• II Szczyt Antysmogowy

  Szczyt Antysmogowy

  15 maja, z inicjatywy Starosty Oświęcimskiego Marcina Niedzieli, odbył się II Szczyt Antysmogowy Powiatu Oświęcimskiego. Był on kontynuacją podobnego wydarzenia z kwietnia ubiegłego roku. W zeszłym

 • Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza, w najbliższą sobotę, 25 maja 2019 roku o ...

 • W Małopolsce działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz&n...

 • Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Oświęcimiu informuje o dwóch projektach realiz...

 • Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza, w najbliższą sobotę, 25 maja 2019 roku o ...

 • W Małopolsce działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz&n...

 • Kiedy zależy nam, aby agencja ochrony mienia prowadziła profesjonalny nadzór nad naszym obiektem, niezbędne będzie przeprowadzenie pewnych działań ochronnych. Na początku, teren podlegający zabezpieczeniu oraz sama okolica, powinna być dokładnie przeanalizowana.

  Czy prawdą jest, ze dobra firma ochrony to rzadkość? Okazuje się, że niekoniecznie, natomiast podczas wyboru należy kierować się kilkoma wskazówkami. Tak naprawdę, bardzo wiele składa się na to, czy dane biuro ochrony będzie godne naszej uwagi i podjęcia współpracy.

  W jakim celu prowadzone jest wstępne rozpoznanie?

  1. Zbadanie topografii obiektu oraz weryfikacji głównych ciągów komunikacyjnych, dojść i dojazdów do chronionego obiektu.
  2. Weryfikacja działających systemów zabezpieczających – systemy alarmowe, bariery na podczerwień oraz telewizja przemysłowa.
  3. Sprawdzenie obiektu, pod kątem obecności wybuchowych i łatwopalnych materiałów. Zlokalizowanie ich oraz zweryfikowanie metody ich zabezpieczenia.
  4. Odnalezienie głównego wyłącznika wody, prądu i gazu, a także centralnego ogrzewania. Rozmieszczenie wind, hydrantów, central telefonicznych i ciągów wentylacyjnych.

  Kiedy wszystkie powyższe punkty zostaną już zrealizowane, możliwe jest przygotowanie specjalnego planu ochrony, z którym powinni zapoznać się wszyscy pracownicy agencji ochrony, a następnie przestrzegać wszelkich wytycznych, które się w nim zawierają. Takowy dokument tworzy się po to, by warunki bezpieczeństwa w danym obiekcie stały na jak najwyższym poziomie. Każdy pracownik firmy ochroniarskiej ma też obowiązek zapoznania się z instrukcją pożarową. Oczywiście o ile taka obowiązuje w danym budynku.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze firm ochroniarskich?

  Nie zaszkodzi znać pewne kryteria, które powinna spełniaćfirma, której oddajemy pod opiekę swoje mienie, bezpieczeństwo oraz życie.

  Na samym początku, warto zastanowić się czego dokładnie szukamy, oraz do czego będzie nam to potrzebne. Agencje ochrony w Warszawie, mogą nieco różnić się od siebie, jeżeli chodzi o zakres oferowanych usług. Kiedy wymagamy dozoru nad sporym obiektem przemysłowym, niezbędne będzie połączenie systemu alarmów i monitoringu z ochroną fizyczną. W wypadku mieszkań, domów i innych mniejszych budynków, które ulokowane są nieopodal posterunków policji, zdecydowanie wystarczy tylko jedna z usług wymienionych powyżej. Nie zaszkodzi też jasno określić, jakie zachodzi ryzyko włamania oraz jak często obiekt będzie pozostawiany bez żadnego nadzoru.

  Jaka powinna być dobra firma ochrony?

  W wielu ofertach firm ochroniarskich, znajdziemy informacje, że to jest właśnie ta najlepsza. Warto wiedzieć jak sprawdzić, czy faktycznie jest to zgodne z prawdą. Czym powinna zatem charakteryzować się dobra agencja ochrony?

  • Doświadczenie. Jak wiadomo te firmy, które obecne są na rynku już wiele lat, mają wypracowane pewne procedury, dlatego ich skuteczność będzie wyższa.
  • Profesjonalizm. Każda renomowana agencja, stawia tylko na wykwalifikowany personel, który posiada stosowne licencje. Wszyscy pracownicy będą odpowiednio reagować, zgodnie z sytuacją jaka zajdzie.
  • Jakość. Wszystkie godne polecenia firmy być może nie będą najtańsze, natomiast zagwarantują najwyższą jakość usług.
  • Wyposażenie. Praca w ochronie to nie tylko ludzie, to także specjalne urządzenia, którymi posługują się pracownicy. Muszą być one skuteczne, funkcjonalne i niezawodne.
  • Posiadanie swoich patrolów interwencyjnych. W takim wypadku, możemy być pewni, że pomoc zjawi się na miejscu zdarzenia na czas.

  Firma ochrony – jak wygląda ochrona fizyczna w obiektach?

  Nie ulega wątpliwości, że wakacyjne wyobrażenia często nie pokrywają się z rzeczywistością i okazuje się, że piękne miejsce, do którego mieliśmy się udać, wcale nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego też planując wczasy, warto wybrać takie miejsca, które są sprawdzone i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. My polecamy wakacje last minute w Portugalii, które nie tylko pozwolą Ci na wspaniały wypoczynek, ale również nie spowodują, że zapłacisz za nie dużo pieniędzy. Dlaczego warto wybrać właśnie Portugalię?

  Last minute w Portugalii, czyli wspaniałe plażowanie

  Każdy wczasowicz, podróżujący do krajów, które znane są z wysokich temperatur i wspaniałych atrakcji turystycznych, marzy przede wszystkim o błogim wypoczynku na plaży. Dlatego też wielu turystów, wybierając wakacje last minute w Portugalii, decyduje się na odwiedzenie nadmorskich regionów i kurortów, które pozwalają na wspaniałe spędzanie czasu – również na szerokich, piaszczystych plażach. A położenie tego kraju i piękna pogoda, która utrzymuje się przez wiele miesięcy w roku powodują, że miejsc wartych odwiedzenia pod kątem wypoczynku, jest naprawdę wiele.

  Wyróżnia się w tym aspekcie Algarve, a więc region, który znany jest z dużej liczby kurortów, rozwiniętej oferty noclegowej oraz licznych atrakcji, które z pewnością spełnią oczekiwania wczasowiczów. Na wakacje last minute w Portugalii można wybrać się zarówno do miejscowości Faro, będącej jednocześnie stolicą regionu i miejscem, w którym znajdziesz sporo zabytków, jak również miejscowości typowo nadmorskich. Znajdziesz w nich wspaniałe plaże, które uznawane są za jedne z najpiękniejszych na świecie i które często otaczają wielkie, efektowne klify. Alternatywą dla Algarve jest Wybrzeże Lizbońskie, gdzie znajduje się nie tylko stolica kraju, ale też wiele niezwykle interesujących miejscowości, takich jak Estoril i Cascais, Sintra, Sesimbra czy Praia Grande. Dzięki temu znajdziesz tam swoje miejsce do wypoczynku.

  Wakacje last minute w Portugalii – dlaczego warto?

  Wczasy w Portugalii warto organizować zarówno pod kątem plażowania, jak również sportów wodnych, które są w tym kraju niezwykle popularne. Żeglarstwo, windsurfing czy nurkowanie – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych – to tutaj standard.

  Wakacje w Portugalii, czyli nie tylko plażowanie

  Okazuje się jednak, że Portugalia to kraj, który jest niezwykle atrakcyjny nie tylko dla plażowiczów, ale również osób, które cenią sobie zabytki oraz wyjątkowe miejsca, warte odwiedzenia. Dzięki bogatej, zróżnicowanej i długiej historii, wczasy last minute w Portugalii spełnią oczekiwania miłośników historii oraz tych osób, które lubią poznawać świat oraz cieszyć się jego niezwykłym pięknem.

  Oczywiście najbardziej polecane dla zwiedzających są największe miasta Portugalii – stolica kraju Lizbona, a także Porto. Ta pierwsze położona jest na siedmiu wzgórzach, w związku z czym imponuje jej ukształtowanie terenu, dzięki któremu widoki tutaj są naprawdę niezwykłe. Piękna architektura, duża różnorodność związana z zabudowaniami i liczne zabytki sprawiają, że nikt nie będzie się tu nudził. No i jeździ tutaj słynny tramwaj nr 28, zwany też żółtym tramwajem, którym podróż jest przeżyciem samym w sobie i pozwala dotrzeć do najpiękniejszych zakątków tego miasta.

  Porto z kolei polecane jest zarówno miłośnikom zabytków, jak również sztuki. Jest to bowiem stolica azulejos, a więc dzieł tworzonych z płytek ceramicznych, które tworzą rozmaite kompozycje i w ten sposób zdobią wiele budynków miasta. Jeżeli więc wybierasz last minute w Portugalii, wybierz Porto – z pewnością się nie zawiedziesz!

  Czy to wszystko?

  Oczywiście, że nie! Portugalia to kraj różnorodności i wielu atrakcji, nie tylko tych nadmorskich, ale również znajdujących się w głębi lądu. Dzięki temu możesz wybierać spośród wielu bardzo zróżnicowanych atrakcji i zorganizować sobie wczasy w Portugalii, które spełnią oczekiwania Twoje i całej Twojej rodziny!

  Agencja SEM w Warszawie – jak znaleźć tę najlepszą?

  Marketing w wyszukiwarkach internetowych oraz inne działania promocyjne w Internecie, cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. I nie ma w tym niczego dziwnego – pozwalają, często niewielkim kosztem, dotrzeć do bardzo dużej liczby potencjalnych klientów i skutecznie promować biznes na wielu polach. W osiągnięciu sukcesu pomoże Ci agencja SEM w Warszawie, jednak pod warunkiem znalezienia tej profesjonalnej, która zadba o Twoje potrzeby kompleksowo. Oto 6 wskazówek, którymi powinieneś kierować się, poszukując najlepszych specjalistów!

  Agencja SEM w Warszawie – 6 wskazówek, dzięki czemu znajdziesz tę najlepszą

  1. Zakres działań (SEO + PPC to podstawa!)

  Profesjonalna agencja SEM w Warszawie, dzięki której Twoje działania promocyjne okażą się w stu procentach skuteczne, powinna zapewniać Ci kompleksowe działania. Co to oznacza? Przede wszystkim korzystanie z różnych kanałów dotarcia do klienta oraz dopasowanie strategii do potrzeb przedsiębiorstwa. Oczywiście podstawą działań jest marketing w wyszukiwarkach (SEM), a więc SEO, czyli pozycjonowanie stron i PPC, czyli kampanie linków sponsorowanych. Dzięki temu zyskasz widoczność w Google i zwiększysz swoją szansę na dotarcie do dużej liczby klientów.

  To jednak nie wszystko! Poszukując profesjonalnej agencji reklamowej zwróć uwagę na to, aby zapewniała Ci ona również inne usługi oraz metody promocji. Do tych najważniejszych należą:

  • tworzenie stron internetowych, aplikacji czy multimediów,
  • optymalizowanie stron – zarówno pod kątem użytkownika, jak i robotów Google,
  • buzz i e-mail marketing,
  • działania promocyjne w social media.
  1. Doświadczenie i efekty działań

  Kampanie SEM będą skuteczne tylko wtedy, gdy odpowiedzialni za nie są doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści, korzystający z najlepszych rozwiązań i nowoczesnych narzędzi. Zapoznaj się więc zarówno z profilem firmy, jak również jej dotychczasowymi realizacjami. Bardzo istotne będą także referencje, dzięki którym zyskasz pewność, że dana agencja reklamowa posiada duże grono zaufanych klientów i będzie w stanie świadczyć Ci profesjonalne usługi SEO, PPC itd.

  1. Metodologia pracy

  Jak działa firma? W jaki sposób opracowuje strategie? Czy przygotowuje dla klienta raporty z przeprowadzonych działań i uzyskiwanych efektów? Czy zapewnia Ci wycenę za efekty, czy tylko określony zakres działań? Profesjonalna agencja SEM z Warszawy, powinna jasno wskazywać sposób prowadzenia działań – zapoznaj się więc z jej stroną internetową i zyskaj pewność, że metody jej pracy są adekwatne do Twoich potrzeb.

  1. Stosowane narzędzia

  Do optymalizacji witryn WWW, zwiększania ich widoczności oraz budowania pozytywnego wizerunku Twojej marki, niezbędne będą nowoczesne technologie oraz narzędzia. Sprawdź, z czego w swojej pracy korzysta agencja SEO i PPC, nie bój się zadawać pytań i porównuj firmy pod tym kątem. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na to, by odrzucić oferty firm, które stosują przestarzałe metody.

  1. Indywidualne podejście

  Każda branża i firma jest inna, podobnie jak zakres działań, jaki należy podjąć, aby wypromować dany biznes. Sprawdź zatem, czy agencja SEM zapewnia dokładny audyt Twojej strony i tworzenie w pełni zindywidualizowanej strategii działania. Dowiesz się, czy za Twój projekt odpowiadać będzie grupa odpowiednio przydzielonych specjalistów i w ten sposób zyskaj pewność, że współpraca będzie przebiegała prawidłowo, a przy tym… efektywnie.

  1. Opinie wcześniejszych klientów

  Pozycjonowanie, kampanie linków sponsorowanych oraz inne metody marketingu internetowego wymagają dużego zaangażowania i dbałości o szczegóły. O tym, czy dana agencja reklamowa będzie w stanie Ci to zapewnić, dowiesz się przede wszystkim z opinii wcześniejszych klientów – te znajdziesz zarówno w social media, jak również w Google czy na specjalnych stronach z opiniami. Może to być dla Ciebie wyznacznik jakości, dlatego sprawdź opinie, porównaj je i wybierz największych specjalistów w zakresie marketingu internetowego!

 • Warszawa. Oświęcimscy policjanci prezentowali umundurowanie przedwojennych policjantów na targach EUROPOLTECH
  W dniach 8 do 10 maja br. w Warszawie odbywała się IX Międzynarodowa Konferencja Policyjna oraz towarzyszące jej Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019. Z okazji 100. Lecia Polskiej Policji w nawiązaniu do tradycji Policji...
 • Gmina Oświęcim. Uderzył w ogrodzenie i zbiegł z miejsca kolizji
  13 maja 2019 policjanci oświęcimskiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca kolizji. Do szybkiego zatrzymania sprawcy doszło dzięki reakcji sąsiadów poszkodowanych właścicieli posesji oraz błyskawicznej...
 • sztandar dla policji

  Sztandar dla Policji [wideo]

  16 maja w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się spotkanie założycielskie Honorowego Komitetu Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej w Oświęcimiu.Po przyjęciu Aktu Założycielskiego

 • ul jagiellonczyka

  Ulica Jagiellończyka w Grojcu zamknięta

  W związku z trwającymi robotami budowlanymi w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Modernizacja drogi powiatowej nr 1864K ul. Jagiellończyka w Grojcu" w dniu 18.05.2019r. w godzinach 7:00 - 14:00 planowane

 • VI Oświęcimskie Forum Praw Człowieka na temat “Europa razem czy osobnoR...

 • VI Oświęcimskie Forum Praw Człowieka na temat “Europa razem czy osobnoR...

 • Volvo Selekt – gwarancja satysfakcji z zakupu używanego auta!

  Używane Volvo kupione bez ryzyka? Tak, to możliwe! Jeśli także szukasz dobrego Volvo z drugiej ręki, skorzystaj ze specjalnego programu Volvo Selekt, który dostępy jest w każdym salonie samochodowym marki. To gwarancja satysfakcji z zakupu używanego auta!

  Na polskim rynku motoryzacyjnym na zakup czekają setki tysięcy samochodów. To nie tylko model z polskiej dystrybucji, ale również szeroka gama modeli sprowadzonych z innych krajów. Niestety, wraz z szerokim asortymentem nie idzie w parze łatwość w zakupie tego idealnego modelu.

  Gdy chcesz zdecydować się na używane Volvo, ale nie chcesz ryzykować, skorzystaj ze specjalnego programu Volvo Selekt, który dostępny jest w salonach marki, między innymi w salonie Euroservice w Warszawie.

  Dlaczego warto kupić auto używane Volvo Selekt? Sprawdź już teraz!

  Volvo Selekt – zapomnij o ryzyku związanym z kupnem auta z drugiej ręki

  Gdy nie znamy się na motoryzacji, w takim przypadku zakupienie auta używanego może być poważnym problemem. Nie każde auto używane znajdujące się w sprzedaży jest warte uwagi. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu braku pewności co do jego rzeczywistego stanu technicznego.

  Nie każdy z nas zna się na motoryzacji – wtedy stajemy się łatwym łupem dla nierzetelnych handlarzy. Przekręcony licznik, zakamuflowane usterki, także powypadkowe, nieoryginalne części to jedynie parę problemów, o których warto pamiętać przy zakupie używanego auta.

  Jeśli potrzebujemy pomocy, bo nie wiemy, które używane samochody będą dobrym zakupem, możemy poprosić o to znajomych, którzy lepiej znają się na rzeczy. Także możemy skorzystać z usług firm, które zajmują się kontrolą stanu pojazdów na życzenie klienta – to jednak wydatek rzędu 100-300 złotych.

  Alternatywnym rozwiązaniem będą samochody używane Volvo Selekt – w jego ramach salony prowadzą sprzedaż pojazdów w wieku do 7 lat oraz z przebiegiem nie wyższym niż 150 tysięcy kilometrów. Wszystkie modele są dokładnie kontrolowane w ASO marki w aż 100 różnych punktach. Jeśli zachodzi konieczność wymiany części na nowe, wtedy stosuje się wyłącznie te oryginalne.

  To jednak jeszcze nie wszystkie zalety skorzystania z programu Volvo Selekt – salon Volvo może zapewnić nam także gwarancję na pojazd wynosząca aż rok wraz z opieką Assistance w krajach Europy.

  Volvo Selekt – wymień auto na inne, gdy masz zastrzeżenia

  Dodatkowo, w ramach prezentowanej oferty, używane auto możemy wymienić na inne wtedy, gdy nie będzie ono spełniało naszych wymagań w pełni.

  Program Volvo Selekt na używane samochody Volvo daje kupującym prawo do wymiany pojazdu na inny, gdy obecnie używane będzie budziło jednak jakieś zastrzeżenia. Wymianę możemy wykonać wtedy, gdy przejedziemy pojazdem do 1500 kilometrów lub też do 30 dni od jego zakupienia.

  Samochód używany Volvo możemy wtedy wymienić na inny, o nie mniejszej wartości niż dotychczasowy.

  Volvo Selekt – sprawdź ofertę już teraz!

  Gdy również interesują Cię samochody Volvo i chcesz mieć pewność, że transakcja zakupu odbędzie się bez ryzyka, sprawdź dostępne modele w programie Volvo Selekt już teraz!

  Każdy salon samochodowy Volvo posiada własną stronę internetowa, na której można zapoznać się nie tylko z dostępnymi pojazdami nowymi, ale także tymi używanymi. Gdy wybrany model wpadnie Ci w oko, skontaktuj się z salonem, aby umówić się na jazdę próbną, by poznać go bliżej.

  Podsumowując, gdy chcesz kupić używane auto z gwarancją zadowolenia z transakcji, zajrzyj do salonu dealerskiego – to właśnie tam możesz znaleźć starannie wyselekcjonowane modele, które spełnią wszystkie Twoje wymagania!

 • Oświęcim. Policjanci rozliczyli nieuczciwego pracownika i odzyskali skradzione mienie
  Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji postawieniem siedmiu zarzutów kradzieży mienia na szkodę jednego z oświęcimskich przedsiębiorców zakończyli dochodzenie wobec 49 – letniego pracownika. Mężczyzna przez kilka tygodni wywoził glazurę oraz armaturę łazienkową z magazynu...
 • Dzisiaj w Galerii Książki rusza kolejna edycja Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka. T...

 • Salezjanie zapraszają 18 maja na Salezjański Piknik Rodzinny. 10. jubileuszowa edycja...

 • W Oświęcimiu od 17 do 19 maja organizowany będzie Food Fest. Na płycie...

 • Już jutro Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na  XXVII Ogólnopolskie Spotkania Rec...