Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Maskotki przekazane przez kibiców Unii Oświęcim,  trafią do dzieci  pokrzywdzonych przemocą oraz uczestniczących w zdarzeniach drogowych

9 marca 2018 Pan Paweł Kram Prezes Oświęcimskiego Sportu, na ręce insp. Roberta Chowańca przekazał część maskotek podarowanych przez kibiców hokeja na lodzie na rzecz dzieci znajdujących się niejednokrotnie w bardzo trudnych sytuacjach życiowych.

Akcja pn. „Teddy Bear Toss”, odbyła się w lutym br. Zorganizowali ją już po raz trzeci: Oświęcimski Sport, UKH oraz Stowarzyszenie MotoGALICJA, a odpowiedziało na nią wielu fanów hokeja na lodzie. Akcja polega na tym, że fani hokeja przynoszą na mecz pluszowe zabawki i rzucają je na lód, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. W tym roku, podczas meczu pomiędzy Unią Oświęcim, a GKS Tychy kibice na tę wyjątkową chwilę nie musieli długo czekać. W 9 minucie I tercji pierwszego gola dla Unii Oświęcim strzelił Adam Rufer i wtedy z trybun posypało się ponad 450 pluszaków. Następnie maskotki zostały zebrane przez organizatorów oraz zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego.

Pluszaki trafią do policjantów ogniwa patrolowo interwencyjnego, którzy najczęściej interweniują w przypadku zgłoszenia awantury domowej, dzielnicowych, którzy w ramach programu Niebieskie Karty odwiedzają rodziny dotknięte przemocą domową oraz policjantów w ruchu drogowego, którzy podejmują działania na miejscu zdarzenia drogowego. Oprócz Policji maskotki trafiły również do ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego oraz ratowników Maltańskiej Służby Medycznej.

Podczas wielu zdarzeń dorosłym towarzyszą dzieci, które niejednokrotnie nie rozumiejąc sytuacji, przeżywają trudne chwile. Pluszak do którego będzie się mogło przytulić dziecko, wręczony przez policjanta, strażaka, czy ratownika medycznego z całą pewnością odwróci jego uwagę od spraw dorosłych. W związku z powyższym służby ratunkowe dziękują organizatorom akcji oraz kibicom hokeja na lodzie, za ten wyjątkowy dar, który z całą pewnością będzie miał ogromne znaczenie dla najmłodszych uczestników różnego rodzaju zdarzeń.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.