• Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje Pasażerów, że ...

 • Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje Pasażerów, że ...

 • Oświęcim. Policjanci i celnicy zlikwidowali salon gier hazardowych
  Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-skarbowego z Krakowa, w ubiegłym tygodniu przeprowadzili pierwszą w tym roku akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem punkt z funkcjonującymi hot spotami zlokalizowany został na terenie Oświęcimia. Wartość...
 • Oświęcim. Podsumowanie działań Policji w 2018 roku na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oświęcimskiego
  W dniu 6 lutego 2019 w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyła się Narada Roczna, podsumowująca służbę Policji w 2018 roku na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oświęcimskiego oraz przedstawiająca założenia do realizacji na 2019 rok . W naradzie udział wzięli insp. Robert Chowaniec...
 • Konkurs Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”  Biuro Komunikacji Społecznej KGP wspólnie z Biurem Historii i Tradycji Policji KGP organizuje Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. Wezmą w nim udział wyłonieni wcześniej na etapach wojewódzkich finaliści, a zwycięzcy konkursu finałowego...
 • KURS KULINARNY DLA MĘŻCZYZN Dla panów, którym sztuka kulinarna jest na razie obca, mamy propozycję ciekawego kursu gotowania, który zostanie poprowadzony przez gospodynie wiejskie z KGW terenu Gminy Oświęcim.

  WARSZTATY PLASTYCZNE „CERAMIKA NA LUDOWO” DLA SENIORÓW 50 + Warsztaty z ceramiki prowadzone będą przez lokalnego twórcę z terenu Gminy Oświęcim, który od kilku lat współpracuje z OKSiR. Podczas pierwszego spotkania seniorzy samodzielnie wykonają przedmioty z gliny, które następnie pan Zdzisław zabierze do wypalenia.

  TURNIEJ SPORTOWY PIŁKI NOŻNEJ Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży ćwiczą nie tylko ich ciało, ale i umysł. Aktywność fizyczna to doskonała okazja do pozbycia się nadmiaru energii .

  PIKNIK RODZINNY Piknik Rodzinny jest wspaniałą okazją do spotkania i wspólnej zabawy mieszkańców Gminy Oświęcim.

 • „Anioły są wśród nas”

  W ramach noworocznego kolędowania, na scenie Młodzieżowej Piwnicy Artystycznej zaprezentowali się młodzi aktorzy pracujący w MDK pod opieką pani Izabeli Paszko oraz muzycy pracujący pod opieką

 • Spotkanie antysmogowe

  8 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się spotkanie antysmogowe, w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji „Oświęcimski Alarm Smogowy”, wicestarosta Paweł Kobielusz

 • Chełmek. Podejrzany o rozbój z zakazem zbliżania się i policyjnym dozorem
  Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku w niespełna dwie godziny ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju na 23 – letnim mieszkańcu Chełmka. Podejrzany 18 – latek pobił i okradł pokrzywdzonego lecz wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.
  W dniu 4 lutego 2019 do komisariatu Policji w Chełmku...
 • Kęty. Kierowca z podwójnym zakazem kierowania wpadł przez spaloną żarówkę
  W nocy z 7/8 lutego 2019 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali kierowcę posiadającego podwójny zakaz kierowania. Drogowy przestępca zwrócił na siebie uwagę policjantów, gdyż kierował samochodem z niesprawnym oświetleniem.
  Tuż po północy w Kętach na ulicy Reymonta jeden z patroli...
 • Zmiany w przepisach podatkowych

  Jak informuje Urząd Skarbowy w Oświęcimiu, zgodnie ze zmianami w przepisach podatkowych w 2019 roku termin składania najpopularniejszych formularzy PIT-11 przez pracodawców był krótszy i minął

 • kreatywni 2019

  Kreatywni 2019

  Już wkrótce ruszy kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Artystycznego „KREATYWNI”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu, a finansowanego przez Powiat Oświęcimski. Głównym

 • Jan Olszewski nie żyje

  Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Jana Olszewskiego byłego premiera Polski w latach 1991-1992, posła trzech kadencji Sejmu oraz obrońcy w procesach opozycjonistów w czasach PRL.Rodzinie

 • Zdrowe serce – marzy o nim wielu, ale przede wszystkim w momencie, kiedy okazuje się, że pojawiła się choroba, z którą trzeba walczyć. A większości przypadków taka choroba jest do uniknięcia – wystarczy jedynie odpowiednia profilaktyka, na którą składają się zarówno pewne czynności w życiu codziennym, jak również badania serca. Aby zadbać o prawidłową pracę układu krążenia potrzebna jest Ci przede wszystkim wiedza, dlatego też… czytaj dalej. Podpowiemy Ci jak zadbać o to, aby Twoje serce było mocne i zdrowe!

  Zdrowe serce? Możliwe dzięki regularnym badaniom!

  Badania serca (i nie tylko) to coś, na co wielu z nas reaguje z alergią. Wynika to z jednej strony z faktu, że nie przepadamy za wizytami u lekarza, a często również boimy się tego, że badanie będzie skomplikowane i uniemożliwi nam normalne funkcjonowanie. Tymczasem sytuacja wygląda zgoła odmiennie – badania, takie jak echo serca, który pozwala zadbać o prawidłową pracę układu krwionośnego, jest bardzo nieskomplikowane i bezpieczne, dlatego też wykonywane być może również w przypadku dzieci czy osób starszych.

  Echo serca jest jednym z podstawowych badań, dzięki któremu będziesz w stanie dowiedzieć się wszystkiego, co ważne o Twoim mięśniu sercowym. Sprawdzisz jak pracuje, jak jest zbudowane, a także zyskasz pewność na temat tego, czy masz zdrowe serce (badania przeprowadzane są np. przez http://premium-medical.pl/profilaktyka-dla-mezczyzn). Oczywiście echo serca pozwoli Ci również wykryć wady i choroby we wczesnym stadium, dzięki czemu możliwe będzie szybkie podjęcie stosownych działań, mających na celu wyeliminowanie problemu.

  Zdrowe serce a profilaktyka – dlaczego warto badać mięsień sercowy?

  Samo badanie trwa zaledwie 30 minut, jego koszt to zaledwie 150 złotych, a po przeprowadzeniu echa serca, będziesz mieć możliwość natychmiastowego powrotu do codziennych czynności.

  Oczywiście kardiolodzy zachęcają również do przeprowadzania także innych badań, w tym:

  • morfologii i ciśnienia krwi,
  • poziomu cholesterolu,
  • oceny ryzyka chorób sercowo-naczyniowych,
  • kontroli otyłości oraz ilości tkanki tłuszczowej.

  Dzięki temu zyskasz pewność, że masz zdrowe serce albo wykryjesz chorobę, z która będziesz mógł podjąć równą, zwycięską walkę!

  Profilaktyka, czyli zadbaj o swoje serce!

  Jednak same badania serca to nie wszystko, by zadbać o jego prawidłową pracę i by nie musieć martwić się chorobami, pojawiającymi się w przyszłości. Zgodnie z maksymą, lepiej zapobiegać niż leczyć, warto zadbać o to, aby codzienne życie skupić wokół odpowiedniej profilaktyki sercowo-naczyniowej. A ta, jak się okazuje, w żadnym stopniu nie jest skomplikowana – wystarczy tylko trzymać się kilku istotnych wskazówek. Co robić, aby zachować zdrowe serce i doskonałe samopoczucie?

  • Zadbać o dietę, a więc wyeliminować cukier, sól, tłuszcze zwierzęce i skupić się na przyjmowaniu składników pokarmowych, które są bogate w błonnik, a także pierwiastki, takie jak potas czy wapń.
  • Dbać o poziom cholesterolu, który może być bardzo szkodliwy dla pracy całego układu krwionośnego – tutaj oczywiście najważniejsza będzie dieta, a także ruch. Tego nigdy za wiele i nie mówimy tutaj o konieczności uprawiania sportów wyczynowych, ale przede wszystkim – spacerach czy codziennych, regularnych ćwiczeniach.
  • Unikać stresu, ponieważ jego nadmiar może mieć bardzo groźne konsekwencje, jak np. zawał mięśnia sercowego. Oczywiście warto przy tym zadbać o odpowiednią ilość relaksu i odpoczynku każdego dnia – to niezbędne dla zdrowia Twojego serca.
  • Regularnie jeść posiłki i spożywać duże ilości wody – to bardzo istotne, by z jednej strony zachować odpowiednią wagę i poziom cholesterolu, a z drugiej nie obciążać mięśnia sercowego.

  Jak widzisz zadbanie o zdrowe serce nie jest niczym skomplikowanym, a pozwoli Ci uniknąć potencjalnych problemów, które mogłyby wpływać negatywnie na pracę układu krążenia. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, należy zgłosić się na konsultacje do specjalisty – przeprowadzi on odpowiednie badania i zaleci leczenie, dzięki któremu nie będzie za późno, by uratować Twoje serce i cieszyć się doskonałym zdrowiem jeszcze przez dziesięciolecia!

 • Oświęcim. Zarzuty dla dwóch mężczyzn podejrzanych o publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym
  Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Oświęcim prowadzą pod nadzorem miejscowej prokuratury dochodzenie w sprawie zdarzeń, do jakich doszło 27 stycznia br. na terenie Oświęcimia, w tym m.in. odbywającego się tam publicznego zgromadzenia.
  Na podstawie skrupulatnej analizy zabezpieczonych nagrań...
 • Kęty. Dealerzy narkotykowi wpadli podczas kontroli drogowej
  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji oraz Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymaniem sześciu podejrzanych oraz przejęciem kilkuset porcji narkotyków przerwali działalność siatki dealerów narkotykowych. Są podejrzani o dokonanie blisko 80 przestępstw z...
 • Spotkanie z Rektorem

  6 lutego Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela spotkał się z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu w osobach: Rektora prof. zw. dr hab. Witolda

 • Konkurs “Kapliczki Małopolski 2019”

  Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs pn. "Kapliczki Małopolski 2019" dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego, podejmujących prace restauratorskie,