• Bobrek. Policjanci i Strażacy poszukują zaginionego Daniela Piekarz
  Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku i Strażacy poszukują zaginionego 17 – letniego mieszkańca Bobrka gm. Chełmek. Daniel Piekarz, lat. 17 wyszedł z domu 7 /niedziela/ 2019vi do tej pory nie powrócił. Nie nawiązał kontaktu z rodziną i nie jest znane miejsce jego aktualnego pobytu. Ostatni raz...
 • W rozmowach ostatniej szansy nie doszło do porozumienia. Dzisiaj w cał...

 • Według informacji przekazanych Zarządowi Szkół i Przedszkoli Miejskich przez dyr...

 • 10 kwietnia przypada 9. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Prezydent Oświ...

 • We wtorek, 9 kwietnia, od godziny 7 pierzeja północna rynku od strony Sądu ...

 • W rozmowach ostatniej szansy nie doszło do porozumienia. Dzisiaj w cał...

 • Według informacji przekazanych Zarządowi Szkół i Przedszkoli Miejskich przez dyr...

 • 10 kwietnia przypada 9. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Prezydent Oświ...

 • We wtorek, 9 kwietnia, od godziny 7 pierzeja północna rynku od strony Sądu ...

 • Maszyny czyszczące pojawiają się w ofercie wielu firm. Niewiele z nich może poszczycić się jednak taką renomą jak marka Hako. Polski oddział niemieckiego producenta zlokalizowany jest w Krakowie. Fenomen przedsiębiorstwa polega m.in. na doskonale zorganizowanej sieci handlowej i profesjonalnie prowadzonemu serwisowi, jeśli chodzi o maszyny sprzątające. Warto również zwrócić uwagę na to, że Hako zajmuje się produkcją oraz dystrybucją maszyn czyszczących do podłóg na terenie ponad 60 krajów zlokalizowanych zarówno w Europie, jak i Ameryce, Afryce i w Australii. Urządzenia czyszczące nie bez powodu cieszą się tak ogromną popularnością wśród konsumentów.

  Szorwarki automatyczne — wyjątkowe maszyny czyszczące

  Maszyna czyszcząca stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia zapleczy hal produkcyjnych, powierzchni magazynowych, domów handlowych i podobnych miejsc. Bez niej zapanowałby tam nieład i szybko doszłoby do konieczności interweniowania przez sanepid lub do wystąpienia wypadków. Wszelkie zaniedbania w obrębie mycia podłóg mogą skutkować np. pośliźnięciem się na rozlanej cieczy. Maszyny myjące skutecznie eliminują tę ewentualność i zapewniają porządek w miejscu, które jest przez nie obsługiwane.

  Urządzenia do mycia podłóg można spotkać także w supermarketach i na lotniskach. Zazwyczaj są to automaty szorujące o wydajności dostosowanej do konkretnych potrzeb. Maszyny czyszczące pochodzące z oferty firmy Hako doskonale sprawdzają się podczas konserwacji powierzchni posadzek oraz twardych nawierzchni. Co więcej, niektóre modele z powodzeniem można nazwać przyjaznymi dla środowiska naturalnego, ze względu na fakt obecnego w nich napędu akumulatorowego, który w ogóle nie generuje spalin. Przykładem takiego rozwiązania jest maszyna do mycia podłóg Scrubmaster B310 R.

  Maszyny do czyszczenia kostki brukowej — czy to w ogóle możliwe?

  Maszyny do czyszczenia posadzek to nie jedyna propozycja pochodząca z oferty marki Hako. Producent nie zapomniał również o konieczności mycia ulic w mieście. Klienci mogą samodzielnie konfigurować urządzenia sprzątające Citymaster. W zależności od wybranego modelu udostępniane są konkretne funkcje. Klienci mogą wybierać spośród systemów takich jak:

  • głowica szorująca, która radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami chodników;
  • trzy szczotki wpływające na lepszą wydajność pracy operatora;
  • obecność pługu i posypywarki, co jest szczególnie ważne w sezonie zimowym;
  • funkcja kosiarki, niezastąpiona wiosną i latem.

  Maszyny do czyszczenia Citymaster to profesjonalny sprzęt, który znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Pojazdy komunalne tego typu są w stanie skutecznie rozwiązać problem brudu w mieście. Co więcej, firma Hako to gwarancja otrzymania maszyn do czyszczenia podłóg i ulic o wysokiej jakości. W Polsce trudno byłoby znaleźć konkurencyjną markę oferującą tak niezawodny sprzęt.

  Urządzenia do mycia podłóg na małych powierzchniach

  Maszyny do mycia podłóg znajdują szereg zastosowań nie tylko w miejscach cechujących się dużą liczbą metrów kwadratowych, ale również na nieco mniejszych powierzchniach. Doskonałym przykładem wydają się warsztaty samochodowe oraz hale magazynowe. Takie punkty są bardzo mocno narażone na powstawanie zabrudzeń posadzki. Wystarczy odrobina wylanego oleju silnikowego lub obecność gumowych odpadków, aby mogło to skutkować wypadkiem podczas pracy. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do odgórnie wyznaczonych zasad BHP.

  Doskonałym rozwiązaniem dla takich miejsc są maszyny jednotarczowe i polerki. Ich niewielki rozmiar pozwala na dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Myjka do podłogi tego typu pozwala szybko uprzątnąć daną powierzchnię i utrzymać ją w dobrej kondycji. Wybierając takie maszyny czyszczące, warto zwrócić uwagę na ich wydajność, która jest wrażona w liczbie obrotów na minutę. Wybór klientów najczęściej pada na te, które osiągają do 1 100 obrotów na minutę.

  Maszyny czyszczące — informacje praktyczne

  Chcąc zadbać o to, aby w Twojej firmie zawsze panował porządek, czystość i świeży zapach, możesz potrzebować pomocy firmy sprzątającej. O ile wiadomo, jak ważna jest to kwestia pod względem utrzymywania dobrego wizerunku, o tyle jasną rzeczą jest też to, że nikt nie chce za żadne usługi płacić za dużo. Podobnie jest w wypadku usługi sprzątania, istnieją pewne aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru oferty.

  Sprecyzowane potrzeby i oczekiwania

  Obecnie w samej Łodzi usługi sprzątania świadczone są przez dziesiątki różnych firm. Tylko jeśli wybór będzie w pełni świadomy, uda się nam uniknąć rozczarowania. Warto zacząć od analizy swoich potrzeb. Pomyślmy o pomieszczeniach i specyfice obiektu oraz jego wyposażeniu, ponieważ to wszystko wpływa na to, jaka ilość osób i jakie narzędzia, będą potrzebne do wykonania usługi.

  Istotny będzie także tryb pracy, jaki panuje w danym biurze. Ma to duży wpływ na to, z jakiego rodzaju serwisu będzie trzeba skorzystać. Prawie każda firma sprzątająca oferuje serwis dzienny, wieczorny, a także usługi okresowe. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do oferty, należy skonsultować się z przedstawicielem danej firmy i doprecyzować wszelkie kwestie.

  Ubezpieczenie i zasięg działania

  Chcąc w pełni zadbać o zabezpieczenie swojej firmy, należy przyjrzeć się zdolnościom finansowym podwykonawcy oraz wysokości ubezpieczenia, jakie zapewniają na mienie, które będzie im powierzone. Jako, że nieszczęśliwe wypadki wpisane są w tę branżę, może niestety dojść czasami do uszkodzenia jakiejś powierzchni lub sprzętu. Jeżeli serwis sprzątający jest zaopatrzony w odpowiednią polisę, firma nie musi obawiać się kto pokryje koszty, jeżeli doszłoby do ewentualnej szkody.

  Jeśli mamy do czynienia z firmą, która swoje siedziby mieści w kilku różnych miastach, warto poszukać dostawcy, który może pochwalić się nieco większym zasięgiem swojego działania. Stąd też, należy decydować się na firmy, które oferują usługi sprzątania w Łodzi, w Krakowie, Warszawie, Katowicach, ale też i w mniejszych miejscowościach. Wszystko po to, aby móc korzystać z usług jednego dostawcy, bez względu na miasto.

  Dokonaj wnikliwej analizy oferty

  W większości przypadków, umowy zawierane z firmami sprzątającymi obowiązują przez dłuższy okres, dlatego warto podejść do sprawy na poważnie. Kiedy planujemy wybrać dostawcę drogą eliminacji, jeszcze przed weryfikacją ceny, powinno się zwrócić uwagę na kilka innych, ważnych kwestii. Bardzo istotne będzie doświadczenie oraz lata obecności na rynku, rodzaj i jakość wykorzystywanych narzędzi, kwalifikacje personelu. Nie mniej ważne będzie też to, czy firma stosuje środki chemiczne przyjazne dla środowiska.

  Należy pochylić się też nad listą dodatkowych usług. Często firmy oferują odśnieżanie, kontrolę jakości, wywóz śmieci, czy też pielęgnację zieleni. W większości wypadków, pojedyncze zlecenia generują większe koszty, niżeli podczas kompleksowej obsługi danego obiektu.

  Uważajmy na podejrzanie tanie oferty

  Stojąc przed wyborem konkretnej firmy z tej branży, nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną. Zdecydowanie ważniejsza będzie wiarygodność oraz doświadczenie. Niestety, aczkolwiek w prawie każdym przypadku, tania oferta oznacza pewne oszczędności ze strony firmy sprzątającej. Prawdopodobnie personel nie zarabia tyle, ile powinien, a w takiej sytuacji pracownicy nie będą należycie zaangażowani w swoje zadania, co znacznie przełoży się na jakość wykonywanych usług. Wówczas, nie możemy też liczyć, że ekipa sprzątająca posiada szeroką wiedzę z zakresu zastosowania odpowiedniej chemii i technologii do skutecznego czyszczenia.

  Nie bój się negocjować

  Bardzo często można spotkać się z pewną różnicą cen, między tą obecną w ofercie, a tą widniejącą w umowie, dlatego warto podejmować negocjacje. Szczególnie dysproporcja ta, może być zauważalna w większych miastach, ponieważ ilość firm z tej branży, z roku na rok jest coraz większa, a ceny coraz bardziej konkurencyjne.

  Jak nie przepłacić za usługi sprzątania w Łodzi i w każdym innym dużym mieście?

  Licówki co to takiego i czy warto je wykonać dla siebie?

  Licówki to porcelanowe nakładki na zęby. Ich noszenie sprawia, że nasz uśmiech jest piękny biały i praktycznie doskonały. Jednak, czy każdy z nas może sprawić sobie takie licówki? Gdzie szukać usługi licówki łódź, żeby mieć pewność, że zabieg zostanie dobrze wykonany? Zanim zdecydujesz się na założenie licówek przeczytaj nasz artykuł.

  Licówki na zęby – najważniejsze informacje dla pacjenta

  Pierwsza i najważniejsza informacja to fakt, że wady licówki nie dotyczą ich wyglądu a noszenia ich samych w sobie. Licówki założone raz powodują, że trzeba je nosić do końca życia. Dzieje się tak dlatego, że do założenia licówek trzeba usunąć część szkliwa na zębie. Mimo, że nie jest to duża ilość to nasz organizm nie będzie w stanie go odtworzyć. Dlatego, licówki same w sobie można podmieniać, ale przestać nosić licówki to rzecz nie do wykonania. Skąd bierze się ta rosnąca popularność licówek na zęby? Wszystko, dlatego, że Polacy marzą o idealnym uśmiechu bez jakichkolwiek niedoskonałości; jak nierówne, zęby, szpary między zębami i przebarwienia. Chęć posiadania uśmiechu jak z reklamy pasty do zębów jest tak duża, że pacjentów nie odstrasza perspektywa stałego noszenia licówek.

  Jakie licówki są najlepsze i będą najlepszą inwestycją w piękny uśmiech na lata?

  Według, ekspertów i lekarzy stomatologów, tylko licówki porcelanowe będą najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem. Powodem tego jest materiał, z którego wykonywane są licówki. Mowa tutaj o porcelanie, która jest materiałem najlepiej imitującym prawdziwe zęby. Dzieje się tak dlatego, że porcelana pochłania i odbija światło jak prawdziwy ząb. Nie bez znaczenia jest również fakt, że porcelana jest, jako materiał, bardzo trwała, w dodatku nie przebarwia się i nie chłonie barwników zawartych w spożywanym przez nas jedzeniu. Wielu zainteresowanych licówkami pacjentów zadaje sobie pytanie „Licówki - na ile lat mi starczą?” Odpowiadamy zatem. Według słów stomatologów i ekspertów licówki porcelanowe starczają na okres od ośmiu do piętnastu lat, czyli na względnie bardzo dług okres czasu.

  Dlaczego licówki są tak idealne?

  Nic dziwnego, że ludzie pragną idealnego uśmiechu, skoro licówki takie właśnie są. Niewiele osób wie, że projektowane są specjalnie dla konkretnego pacjenta. Do kształtu twarzy, wyglądu ust i innych cech twarzy dostosowuje się wygląd licówek. Muszą one współgrać z całą twarzą, po to, by nie wyglądać karykaturalnie a doskonale w stu procentach.

  Jak wygląda proces zakładania licówek?

  Proces zakładania licówek jest czasochłonny i składa się z kilku etapów przygotowujących do finalnego założenia licówek. Zanim założysz licówki, musisz w pełni wyleczyć swoje zęby. Dodatkowo, dla lepszego efektu poleca się także wybielanie zębów przed założeniem licówek. Kiedy masz już to wszystko za sobą i wiadomo, że lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwskazań, można rozpocząć proces zakładania licówek. Najpierw zostaną Ci pobrane odciski zębów, następnie specjaliści przeprowadzają dokładne symulacje wyglądu Twoich zębów po nałożeniu licówek. Lekarz robi wszystko, aby były idealnie do Ciebie dopasowane, pod kątem ich barwy, kształtu itd. Następnie makieta takiego uśmiechu jest poddawana przymiarce. Jest ona nakładana na Twoje, zęby jeszcze bez ich szlifowania. Dzięki możliwości noszenia takiej próbnej wersji, możesz upewnić się w swoim postanowieniu o noszeniu licówek, a także zgłaszać ewentualne uwagi na ich temat swojemu lekarzowi prowadzącemu. Następnie lekarz kończy pracę nad licówkami i następuje proces ich nakładania. Jednak przed finalnym nałożeniem licówek lekarz usuwa warstwę szkliwa o grubości 0,5 mm, żeby dobrze umocować licówki. Na koniec mocuje się na zębach licówki z porcelany, wykonane według wcześniej sporządzonej makiety.

 • Oświęcim. Dzielnicowi w akcji „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”
  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zorganizowali drugą wspólną zbiórkę krwi w ramach policyjnej akcji krwiodawstwa pn. „100 litrów krwi, na 100. lecie Policji”. W akcji tym razem wzięli udział dzielnicowi oraz policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.
  Funkcjonariusze w...
 • Zator. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali laptopa, którego utracił przedsiębiorca
  Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze potrzebowali jedynie dwóch godzin, aby zatrzymać złodzieja i zwrócić przedsiębiorcy skradziony sprzęt komputerowy, telefon oraz dokumentację firmową.
  Do zdarzenia doszło w minioną środę (3.04.2019) w Przeciszowie pow. oświęcimski. Policjanci otrzymali...
 • Kraków. Oświęcimski policjant i jego ojciec uhonorowani odznaczeniami „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
  W dniu 27 marca 2019 w Krakowie odbyła się uroczystość podczas której kilkudziesięciu Honorowym Krwiodawcom z województwa małopolskiego, wręczono odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. W gronie wyróżnionych tą wyjątkową nagrodą znalazł się mł. asp. Stanisław Wider...
 • Oświęcim. Policjanci, strażacy i strażnicy miejscy poszukują zaginionej Józefy Wojteckiej
  Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji , a także strażacy, strażnicy miejscy oraz Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Kęty na terenie miasta Oświęcimia, prowadzą poszukiwania 85 – letniej Józefy Wojteckiej, mieszkanki Oświęcimia.
  Zaginiona w dniu 5 kwietnia (piątek) 2019 najprawdopodobniej w...
 • przekazanie

  Przebudowa ul. Siedliska w Brzeszczach

  4 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu, przekazano protokolarnie plac budowy celem realizacji inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1869K ul. Siedliska w Brzeszczach w km 1+182 do

 • BIS NGO

  Wspieramy NGO

  Wspieranie potencjału organizacji pozarządowych to najważniejsze zadanie projektu „MOWES – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia”, który Powiat Oświęcimski

 • Referendum strajkowe. Zarząd Powiatu spotkał się z dyrektorami szkół

  5 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu z dyrektorami szkół i placówek powiatowych w związku z przeprowadzonym referendum strajkowym

 • W Oświęcimia rozdano nagrody i wyróżnienia dla firm za prowadzone inwestycj...

 • W Oświęcimia rozdano nagrody i wyróżnienia dla firm za prowadzone inwestycj...