• Kęty. Policjanci nadal poszukują sprawcy potrącenia rowerzystki
  Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy potrącenia rowerzystki do którego doszło w dniu 30 marca 2019 (sobota) o godzinie 13.30 w Kętach na ulicy Sobieskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Spacerową. 58 –letnia mieszkanka Pisarzowic jadąc na...
 • Powiat oświęcimski. Podsumowanie akcji policyjnej „Wielkanoc 2019”
  W dniach od 19 – 22 kwietnia 2019 policjanci realizując działania prewencyjne pn. Wielkanoc 2019, w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego.
  Na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło w tych dniach...
 • Oświęcim. Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h
  W dniu 22 kwietnia 2019 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 78km/h.
  W poniedziałkowy wieczór w ramach akcji „Wielkanoc 2019” policjanci pilnowali bezpieczeństwa na ulicy Chemików. O godzinie 18....
 • Kęty. Piaskarka ręczna czeka na właściciela w komisariacie
  W dniu 11 kwietnia 2019 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach na ulicy Mickiewicza w Kętach zabezpieczyli porzuconą ręczną piaskarkę. Sprzęt został przetransportowany do kęckiego komisariatu Policji .
  Właściciel piaskarki proszony jest o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Kętach...
 • Reprezentacja MDK liderem turnieju szachowego

  6 kwietnia odbył się I Turniej Szachowy w Dolinie Karpia. Liczną grupę uczestników stanowili na nim wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu, którzy zwyciężyli we wszystkich

 • mapa Bobrek

  Bobrek. Nieruchomość na sprzedaż

  Zarząd Powiatu w Oświęcimiu ogłosił IV przetarg na sprzedaż działki w Bobrku. Cena wywoławcza wynosi 500 tys. netto, wadium 50 tys. zł. Termin wywieszenia: od dnia 23.04.2019 r. do dnia 24.06.2019

 • Rozpoczął się trzeci tydzień strajku nauczycieli. W oświęcimskich szkołach podstawowy...

 • Rozpoczął się trzeci tydzień strajku nauczycieli. W oświęcimskich szkołach podstawowy...

 • Rocznica wysiedleń mieszkańców Brzezinki i okolicznych miejscowości Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na obchody 78 rocznicy wysiedleń.

  Biznesowe hotele, najczęściej wchodzą w grę w wypadku służbowych wyjazdów, kiedy ilość spotkań czy też konferencji poza granicami miasta, skłania nas do spędzenia nocy poza domem. Każdy, kto już nie raz miał do czynienia z delegacją, zdaje sobie sprawę, że wszystko zdecydowanie różni się od tego, jak wygląda to podczas standardowego wyjazdu chociażby z rodziną. Czym powinien zatem charakteryzować się biznesowy obiekt, aby spełniał wszelkie normy i oczekiwania gości?

  Odpowiednia lokalizacja podwarszawskiego hotelu

  Bez cienia wątpliwości, najistotniejsza jest lokalizacja. Biorąc pod uwagę podwarszawskie hotele Legionowo, Zegrze i Serock to miejscowości, gdzie znajdziemy odpowiednie miejsca na nocleg, kiedy celem naszej delegacji jest stolica. Najlepiej, kiedy znajdziemy taki obiekt pod stolicą, który znajduje się w miejscu strategicznym, gdzie blisko położony jest dworzec, lotnisko lub wjazd na autostradę. Nie zaszkodzi, kiedy dotrzemy też stamtąd do największych atrakcji turystycznych, aby nawet w ramach przerwy, można było się zresetować.

   Hotele w Legionowie – co będzie istotne podczas wyjazdu biznesowego?

  Konferencja wymaga odpowiedniej sali

  Wybrany przez nas hotel pod Warszawą będzie naszym noclegiem, a także miejscem pracy, które powinno spełniać pewne wymagania. Jeśli postawiliśmy chociażby na hotel w Legionowie, zorientujmy się, czy istnieje możliwość wynajęcia specjalnej sali konferencyjnej. Ona także musi posiadać pewne standardy – m.in. dostęp do laptopa, dobre nagłośnienie, rzutnik oraz Internet. Bez spełnienia tych warunków, ciężko aby sala spełniała swoją funkcję.

  Odpowiednio wyposażony zajazd pod stolicą

  To, czy pokoje hotelowe są dobrze wyposażone, może warunkować fakt, czy klienci będą zadowoleni z całego pobytu w tym miejscu. Biznesowe hotele pod Warszawą, posiadają pokoje, które będą przede wszystkim dźwiękoszczelne i komfortowe do wykonywania pracy. Odpowiedni wystrój oraz przestronność to standard, który nie podlega dyskusji. Kiedy mamy do czynienia z wyjazdem służbowym, przydatny może się też okazać sejf na wszelkie cenne przedmioty, ale też i telewizor, aby móc choć na chwilę oderwać się od pracy w wolnym czasie.

  Gastronomia na wysokim poziomie

  Dobry, biznesowy hotel w Serocku, powinien zapewnić swoim gościom smaczny posiłek w miejscu, gdzie można się spotkać z miłą atmosferą i pełnym relaksem. Właściwie to restauracja oraz lobby bar, to już standard, jeśli chodzi o obiekty dla biznesowych klientów, którzy mają dość wygórowane wymagania. Ciężko sobie wyobrazić, aby zabrakło tam też śniadań każdego ranka. O renomie hotelu, będzie też świadczył odpowiednio wyposażony bufet, z produktami najwyższej jakości.

  strong>Wykwalifikowani pracownicy

  Służbowe wyjazdy, to nie są sytuacje pozbawione jakichkolwiek problemów, dlatego często gościom hotelowym może być potrzebna pomoc personelu, który pełni rolę wizytówki danego miejsca. Najlepiej, kiedy spotkamy się z recepcją, która obsługuje klientów przez całą dobę. Muszą być to osoby o miłym usposobieniu i z wysoką kulturą osobistą, aby każdy w ich obecności czuł się swobodnie oraz należycie potraktowany.

  Wyjątkowa aranżacja wnętrz

  Jeżeli lubimy, kiedy coś wywołuje w nas wrażenia estetyczne, wybierzmy hotel w Zegrzu, który oprócz możliwości noclegu, będzie też posiadał oryginalnie zaprojektowane wnętrza. Najlepiej sprawdza się połączenie elegancji z minimalizmem. Tak skomponowany design, wpływa na komfort gości, a co za tym idzie – na ich dobre samopoczucie.

  Dla każdego fana piłki nożnej, nie tylko liczą się emocje przeżywane podczas samych meczy, ale również przygotowania, które mają na celu sprawić, że kibic będzie czuł gorącą potrzebę i chęć uczestniczenia, we wszystkich sportowych spotkaniach. Dlatego najlepszym pomysłem, jest odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się we wszelkie możliwe akcesoria do gry i kibicowania, niezbędne każdemu miłośnikowi piłki nożnej. By to zrobić, należy odwiedzić sklep piłkarski, gdzie dostaniemy wszystkie akcesoria i najlepsze jakościowo stroje do gry w piłę nożną.

  Jakie akcesoria do grania można kupić w sklepie sportowym?

  Sklep piłkarski z butami, zapewni możliwie najlepsze jakościowo i wizualnie buty, do gry w piłkę nożną. Pozwoli to, na dostateczne i optymalne korzystanie z przyjemności, jaką jest gra. Najlepiej zrozumie to ten, kto grał kiedyś w piłkę nożną w nieodpowiednich butach. Nie tylko bieganie jest wówczas mocno utrudnione, ale i kopanie piłki, czy też jej bronienie. Dlatego sklepy piłkarskie, proponują w swoich ofertach, najwyższej jakości buty do biegania i grania w piłkę nożną. To świetna inwestycja nie tylko we własny czas wolny, spędzany na świeżym powietrzu, ale i w życie zawodowe, o ile ma ono charakter sportowy.

  Buty piłkarskie, nie są jednak tylko świetnym zakupem dla siebie. Warto w ten sposób zainteresować swoje dziecko grami zespołowymi, oraz ogólnie pojętym sportem. Kupując dziecku świetnej jakości buty sportowe, możesz być pewnym, że będzie próbował uprawiać sport, choćby tylko dlatego, by pokazać się kolegom w nowych butach. Jednocześnie, od początku wyrobi on w sobie odpowiednie nawyki w bieganiu i stawianiu stopy, podczas kopania piłki. Wiele butów jest charakterystycznie wyprofilowanych, w celu kształtowania odpowiednio całych nóg podczas biegania. Zapobiegnie to również możliwym chorobom układu ruchu w przyszłości.

  Ściskałeś kiedyś piłkę podczas meczu?

  Choć na reklamach, w filmach i innych relacjach widać, jak mężczyźni ściskają w ręku piłkę podczas oglądania meczu, to rzadko jest to wyjaśnione, dlaczego tak się dzieje. Otóż w większości przypadków, jest to kwestia talizmanu przynoszącego szczęście. Piłka, którą wygraliśmy ważny mecz z przyjaciółmi? Skoro pomogła mi, to pomoże i naszym. Jeśli jednak nie masz jeszcze takiej piłki, to może już czas odwiedzić salon piłkarski? W sklepach piłkarskich znajdują się najlepsze piłki, szyte i wykonane ze świetnej jakości materiałów. Przy takim sprzęcie, nie można powiedzieć, że coś się nie udało przez piłkę, lub jej kształt, szew itp. Nikt nie podważy spektakularnego zwycięstwa, zrzucając winę na Waszą piłkę. Poza tym, nie możesz mieć wątpliwości, co do tego, czy tym razem, Twoja piłka na pewno przyniesie szczęścia naszym?

  Piłki od zawsze są świetnym pomysłem na prezent, zarówno dla chłopców, ale i dla dziewczynek. To uniwersalne narzędzie do zabawy sportowej, nie tylko oderwie ich młode umysły od elektroniki, ale pozwoli zdrowo się rozwijać i poprawiać kondycję. Jak wiadomo, im żywsze i ciekawsze świata dziecko, tym zdrowsze i z mniejszymi problemami zdrowotnymi później. Jak widać, nie jest to tylko inwestycja w upodobania rodzicielskie, ale i dobry krok w poprawę kondycji i rozwoju fizycznego swojego dziecka. Piłka, która kiedyś, była symbolem wolnego czasu dla każdego dziecka, teraz może się okazać symbolem „wyzwolenia” od sideł współczesnej elektroniki. Nostalgiczny obraz dzieci grających w nogę, jest pozytywnym obrazem dla każdego. Dlatego, może warto tym razem na urodziny, zamiast kolejnego tabletu, lub telefonu, kupić piłkę nożna? Może sami się przekonajmy, jakie przyniesie to efekty?

  Najlepsze miejsce dla fanów sportu

  Montaż samozamykaczy

  Montaż samozamykaczy do drzwi, najlepiej jest zlecić wyspecjalizowanej ekipie, która zajmuje się tym, na co dzień. Jest to zadanie wymagające dość dużej precyzji, a popełnienie błędu, może spowodować zniszczenie samozamykacza, lub ościeżnicy, do której był nieudolnie montowany. Decydując się na samodzielny montaż, należy pamiętać o podstawowych wytycznych.

  Rodzaje samozamykaczy

  Na rynku istnieją różne rodzaje samozamykaczy. Trzeba to brać pod uwagę, w momencie rozpoczęcia montażu konkretnego modelu. Przede wszystkim, należy najpierw dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną przez producenta, oraz zaznajomić się z pełną specyfikacja techniczną.

  Poszczególne modele różnią się schematem montażu. Niektóre z nich montuje się na skrzydle po stronie zawiasu, lub na ościeżnicy po stronie przeciwnej do zawiasu. Na ogół, są to podstawowe modele samozamykaczy. Przykładem takiego rozwiązania jest montaż samozamykaczy Geze 2000. Inne modele umożliwiają zamontowanie ich na skrzydle po stronie przeciwnej do zawiasu, lub na ościeżnicy po stronie zawiasu.

  Samozamykacze różnią się generowaną mocą. Trzeba to uwzględnić już na etapie zakupu konkretnego modelu, lub przynajmniej na etapie montowania. Jeśli samozamykacz, będzie miał zbyt mocne siłowniki, mało solidne ościeżnice mogą tego nie wytrzymać. Przed zamontowaniem samozamykacza, należy dokładnie oszacować, czy dany model pasuje do konkretnego modelu drzwi.

  Konieczne narzędzia do montażu samozamykaczy do drzwi

  Montaż samozamykaczy Geze, lub innych firm, wymaga podstawowych narzędzi. Przede wszystkim potrzebna będzie wiertarka. Dodatkowo trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie śruby, lub kołki, które posłużą do osadzenia mechanizmu w ościeżnicy. Jeśli producent nie zamieścił ich w zestawie, należy je dobrać odpowiednio do materiału, w których osadzany będzie mechanizm.

  Duże znaczenie ma to, z czego wykonana jest ościeżnica. Inaczej montuje się i wierci w szkle, inaczej w drewnie, a jeszcze inaczej w betonie, lub w ceglanej ścianie. Przed przystąpieniem do pracy, trzeba dobrać odpowiednie wiertła do danego materiału. To bardzo ważny etap, gdyż złe dobranie wiertła może zniszczyć drzwi.

  Etapy montażu samozamykaczy do drzwi

  Pierwszym etapem montażu, jest precyzyjne wymierzenie odległości. Trzeba wziąć pod uwagę wymiary drzwi, oraz długości ramion samozamykacza. Jest to kluczowy moment przy montażu. Popełnienie błędu w tym miejscu, sprawi, że cała praca pójdzie na marne, a w drzwiach pozostaną nieestetyczne dziury. Po dokładnym wymierzeniu i zaznaczeniu odpowiednich otworów, można przejść do wiercenia.

  Należy to zrobić tak precyzyjnie, jak to tylko możliwe, aby ustalić odpowiednie umiejscowienie dziur, w których zostaną osadzone śruby. Należy również wziąć pod uwagę to, pod jakim kątem otwierają się drzwi i na tej podstawie dopasować prawidłowe umiejscowienie mechanizmu samozamykacza. Dokładny schemat montażu, wraz z precyzyjnymi rysunkami, powinien znajdować się w instrukcji obsługi dołączonej przed producenta.

  Po poprawnym zamontowaniu mechanizmu, należy jeszcze wyregulować samozamykacz. Robi się to, za pomocą zaworów hydraulicznych. W większości modeli występują dwa zawory. Ustawienie pierwszego z nich, odpowiada za prędkość zamykania się drzwi. Należy wyregulować go, jako pierwszego w kolejności. Wybierając czas zamykania, można dostosować go do własnych preferencji, ale trzeba pamiętać, że jeśli ustawi się mechanizm na zbyt szybkie zamykanie, będzie to niepraktyczne, a nawet niebezpieczne.

  Po ustawieniu prędkości zamykania, należy ustawić drugi zawór, który odpowiada za siłę docisku, którą należy dostosować do konkretnego modelu drzwi

  Trawa w rolce – piękny trawnik od ręki!

  Zakładanie trawnika najczęściej kojarzymy z wysiewem nasion trawy i mozolnym pielęgnowaniem jego powierzchni. Jednak piękny, zielony trawnik możemy mieć także od zaraz – najlepszym wyborem będzie trawa w rolce!

  Soczyście zielona, miękka i niemalże od razu gotowa do użytkowania – właśnie taka jest trawa w rolce. Chociaż założenie trawnika z rolki jest związane z dość dużym kosztem, to jednak na taką ofertę decyduje się obecnie wiele osób.

  Naturalna trawa w formie rolki jest chętnie wybierana także do ogrodów. Wystarczy tylko kilka dni, aby cieszyć oko wspaniałym trawnikiem, który możemy mieć bez wysiłku!

  Trawy w rolce można kupić również jako sztuczne. Oferuje je między innymi firma Multi Grass.

  Gdy również interesuje Cię trawa z rolki, sprawdź już teraz nasz poradnik!

  Czym jest trawa w rolce?

  Trawa w rolkach to rodzaj naturalnej lub sztucznej trawy, która ma postać rolki. Jest od razu gotowa do montażu – wystarczy tylko rozłożyć ją na odpowiednio przygotowanym podłożu.

  Jeżeli interesuje nas trawa w rolce cena tego rodzaju materiału jest wyższa niż zwykłe trawy do wysiewu, niemniej jednak ma ona szereg zalet, które powodują, że jest ona wybierana tak chętnie.

  Zalety i wady traw w rolkach

  Gdy chcemy zdecydować się na trawnik z rolki, w takim przypadku powinniśmy przede wszystkim rozważyć wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Prezentujemy je poniżej.

  Zalety trawy z rolki:

  • natychmiastowy efekt
  • estetyczny trawnik
  • trwałość na lata
  • łatwy montaż
  • wszechstronne zastosowanie

  Wady trawy z rolki:

  • wysoka cena
  • ryzyko nieprzyjęcia trawy przy niewłaściwym montażu

  Kiedy warto wybrać trawę w rolce?

  Gdzie warto zamontować trawę w rolce? Jak wspomnieliśmy wcześniej, sztuczna trawa w rolce ma wszechstronne zastosowanie, dlatego doskonale nadaje się na różne nawierzchnie.

  Możemy wybrać ją do ogrodu, na taras, na boisko czy też na plac zabaw, aby wspomnieć tylko o niektórych miejscach.

  Producenci naturalnej trawy w rolkach oferują różne jej warianty, dlatego można dopasować je indywidualnie w zależności od przeznaczenia trawnika.

  Trawa w rolce – dostępna także jako sztuczna

  Bardzo często trawę w rolkach kojarzymy jako naturalną, ale warto wskazać, że w sprzedaży dostępna jest także sztuczna trawa w rolkach, która doskonale imituje tę naturalną.

  Syntetyczna, sztuczna trawa w rolkach jest rodzajem wykładziny, która kupujemy na metry. Następnie wystarczy tylko ją przyciąć i zamontować na uprzednio przygotowanym podłożu. Atrakcyjny efekt jest widoczny od zaraz!

  Sztuczna trawa ma także szerokie zastosowanie. Można zamontować ją także na balkonach, tarasach, a nawet we wnętrzach, gdy zależy nam na uzyskaniu trawiastej nawierzchni, na przykład w pokoju dziecięcym.

  Gdy chcemy, aby na naszym tarasie albo balkonie zagościła taka właśnie trawa w rolce cena za metr jest zależna od jej jakości. Zapłacimy zatem od około 20 złotych za metr kwadratowy do nawet ponad 100 złotych za metr kwadratowy w przypadku wyższej klasy trawy w segmencie premium.

  Gdzie kupić trawę z rolki?

  Gdy interesuje nas wysokiej jakości trawa z rolki Warszawa to jedno z wielu miast, w którym możemy ją zamówić.

  Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów takich jak „trawa w rolkach Warszawa”, możemy natychmiast zapoznać się z ofertami w tym mieście. Zamówienia można składać stacjonarnie w sklepach ogrodniczych, w marketach budowlanych, a także bezpośrednio u producentów.

 • eDopłaty na półmetku

  Pozostał już tylko miesiąc by rolnicy mogli złożyć wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2019 rok. Termin upływa 15 maja, do czego serdecznie zachęca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 • Nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz powstanie m.in. dzięki ...

 • W szkołach w związku z przerwą świąteczną dyżurują tylko świetlice w&n...

 • Nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz powstanie m.in. dzięki ...

 • W szkołach w związku z przerwą świąteczną dyżurują tylko świetlice w&n...

 • Jak dobrze kupić używaną halę magazynową?

  Zakup produktów używanych, jest zjawiskiem powszechnym i coraz popularniejszym. Ludzie często poszukują oszczędności, a rezygnacja z produktu nowego, daje im taką możliwość. Warto jednak pamiętać, że zakup produktów używanych, wiąże się z ryzykiem. Można trafić na towary wadliwe, uszkodzone, bądź bardzo mocno wyeksploatowane. W związku z tym, powinien być to proces przemyślany. Towary używane są dostępne w wielu branżach, dlatego także osoby poszukujące namiotów halowych, mogą skorzystać z konstrukcji z rynku wtórnego. Należy pamiętać o tym, że hale magazynowe używane, mają zapewniać bezpieczeństwo towarów i osób w nich przebywających, dlatego też, nie mogą pochodzić z niepewnych źródeł. Kupno dobrej hali namiotowej używanej jest możliwe, ale wymaga odpowiedniego podejścia.

  Podstawy dobrego zakupu

  Jak już było wspomniane, dobry zakup musi pochodzić od renomowanego sprzedawcy. Warto sprawdzić wszystkie opinie, recenzje i udać się do firmy, która działa na rynku od lat i posiada doświadczenie w branży. Kupując hale magazynowe używane na allegro, trzeba się liczyć z tym, że mogą one posłużyć jedynie przez kilka miesięcy, a nasz kontrahent nie będzie odpowiadał na maila z pretensjami. Bardzo cenioną firmą, która może zapewnić produkty najwyższej jakości, nawet te używane, niewątpliwie jest PS NAMIOTY HALOWE. hale magazynowe namiotowe używane, które proponuje swoim klientom, zawsze są szczegółowo sprawdzane, zanim trafia na sprzedaż. Ponadto, dokonywane są wszystkie konieczne naprawy, a cała konstrukcja jest konserwowana. Jest to bardzo ważne, ponieważ hala musi być w pełni bezpieczna i powinna posłużyć przez wiele lat. Współpracując z tą firmą, można być spokojnym o jakość wszystkich hal namiotowych. Zazwyczaj, są to produkty, które wcześniej oferowała ona na wynajem. Hale wykonane są z najwyższej klasy materiałów, konstrukcja jest wytrzymała i solidna, a technika produkcji nowoczesna i zgodna z wszystkimi wymaganiami.

  Namioty na wiele okazji

  Kupując hale magazynowe namioty używane, można bardzo dużo zaoszczędzić. Jest to związane z faktem, że sprzęt nie jest nowy, ale także z jego przewagą nad halą murowaną. Cena jest oczywiście bardzo atrakcyjna, ale dochodzą do tego także niskie koszty eksploatacji. Hala, dzięki swojej konstrukcji, jest mobilna i można ją bardzo łatwo zdemontować i przewieźć w częściach na inne miejsce. Podobnie jest z montażem, który nie przysparza żadnych problemów, a przebiega dużo szybciej, niż stawianie hali murowanej. Kolejnym ważnym walorem, jest większa dostępność przestrzeni. Unika się różnych słupów i kolumn, które niestety pojawiają się w tradycyjnej wersji. Daje to więcej możliwości aranżacyjnych i pozwala na efektywniejsze działanie. Namiot magazynowy używany, to rozwiązanie, które docenią firmy z branży przemysłowej, spedycyjnej i handlowej. Oszczędności w budżecie przydadzą się zwłaszcza dla nowych firm, czy takich, które potrzebują pieniędzy na inne inwestycje. Ponadto, zakup towaru używanego, pozwala na jeszcze szybszy montaż. Namiot halowy używany, to także produkt doceniany przez firmy rozrywkowe. Oprawa koncertów, festiwali, czy innych imprez plenerowych, od razu zyskuje na jakości. Wydarzenia sportowe, czy rodzinne, mogą być zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i nabrać ciekawego klimatu. Oferowane przez firmę PS NAMIOTY HALOWE, produkty używane, w największej ilości pojawiają się w okresie jesiennym, gdyż jest to koniec sezonu. Namioty mają różne wymiary, konstrukcje i przeznaczenie. Każdy klient może wybrać to, co go najbardziej interesuje, ale bardzo istotnym jest to, aby szybko podejmować decyzje, bo namioty ekspresowo się sprzedają, a nie jest to oferta stała.

  Samozamykacze posiadają szerokie zastosowanie w różnych budynkach. Czym dokładnie jest samozamykacz? Jakie posiada zastosowanie? Gdzie możemy go zakupić? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

  Z samozamykaczami do drzwi spotykamy się często każdego dnia. Nie każdy z nas jednak wie, czym dokładnie jest samozamykacz. Właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym poruszamy wszystkie podstawowe informacje dotyczące tych komponentów do drzwi.

  Aktualnie samozamykacze możemy zakupić w wielu sklepach. Szeroką ofertę tego rodzaju produktów ma także sklep internetowy Dobre-zamki.pl.

  Samozamykacz – co to jest?

  Samozamykacz, inaczej także zamykacz do drzwi, jest elementem, który montowany jest przy konstrukcji drzwi. Jego głównym celem jest zamykanie drzwi automatycznie wtedy, gdy nie zostały one domknięte przez użytkownika.

  Dzięki samozamykaczom można uzyskać większy poziom bezpieczeństwa – drzwi zamykają się wtedy automatycznie, uniemożliwiając wejście do danej przestrzeni przez nieuprawnione do tego osoby. Także zabezpieczają przestrzenie przed nadmiernym wyziębieniem, które może być wywołane przez pozostawienie otwartych drzwi w budynku.

  Do wyboru mamy obecnie różne samozamykacze do drzwi, które możemy dopasować indywidualnie do rodzaju drzwi oraz do miejsca montażu.

  Samozamykacz – podstawowe informacje o samozamykaczach

  Najprostsze z nich wyposażone są w sprężyny, ale w sprzedaży znajdziemy także bardziej zaawansowane modele, w których stosuje się tłumiki hydrauliczne. Najczęściej stosuje się samozamykacze mechaniczno-hydrauliczne, które działają sprawnie i niezawodnie, a przy tym posiadają przystępne ceny.

  Rodzaje samozamykaczy do drzwi:

  • samozamykacze górne – mogą być wyposażone w ramię nożycowe albo w szynę ślizgową, stosowane są do różnych typów drzwi jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych
  • samozamykacze podłogowe – często stosowane do drzwi rozwiernych o konstrukcji przylgowej albo wahadłowej, dobrze nadają się również do drzwi szklanych, przeznaczone do modeli jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych
  • samozamykacze zintegrowane – są chowane w konstrukcji skrzydła drzwiowego, dlatego nie są widoczne z zewnątrz, mogą być stosowane również przy drzwiach jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych

  Najczęściej samozamykacz do drzwi stosowany jest wraz z drzwiami wejściowymi do budynku, ale można zastosować go również do drzwi wewnętrznych. Dodatkowo, w sprzedaży znajdziemy także samozamykacz do furtki zewnętrznej.

  Samozamykacze posiadają najczęściej szeroką gamę regulacji i parametrów, w tym między innymi można ustawić ich szybkość zamykania, siłę zamykania drzwi, można ograniczyć w nich maksymalne otwarcie. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych możliwe jest także ustalenie kolejności zamykania się drzwi.

  Samozamykacz do drzwi – gdzie można go kupić?

  Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele modeli samozamykaczy, które pozwalają na łatwą obsługę różnych typów drzwi.

  Najczęściej wybierany jest samozamykacz do drzwi Geze – jest to firma, która specjalizuje się w sprzedaży tego rodzaju komponentów. W asortymencie Geze możemy znaleźć różne rodzaje samozamykaczy, które posiadają bardzo szerokie zastosowanie.

  Przy zakupie samozamykaczy należy pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę ich miejsce montażu, a także inne ważne parametry opisane powyżej. Dzięki temu element ten będzie mógł działać sprawnie i niezawodnie.

  Ceny samozamykaczy rozpoczynają się już od około 30 złotych. Lepszej klasy modele mogą kosztować jednak nawet po kilkaset złotych w zależności od marki oraz konstrukcji.