Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. „Kręci mnie bezpieczeństwo”  i „Dzielnicowy bliżej nas” w Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym w Oświęcimiu

Policjantki z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oświęcimskiej komendy Policji, wspólnie z dzielnicowym Osiedla Zasola w Oświęcimiu, odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Oświęcimiu.

Podczas spotkania, policjanci w ramach zainicjowanych przez MSWiA programów pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”, przypominali dzieciom i młodzieży, podstawowe zasady bezpieczeństwa, które warto przestrzegać zarówno w domu, w drodze do szkoły, jak również na podwórku, czy też podczas korzystania z Internetu. Podali również sposoby postępowania w różnych trudnych sytuacjach , a także gdzie i do kogo należy zwrócić się o pomoc. Opowiedzieli o pracy policjantów oraz roli dzielnicowego, który zajmuje się sprawami bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy.

Na zakończenie spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań związanych ze służbą w Policji, po czym otrzymali od uczniów młodszych klas rysunek z podziękowaniami dla wszystkich policjantów za to, że codziennie dbają o bezpieczeństwo.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.