakie czynności składają się na taką optymalizację i o czym nie można zapominać, by proces SEO okazał się skuteczny?

  Pozycjonowanie stron internetowych a on-page SEO

  Optymalizacja strony internetowej pod kątem SEO to jedne z pierwszych czynności, jakich podejmuje się specjalista. Ma on za zadanie dokładne przeanalizowanie tego, co znajduje się na stronie i zaplanowanie działań, mających na celu dostosowanie witryny do wymogów Google i użytkownika. Co składa się na on-page SEO?

  Po pierwsze – optymalizacja HTML

  To absolutna podstawa podstaw, o której pamiętać musi każdy specjalista SEO. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, oferowane np. tutaj: https://matt-kozlowski.com/

  nie byłoby możliwe bez odpowiednich meta tagów, które są nie tylko bardzo przydatne dla użytkowników, ale przede wszystkim informują Google o tym, co znajduje się na stronie internetowej. Aby pozycje strony w Google były jak najwyższe, niezbędne jest więc zadbanie między innymi o tytuły, nagłówki i opisy description.

  Po drugie – linkowanie wewnętrzne

  Dużo więcej mówi się o linkowaniu zewnętrznym, dzięki któremu możliwe jest zwiększenie popularności strony w Internecie i zbudowanie jej autorytetu, jednak linki wewnętrzne również mają ogromne znaczenie. Jaki jest ich cel? Przede wszystkim linki wewnętrzne ułatwiają poruszanie się po stronie – zarówno użytkownikom, jak również robotom Google. Dlatego też linkowanie podstron czy wpisów w obrębie strony WWW jest istotne, podobnie jak umieszczanie linków w odpowiednich, tematycznych i zróżnicowanych anchorach.

  Po trzecie – optymalizacja adresów URL

  Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych jest możliwe również dzięki odpowiednio sformatowanym adresom URL, które także mogą skutecznie podpowiadać użytkownikom oraz robotom Google, co znajduje się w obrębie danej witryny. Podstawą działań specjalisty jest więc ich odpowiednie przerobienie, np. z „http://domena.pl/75864758475” na http://domena.pl/nazwa-podstrony”.

  Po czwarte – content

  Wysokiej jakości treści to klucz do tego, by pozycjonowanie stron Google było skuteczne – niezbędne jest więc zweryfikowanie jakości oraz unikalności treści i ewentualne zastąpienie ich nowymi. Co wyróżnia dobry content? Przede wszystkim poprawność językowa, merytoryczność, tematyczność, odpowiednie formatowanie i oczywiście właściwe nagromadzenie słów kluczowych – dzięki temu działania SEO będą o wiele skuteczniejsze!

  Po piąte – podstawy user experience

  UX to zarówno funkcjonalność, jak i wygląd strony, dlatego też właściciel witryny i specjalista SEO powinni zadbać choćby o podstawy user experience. Mowa tutaj o właściwie zaprojektowanym menu, prawidłowej nawigacji na stronie, przyciskach CTA czy właściwej strukturze informacji. Tylko wtedy masz pewność, że użytkownik zostanie dłużej i wróci na Twoją stronę, co z kolei przełoży się na pozycjonowanie stron internetowych.

  Optymalizacja on-page – samemu czy z pomocą specjalisty?

  Pozycjonowanie stron samemu to ogromne ryzyko, wynikające przede wszystkim z braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Aby móc skutecznie przeprowadzić cały proces SEO, nie wystarczy tylko przeczytać dwie książki czy kilka artykułów w Internecie – w tej dziedzinie główną rolę gra bowiem praktyka, dzięki której specjaliści SEO nie zapominają o żadnym aspekcie optymalizacji pod kątem pozycjonowania strony i nie popełniają błędów. Niezależnie więc od tego, czy chodzi o działania on-page czy off-page, skorzystaj z usług specjalistów, dzięki którym pozycjonowanie stron internetowych jest skuteczne.

  Pozycjonowanie stron internetowych on-page – czym jest i jakie ma znaczenie?

  Choć dzień ślubu jest dla większości z nas wspaniałym przeżyciem i daje nam pełne nadzieje na przyszłość, nie wszystkie związki są w stanie przetrwać próbę czasu. Dochodzi do kłótni, konfliktów i pojawia się coraz więcej przesłanek ku temu, by zakończyć związek. Czasami jednak nie warto decydować się na ostateczny krok, a więc rozwód – jak radzi adwokat z Wrocławia, dużo lepiej jest czasami przeczekać i wybrać separację. Czym różnią się oba te pojęcia?

  Adwokat z Wrocławia radzi – czasami lepsza separacja, niż rozwód

  Rozwód, ze względu na niewielką znajomość przepisów prawnych przez nasze społeczeństwo, jest wybierany o wiele częściej niż separacja. Bardzo często wynika to z faktu, że skłóceni małżonkowie, w których tli się jeszcze uczucie, jednak nie potrafią zażegnać konfliktów, nie zdają sobie sprawy z formalnego istnienia separacji. A, jak twierdzi adwokat z Wrocławia – różnica jest kolosalna i warto dowiedzieć się o tym jak najwięcej.

  Otóż rozwód prowadzi do definitywnego zakończenia małżeństwa, natomiast separacja wprowadza małżeństwo w stan zawieszenia. W praktyce oznacza to więc, że rozwód jest trwałym i zupełnym rozkładem pożycia, natomiast separacja – wyłącznie zupełnym. Co za tym idzie – separacja nie kończy definitywnie związku i para, kiedy zrozumie swoje błędy i zażegna konflikty, może do siebie wrócić, by kontynuować pożycie małżeńskie.

  Kiedy rozwód, a kiedy separacja?

  Wszystko zależy oczywiście od dwojga ludzi oraz decyzji, jaką podjęli – jeżeli jest nadzieja na uratowanie związku, najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście separacja, jednak kiedy tej nadziei nie widać, rozwód będzie jedyną alternatywą. Oczywiście w obu przypadkach niezbędny będzie adwokat z Wrocławia, reprezentujący jednego z małżonków przed sądem – to właśnie w sądzie orzekany jest zarówno rozwód, jak i separacja. Warto wiedzieć, że sąd nie udzieli rozwodu w przypadku, gdy wnosi o niego tylko osoba winna rozkładu małżeństwa (co również morze orzec sąd), ale już w przypadku separacji jest to jak najbardziej możliwe.

  Oczywiście na wniosek obojga małżonków, sąd może zrezygnować z orzekania o winie.

  Adwokat z Wrocławia wyjaśnia – rozwód a separacja

  Separacja lub rozwód? Potrzebna będzie pomoc adwokata

  W przypadku problemów, jakie pojawiają się w związkach, zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie zawsze towarzyszą duże, często negatywne emocje. To między innymi dlatego, niezbędne jest posiadanie swojego reprezentanta – nie tylko na sali sądowej, ale również poza nią, kiedy konieczne jest stworzenie i wysłanie odpowiednich dokumentów czy np. negocjacje z drugą stroną. W takich sytuacjach zawsze niezbędny okaże się adwokat z Wrocławia, który specjalizuje się w sprawach rodzinnych – to on pomoże Ci w wybraniu najlepszej strategii działania, zajmie się za Ciebie wszystkimi kwestiami formalnymi i oczywiście będzie reprezentował Cię przed sądem.

  To jednak nie wszystko – usługi adwokackie są bardzo kompleksowe, w związku z czym adwokat musi być po części również psychologiem i zadbać o wsparcie Cię w najtrudniejszych chwilach.

  Jak wybrać odpowiednią kancelarię adwokacką?

  Aby adwokat z Wrocławia spełnił Twoje oczekiwania i by Twoja reprezentacja była jak najlepsza, powinieneś/powinnaś przede wszystkim postawić na właściwą kancelarię adwokacką, która kompleksowo zajmie się Twoją sprawą i podejdzie do niej z pełnym zaangażowaniem.

  Jak to zweryfikować?

  • Dzięki stronie internetowej, jaką posiada kancelaria adwokacka – za jej pośrednictwem dowiesz się, jakie usługi adwokackie realizuje, a także jakie posiada doświadczenie i kogo zatrudnia. Sprawdzisz też czy realizuje swoje zadania kompleksowo, np. współpracując ze specjalistami z innych dziedzin – ubezpieczeń, windykacji itd.
  • Dzięki opiniom wcześniejszych klientów – dzięki nim będziesz wiedzieć, czy usługi realizowane są profesjonalnie, czy porady prawne są skuteczne i czy adwokat z Wrocławia otoczy Cię opieką, jakiej oczekujesz.
  • Dzięki bezpośredniemu kontaktowi – czasami to właśnie on pozwala najlepiej zweryfikować kancelarię i sprawdzić, czy jej pracownicy są zaangażowani w świadczone usługi prawne.

  Wszystkie działania przeprowadzane na firmowej stronie internetowej powinny mieć swój cel. Analogicznie sytuacja wygląda z publikowaniem treściami - musi ona spełnić określone cele. Przede wszystkim ma za zadanie zaciekawić odbiorcę, zatrzymać go dłużej w witrynie by finalnie zapewnić sprzedaż towaru lub usługi. Treść na stronie powinna również współgrać z wymaganiami algorytmu Google. Żeby klient w ogóle mógł trafić na naszą witrynę, ta powinna mieć odpowiednio wysoką pozycję w wynikach wyszukiwań. To właśnie drugi cel zamieszczania wartościowych wpisów na stronę internetową. Jednak nie od dziś wiadomo, że treść treści nie równa, ta idealna powinna być odpowiednio zoptymalizowana, żeby przyniosła maksymalne korzyści. Jak to zrobić? Dowiesz się z poniższego poradnika.

  Każdego dnia w internecie publikowane są miliony tekstów, raportów czy też artykułów. Jak wyróżnić swoją treść w tym gąszczu słów? Nie jest to zadanie proste, ale istnieje kilka sposobów, dzięki którym Twoja witryna firmowa będzie wyżej w rankingu firm. Poniżej 4 najskuteczniejsze sposoby, które wykonane profesjonalnie (niekoniecznie tanio) przyniosą ogromny efekt.

  Przyciągający uwagę nagłówek

  Szukając w wyszukiwarce Google interesującego Nas tematu, usługi czy też produktu, pierwsze co rzuca się w oczy jest właśnie nagłówek. Stąd tak ważna jest jego rola w pozycjonowaniu witryny. Dobrze skonstruowany nagłówek powinien nie tylko zaciekawiać odbiorców, ale również nieść za sobą jasny przekaz zachęcający odbiorcę do działania.

  Przykłady skutecznych nagłówków:

  Optymalizacja treści pod SEO

  Prezentacja strony

  Ok, nagłówek przyciągnął uwagę potencjalnego odbiorcy, ale ten nie daje się tak szybko przekonać do kliknięcia w link. Przechodzi więc do czytania opisu strony - to drugi, po nagłówku, bardzo ważny element, który musi zostać odpowiednio zoptymalizowany, jeśli ma skutecznie pozycjonować stronę internetową.

  Wielu właścicieli witryn nie docenia znaczenia tag description a to idealne narzędzie zachęcające do odwiedzin witryny. Co ważne, dobrze napisany opis strony działa zarówno na boty jak i użytkowników. Jak przygotować dobre opis meta description?

  • zachowaj unikalność - algorytmy Google bez problemu znajdą zduplikowane treści co negatywnie wpłynie na ocenę strony,
  • nie przesadzaj z ilością znaków - prawidłowy opis musi wyświetlać się także na urządzeniach mobilnych,
  • call to action - użytkownik chce być wezwany do działania,
  • koniecznie zastosuj słowa kluczowe - zostaną one pogrubione, jeśli użytkownik będzie ich wyszukiwał.
  • podaj pierwszą informację o cenie.

  Nagromadzenie słów kluczowych

  Każda profesjonalna firma zajmująca się pozycjonowaniem stron, przed podjęciem jakichkolwiek działań przygotowuje wspólnie z klientem listę najważniejszych słów kluczowych, na które dana strona internetowa ma być pozycjonowana. Zazwyczaj są to frazy związane z daną branżą, produktem czy też usługą, które najchętniej wyszukują potencjalni klienci. Powinny zostać one uwzględnione przy optymalizacji strony.

  Jak dużo ich umieszczać w tekście, żeby pozycjonowanie strony przynosiło efekt? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Algorytm Google cały czas ewoluuje a jego wymagania ulegają ciągłej zmianie. Na pewno frazy te muszą się pojawiać w wielu miejscach, w różnych formach gramatycznych i różnych kontekstach.

  strony www i ich optymalizacja SEO

  Linkowanie

  Linki, linki i jeszcze raz linki. Wbrew pozorom nie mówimy tutaj o jednej z najpopularniejszych metod pozycjonowania stron internetowych - link building, mowa tutaj o linkowaniu wewnętrznym. Jego podstawowym celem jest zatrzymanie uwagi odbiorcy na dłużej w obrębie Naszej witryny.

  Tworząc tekst na firmowego bloga często w mniejszym stopniu poruszamy temat, który został szczegółowo rozwinięty przy okazji innego tekstu. Świetnym rozwiązaniem będzie umieszczenie linku do tego tekstu - odbiorca może wówczas rozszerzyć wiedzę na dany temat. W ten sposób spędzi na naszej stronie internetowej więcej czasu co przekłada się na pozytywny ranking.

  Zanim zaczniesz jakiekolwiek działania związane z pozycjonowaniem strony i wybierzesz ofertę agencji SEO, skorzystaj z audytu SEO!

  Aby korzystanie z mebli mogło być komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne, niezbędne będą odpowiednie zawiasy meblowe. Tym bardziej, jeżeli mamy do czynienia z frontami, które charakteryzują się sporą wagą i wymiarami. Jako, że wybór jest bardzo duży, istnieje możliwość dopasowania zawiasów do mebli każdego typu. Należy jednak pamiętać o wysokiej jakości, jaką zapewniają jedynie renomowani producenci.

  Zawiasy meblowe wybierane ze względu na położenie drzwi

  Warto zacząć od zdefiniowania typu materiału, jaki posłuży do wykonania mebli oraz ustalenia grubości drzwi. Wymienić można zawiasy do drewnianych drzwi, z wiórowej płyty, z ramką drewnianą lub aluminiową oraz do szklanych drzwi. W wypadku zawiasów puszkowych, najczęściej posiadają one standardowe wymiary puszki. Należy jednak pamiętać, że zawiasy mogą się od siebie różnić kątem otwarcia.

  Podział zawiasów warunkuje m.in. położenie drzwi, dlatego można wyróżnić:

  1. Zawiasy do drzwi równoległych – w tym wypadku, kiedy drzwi są zamknięte, zawias układa się równolegle do frontu i maskującej blendy. Jest to bardzo przydatna opcja dla kuchennych mebli, ponieważ blenda maskująca skutecznie separuje szafki od ścian, bądź od innych przeciwległych mebli w taki sposób, aby wszystkie drzwiczki mogły się bezproblemowo otwierać.
  2. Zawiasy do nakładanych drzwi – często nazywane też zerówką. Ich popularność sprawia, że jest to rozwiązanie stosowane najczęściej. Używa się ich, kiedy drzwi szafki znajdują się poza korpusem mebla. Pozostawione zostają wyłącznie mikroskopijne przestrzenie, które umożliwiają swobodne zamykanie i otwieranie drzwi.
  3. Zawiasy do drzwi narożnych. Najczęściej wykorzystywane są kątowe zawiasy, które mocuje się do korpusu mebla pod prawidłowym kątem.
  4. Zawiasy do drzwi na pół boku lub też tzw. bliźniaczych. Należy po nie sięgnąć, kiedy jeden korpus posiada dwa skrzydła sąsiadujące ze sobą. Para drzwi, umiejscowiona jest poza korpusem mebla, a opiera się o przegrodę środkową, wspólną dla obu drzwi.
  5. Zawiasy meblowe do składanych drzwi. Będą potrzebne, gdy w szafce są dwa oddzielne fronty. Wówczas, powinno zastosować się dwa zawiasy – jeden o szerokim kącie otwarcia i drugi „uzupełniający”, który obydwa fronty połączy. Tego typu drzwi, można spotkać chociażby w meblach narożnych typu „L”.
  6. Zawiasy do drzwi wpuszczanych. Sprawdzą się doskonale, kiedy posiadamy szafkę z drzwiami położonymi wewnątrz, czyli między bocznymi ściankami korpusu. W takim wypadku, cała przegroda korpusu jest widoczna. Jest to całkiem odwrotna sytuacja, niż w przypadku nakładanych drzwi.

  Rodzaje zawiasów meblowych oraz ich zastosowanie

  Fronty bez uchwytów

  Jeżeli zachodzi taka potrzeba, można zdecydować się na model, który przeznaczony jest do mebli z bezuchwytowymi frontami. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z nowoczesnymi wystrojami wnętrz, jest to bardzo często stosowane rozwiązanie. Dzięki pozbyciu się uchwytów, możliwe jest wyeksponowanie frontów. Dokupując specjalny odbojnik, możliwe jest działanie systemu push to open. Wówczas, wystarczy jedynie delikatnie nacisnąć front, aby drzwi same się otworzyły.

  Zawiasy meblowe o szerokim kącie otwarcia

  Podczas projektowania szafek, które mają szuflady umiejscowione wewnątrz, należy użyć zawiasów, które mają ujemny uskok i szeroki kąt otwarcia. Dzięki temu, szuflady będą mogły się swobodnie wysuwać, bez konieczności inwestowania w dystansowane listwy. Zawiasy, które posiadają szeroki kąt otwarcia, świetnie sprawdzą się w wypadku szafek narożnych. Mogą one zagwarantować bezpieczeństwo dla małych dzieci, ponieważ między ruchomymi elementami, widnieją jedynie mikroskopijne szczeliny.

  Zawiasy meblowe z cichym domykiem

  Ku uciesze klientów, coraz większa liczba producentów wprowadza ciekawe, dodatkowe funkcje, które nie tyle podnoszą komfort i wygodę użytkowania, ale też ułatwiają montaż i demontaż zawiasów. Można spotkać się z systemami, które do demontażu nie wymagają jakichkolwiek narzędzi. Godną uwagi cechą jest też ciche domykanie. Drzwi zostają wyhamowane, nawet kiedy zostaną zamknięte z dużym impetem.

 • Powiat oświęcimski. Policjanci oraz współpracujący z nimi kierowcy bezwzględni dla przestępców drogowych
  W ostatnich dniach policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali aż dziewięciu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu . W kilku przypadkach na stworzone przez drogowych przestępców zagrożenie zareagowali inni kierowcy informując Policję...