• Poręba Wielka. Mieszkaniec ujął nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej
  Policjanci z oświęcimskiej Komendy Policji z rąk mieszkańca Poręby Wielkiej przejęli 66 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyzna mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu wraz z dwoma równie pijanymi znajomymi...
 • Zator. Policjanci wyjaśnili tajemnicze zniknięcie portfela z lady sklepowej
  Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze postawili zarzut kradzieży 43 – letniemu mieszkańcowi Zatora. Mężczyzna wykorzystując okazję skradł portfel z dokumentami i pieniędzmi, który jedynie na moment odłożył na ladę inny klient sklepu.
  W ubiegły poniedziałek (3.06.2019) zatorscy policjanci...
 • Kęty. Dzielnicowi odzyskali skradziony skuter. Sprawca kradzieży nadal poszukiwany.
  Dzielnicowi Komisariatu Policji w Kętach szybko odnaleźli, a następnie zwrócili właścicielowi skradziony motorower. Sprawca kradzieży jest nadal poszukiwany.
  Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (4.06.2019), kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Kęt, dotyczące kradzieży motoroweru z...
 • Powiat oświęcimski. Wypadek drogowy śmiertelny oraz seria kolizji. Policjanci apelują o uwagę i rozsądek za kierownicą.
  Podczas ubiegłego weekendu (7-9.06.2019) na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do wypadku drogowego śmiertelnego oraz kilkunastu kolizji drogowych.
  W dniu 8 czerwca 2019 o godzinie 16.45 w Osieku na ulicy Głównej doszło tragicznego wypadku drogowego w którym śmierć poniósł motocyklista. Jak...
 • Nagrody finansowe Zarządu Powiatu dla organizacji pozarządowych

  Zarząd Powiatu w Oświęcimiu przyznał nagrody finansowe w dwóch konkursach adresowanych do organizacji pozarządowych z terenu naszego powiatu. Uroczyste wręczenie nastąpi we wtorek 18 czerwca o

 • Spotkania dla liderów lokalnych społeczności

  Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje cykl spotkań, których adresatami są lokalni liderzy, w tym zwłaszcza sołtysi i przewodniczące kół gospodyń wiejskich. Udział w spotkaniach jest

 • W PWSZ otwarto Centrum Symulacji Medycznej dla studentów pielęgniarstwa

  Kosztem blisko 3 mln zł w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu 10 czerwca oficjalnie otwarto Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. W nowoczesnych pracowniach, wyposażonych m.in.

 • Co robić, gdy żar leje się z nieba…

  Prognozy pogody na najbliższe dni nie są dla mieszkańców naszego powiatu optymistyczne. Co najmniej do 13 czerwca możemy się spodziewać afrykańskich upałów, z temperaturą do 33˚C w cieniu!

 • Do plenerowej galerii bajkowych postaci, która powstaje na Kamieńcu w ...

 • W Oświęcimiu od ubiegłego tygodnia prowadzone są kolejne już opryski terenów mie...

 • Do plenerowej galerii bajkowych postaci, która powstaje na Kamieńcu w ...

 • W Oświęcimiu od ubiegłego tygodnia prowadzone są kolejne już opryski terenów mie...

 • Letnie miesiące sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na słońcu. Aby uchronić nasze dzieci i siebie przed nieprzyjemnymi doświadczeniami, pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach.   Zasady »

 • Prognozy pogody zapowiadają, że najbliższe dni 10-13 czerwca przyniosą bardzo wysokie temperatury od 29˚C do 33˚C. W tym czasie musimy szczególnie uważać, gdyż upały mogą zagrażać zdrowiu, »

 • Oświęcim. Z profilaktyką wśród najmłodszych. Wizyta w Przedszkolu Tęczowym w Oświęcimiu
  Policjanci, którzy zajmują się profilaktyką są częstymi gośćmi w szkołach i przedszkolach. Celem realizowanych, we współpracy z nauczycielami, działań prewencyjnych jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu.
  W dniu 4 czerwca 2019 policjanci Zespołu ds....
 • KWP Kraków. Małopolska policja będzie nowocześniejsza
  Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył dodatkowe 4 mln zł na zakup najnowocześniejszych usług elektronicznych i rozwiązań IT, pozwalających na zwiększenie dostępu obywateli do informacji.
  Umowę gwarantującą dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata...
 • Powiat oświęcimski. „Dzień Dziecka” pikniki rodzinne z policjantami
  W ubiegły weekend oświęcimscy policjanci uczestniczyli w kilku plenerowych piknikach rodzinnych zorganizowanych na terenie Oświęcimia z okazji „Dnia Dziecka”. Podczas pikników policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi prezentowali policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa,...
 • Oświęcim. Zlikwidowano kolejny punkt z nielegalnym hazardowym procederem
  Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kolejną akcję mającą na celu likwidację salonu gier hazardowych. Zabezpieczono trzy automaty oraz wpłatomat. Łączna wartość zabezpieczonych maszyn to ponad 23 tysiące złotych....
 • Powiat oświęcimski. Upały stanowią zagrożenie dla dzieci i zwierząt pozostawionych w zamkniętych samochodach. Nie bójmy się reagować na takie przypadki!
  Słońce i wysoka temperatura stają się zagrożeniem dla ludzi i zwierząt pozostawionych w zaparkowanych i zamkniętych pojazdach. W takiej sytuacji pociecha lub pupil mogą być narażone na przegrzanie, a nawet śmierć.
  Aby choć trochę uświadomić sobie jaka temperatura panuje we wnętrzu rozgrzanego...