Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę posiadającego zakaz i cofnięte uprawnienia

W dniu 19 kwietnia 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Kęt, który kierował samochodem marki VW Passat w stanie nietrzeźwości , posiadając zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło o godzinie 09.50 w Kętach, gdzie podczas patrolu na ulicy Kleparz policjanci zauważyli samochód marki VW, którego styl jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Jak się okazało 31 - letni mieszkaniec Kęt wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,23 promila alkoholu, a ponadto posiadał orzeczony w 2017 roku trzyletni zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę z cofniętymi uprawnieniami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.