Uczniowski Klub Hokejowy, składający się głównie z uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, został mistrzem Polski juniorów.

Zawody finałowe rozegrano 18 marca w Jastrzębiu. Oświęcimianie pokonali gospodarzy 5:4. Najlepszym zawodnikiem Unii po meczu z Jastrzębiem został Piotr Sołtys, a najlepszym bramkarzem turnieju został Sebastian Lipiński z Unii Oświęcim.
To bardzo dobra wiadomość. Ten sukces to promocja oświęcimskiego sportu. Zbiega się on z niedawna decyzją Zarządu Powiatu upoważniającą dyrektora Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, do prowadzenia naboru do klasy I w dyscyplinie hokej na lodzie – mówi Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, który towarzyszył oświęcimianom podczas ich sukcesu w Jastrzębiu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.