Deski idealne na taras

Deski są bazą dla powstania konstrukcji tarasu, dlatego warto odpowiednio wcześniej zrobić rozeznanie na rynku budowlanym. Obecnie ten obszar przemysłu rozwija się w szybkim tempie, dlatego warto co jakiś czas szukać nowinek technicznych, które ułatwią nam życie. Jeśli chodzi o deski tarasowe to niedawno na rynku pojawiły się tarasowe deski kompozytowe, które w dużej mierze wyparły tradycyjne deski drewniane. Jakość deski kompozytowej jest nieporównywalnie wyższa od tej klasycznej, dlatego drewniane deski systematycznie zastępowane są przez deski z materiałów zaawansowanych technologicznie.

Charakterystyka kompozytu

Deski tarasowe kompozytowe są niezwykle popularne ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Tarasy wykonane z tego typu materiałów swój dobry wygląd i przydatność zachowują przez długie lata, dlatego drewno zastępowane jest przez innowacyjne mieszanki tworzyw. Deska tarasowa kompozytowa składa się z dwóch komponentów: chemicznych składników (polimerów) oraz fragmentów drewna jako pył lub mączka, która wytwarzana jest z drzew dobrego gatunku.

Deski kompozytowe lepsze niż drewniane

Obecnie można zauważyć trend, według którego w dzisiejszych czasach tarasy lub podłogi altanek buduje się z nowoczesnych desek kompozytowych. Dlaczego? Ponieważ rozwiązanie tego typu pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na coroczne zabezpieczenie drewnianych desek. Kto kiedykolwiek podjął się tego zadania zapewne wie, że jedna warstwa impregnatu jest niewystarczająca, dlatego wielokrotne powtarzanie czynności może nas pozbawić cierpliwości.

Deski kompozytowe wyprzedzają o lata świetlne deski drewniane jeśli chodzi o ich żywotność i wygląd estetyczny. Deski kompozytowe mogą służyć przez długie lata nienaruszone nawet przez najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne jak gradobicia, ulewy czy palące upały. Struktura desek tarasowych WPC (ang. Wood Plastic Composite) jest niewrażliwa na wilgoć i suszę, podczas gdy deski drewniane po dużej dawce zmiennych warunków nie nadają się do użytku i wymagają całkowitej wymiany.

Codziennie przechodząc koło drewnianych konstrukcji możemy zauważyć charakterystyczne zielone lub żółte plamy na ich powierzchni. Są to ślady powstałe w wyniku obecności różnego rodzaju mikroorganizmów jak grzyby czy porosty, które uwielbiają wilgotne warunki rozwoju. Ciężko jest się ich pozbyć, dlatego odchodzi się od drewnianych desek tarasowych. Ten problem nie dotyczy desek WPC, dlatego nie trzeba ich wymieniać i martwić się niechlujnymi śladami.

Dostępność desek kompozytowych

Deski tarasowe WPC powinniśmy znaleźć w każdym dobrze wyposażonym sklepie lub markecie budowlanym, najczęściej w dziale ogrodowym. Szeroki wybór desek kompozytowych oferują również różnego rodzaju sklepy internetowe specjalizujące się w sprzedaży pozostałych rzeczy ogrodowych, takich jak meble ogrodowe czy pozostałe części wyposażenie ogrodu. Jeżeli chodzi o deski tarasowe producent zapewnia wybór spośród kilku dostępnych kolorów w zróżnicowanej kolorystyce. Najczęściej wybieranym kolorem tarasowych desek kompozytowych jest grafit, mahoń, orzech czy też czekolada.

Montaż desek kompozytowych

Instalacja tego typu desek nie wymaga kupienia materiału izolacyjnego, a legary kładzie się bezpośrednio na powierzchni wylewki betonowej. Dlatego musi być ona perfekcyjnie równa. Przygotowując wylewkę należy pamiętać aby zrobić ją pod niewielkim kątem, aby nadmiar wody mógł swobodnie być odprowadzany.

Esperal to środek, który stosowany jest w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Jedni uważają, że jest to środek dzięki któremu można przestać pić, inni są zdania, że esperal może alkoholikowi bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak to więc jest z tym esperalem?

Jest wiele klinik, które oferują wszycie tego środka – esperal Warszawa 24h to jedna z możliwych opcji. Osoby zdecydowane na walkę z alkoholizmem mogą skorzystać z tego rozwiązania. Zanim jednak się na to zdecydują, powinny poznać 10 najważniejszych informacji o tym rozwiązaniu.

 1. Esperal zawiera disulfiram

Disulfiram to substancja, która hamuje powstawanie enzymów odpowiedzialnych za usuwanie z organizmu alkoholu. Przed podjęciem decyzji o wszyciu esperal należy sprawdzić, czy osoba uzależniona nie jest uczulona na ten składnik.

 1. Kapsułka esperal zostaje wszyta pod skórę

Esperal wszywany jest pod skórę. Dlatego ważne jest, aby zabieg wykonany był przez chirurga w odpowiednim szpitalu klub klinice. Esperal po wszyciu jest niewidoczny gołym okiem. Po założeniu konieczne są oczywiście szwy. Najczęściej zakłada się szwy rozpuszczalne, a po wszyciu ślad jest prawie niezauważalny.

 1. Nie każdy może wszyć esperal

Niestety, nie każda osoba, która chciałaby skorzystać z usługi esperal Warszawa może to uczynić. Przeciwskazaniami są uczulenia na składnik esperal, a więc np. disulfiram, wszelkie choroby związane z układem krążeniowym. Oczywiście nie można wszyć esperal, kiedy osoba jest nietrzeźwa, kiedy czas pomiędzy wszyciem, a spożywaniem jest krótszy niż 24 godziny, albo kiedy osoba została przymuszona do wszycia tej substancji.

 1. Esperal jest niebezpieczny po spożyciu alkoholu

Po spożyciu alkoholu dochodzi do szybkiego zatrucia całego organizmu. Odczuwa się wtedy ból głowy, nudności, wymioty, zaczerwienienie skóry, bardzo duży i nagły lęk, czasem drgawki. Może dojść do zawału serca. Dolegliwości utrzymują się od kilku do kilkunastu godzin.

Esperal – 10 najważniejszych informacji

 1. Spożycie alkoholu po zaszyciu może prowadzić do śmierci

Niestety, spożycie alkoholu po „wszywce” może prowadzić nawet do zgonu. Należy o tym pamiętać. Zawał serca, duszności, zaburzenia neurologiczne, niewydolność oddechowo – krążeniowa – wszystko to może spotkać osobę uzależnioną.

 1. Esperal wchodzi w reakcję z innymi lekami

Esperal może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami. Dlatego, należy poinformować lekarza o wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach. Warto również informować innych lekarzy, już po „zaszyciu”, aby przepisywali nam leki nie wchodzące w reakcje z esperalem.

 1. Zaszycie jest bezbolesne

Esperal to bardzo mała kapsułka i nie trzeba rozcinać dużej powierzchni skóry. Ponadto, zabieg oczywiście wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Osoba poddająca się zabiegowi może po kilku godzinach po zabiegu czuć lekki ból, dyskomfort. Nie należy jednak się tego bać.

 1. Po zaszyciu należy unikać wszelkich produktów alkoholowych

Wszycie esperalu to odważna decyzja, która niesie za sobą wiele konsekwencji. Nie tylko, nie można pić alkoholu w żadnej postaci, ale nie można również mieć styczności z żadnymi produktami alkoholowymi, gdyż mogłoby to prowadzić do alergii i nieprzyjemnych konsekwencji. Należy unikać alkoholu w produktach spożywczych, np. czekoladki z alkoholem, likierem, ocet, a także wszelkich kosmetyków z alkoholem: wód toaletowych, a nawet perfum.

 1. Esperalu nie można usunąć osobiście/własnoręcznie

Osoba, która zdecydowała się na tzw. „zaszycie” nie może usunąć własnoręcznie esperal. Stosowany jest on podpowięziowo.

 1. Esperal nie wpływa na pracę i kierowanie pojazdami

Każda osoba, która zdecydowała się na wszycie esperal może niemal od razu wykonywać wszystkie normalne czynności: może pracować i jeździć samochodem. Należy tylko uważać na zszycie, aby mogło szybko się zagoić. W tym celu należy przemywać ranę i zmieniać opatrunki.

 • Oświęcim. Pijana nastolatka groziła, że wyskoczy z okna, trafiła w ręce policjanta
  Policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy przeprowadzili błyskawiczną i zakończoną sukcesem akcję ratowania życia nastolatki, która groziła, że wyskoczy z okna mieszkania. Powodem dla którego dziewczyna naraziła swoje życie i zdrowie był „szlaban” na wyjścia z domu.
  Do zdarzenia doszło wczoraj...
 • Zator. „Dzielnicowy bliżej nas”. Amator „damek” wpadł w ręce dzielnicowego .
  Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zatorze dzięki dobrym relacjom z mieszkańcami wpadł na trop rowerowego złodzieja. Policjant odzyskał „damkę” zyskując wdzięczność szczęśliwej właścicielki.
  W dniu 7 lipca 2019 zatorscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 45 – letniej mieszkanki gminy Zator...
 • Kraków. Małopolska Policja bliżej mieszkańców  Umowę gwarantującą 500 tys. zł na zakup telefonów komórkowych dla dzielnicowych podpisali Witold Kozłowski, Marszałek Małopolski i Łukasz Smółka, Wicemarszałek Regionu oraz nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.
  Pół miliona złotych trafi na Fundusz Wsparcia...
 • Wiadukt w ciągu DK 44 znów przejezdny

  Po blisko dwumiesięcznej przerwie, wiadukt na granicy Oświęcimia i Babic w kierunku na Śląsk, w ciągu DK 44, został otwarty dla ruchu samochodowego.Remont strategicznego, 21-metrowego wiaduktu,

 • Zagłada Romów oczami artystów. Poruszająca ekspozycja w MDSM

  W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu otwarto 1 sierpnia wystawę plakatów z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów - 75. rocznicy likwidacji „Zigeunerlager”

 • Zapomniany holocaust. Tragiczna rocznica dla Sinti i Romów

  2 sierpnia obchodzony jest w Polsce jako Dzień Pamięci o Zagładzie Sinti i Romów. W nocy z 2 na 3 sierpnia 1944 r. Niemcy zlikwidowali w obozie Auschwitz II-Birkenau tzw. obóz rodzinny dla Cyganów

 • Gminny Konkurs na Najładniejszą Dekorację Dożynkową W związku ze zbliżającymi się dożynkami 2019 Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim ogłasza konkurs na najładniejszą dekorację dożynkową zapowiadającą i promującą dożynki sołeckie w gminie Oświęcim. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie po zapoznaniu się z załączonym regulaminem.

  Święto Stroju Narodowego i Ludowego w Zaborzu Zapraszamy wszystkich, którym podoba się polski strój narodowy i/lub ludowy, do wzięcia udziału w imprezie promującej nasze piękne ubiory. Będzie mnóstwo zabawy i dobrego jedzenia.

  Usługa wirtualnego adresu w Warszawie pozwala uzyskać dostęp do najbardziej prestiżowej lokalizacji dla swojej firmy – i to bez ponoszenia wysokich kosztów. Jaka jest cena wynajmu adresu dla firmy w stolicy i co otrzymamy w ramach usług?

  Adres wirtualny, czyli jak zyskać lokalizację w Warszawie

  Dla każdej firmy lokalizacja ma ogromne znaczenie wizerunkowe – klienci zazwyczaj szukają firm lokalnych lub pochodzących z większych miast, ulokowanych w prestiżowych miejscach, jest to bowiem swoistym wyznacznikiem sukcesu. Niestety, wynajem lokalu w takich miejscach jest bardzo kosztowny i zazwyczaj niedostępny dla mniejszych przedsiębiorstw lub firm, które dopiero się rozwijają. Odpowiedzią jest wirtualne biuro Warszawa – cena takiego rozwiązania jest bardzo niska, a usługi pozwalają na prowadzenie firmy na odległość, nawet z innego kraju.

  Czym jest adres wirtualny? Jest to specjalna usługa dla firm, polegająca na wynajęciu im samego adresu, bez lokalu. Jest to przy tym realne miejsce – w tym przypadku luksusowa kamienica, która pozwala mieć biuro w Warszawie Śródmieściu. Znajduje się w niej sekretariat i sala konferencyjna, z których można korzystać, wykupując odpowiedni pakiet usług.

  Kto może skorzystać z wirtualnego adresu firmy w Warszawie?

  Jest to usługa skierowana do każdego przedsiębiorcy, który chciałby uzyskać prestiżową lokalizację dla swojej firmy. Tanie wirtualne biuro w Warszawie wybierają przede wszystkim małe firmy, start-upy oraz freelancerzy – czyli osoby, u których zazwyczaj wynajęcie lokalu jest zbyt dużym i zupełnie niepotrzebnym kosztem. Doskonale sprawdza się także w przypadku firm, które pracują w modelu zdalnym, a więc nie potrzebują realnego biura. Wirtualny adres w stolicy pozwala zarejestrować swoją działalność w Warszawie i czerpać korzyści z tak prestiżowej lokalizacji, do których należy :

  • wzrost zaufania klientów,
  • zbudowanie solidnego wizerunku marki,
  • wyróżnienie się na tle konkurencji.

  Cena wirtualnego biura w stolicy

  Koszty uzyskania adresu w stolicy są bardzo niskie, dlatego jest to rozwiązanie dostępne dla każdego przedsiębiorcy. Cena wirtualnego biura w Warszawie jest uzależniona od wybranego pakietu usług – można wybrać wśród aż czterech pakietów, od najprostszego, który zawiera możliwość korzystania z adresu i odbiór korespondencji, po najbardziej rozbudowany, który obejmuje również pełną obsługę poczty, możliwość skorzystania z sali konferencyjnej oraz obsługę prawną firmy. Najtaniej można uzyskać oczywiście podstawowy pakiet, którego cena to zaledwie 49 zł miesięcznie.

  Jakie usługi znajdują się w pakietach?

  Przyjrzyjmy się bliżej usługom, jakie są świadczone w ramach wirtualnego adresu dla firmy w Warszawie. Najważniejszą, poza samym udostępnieniem adresu, jest obsługa poczty – dzięki niej klient otrzyma całą korespondencję, wysyłaną do niego przez klientów i kontrahentów pod firmowy adres. Obsługa może mieć różny zakres, w zależności od wybranego pakietu – w najbardziej rozbudowanej wersji jest to:

  • odbiór wszelkich przesyłek, również kurierskich i z potwierdzeniem odbioru,
  • informowanie o otrzymaniu przesyłek,
  • skanowanie i przesyłanie na wskazany adres e-mailowy zawartości listów,
  • zbiorcza wysyłka wszystkich przesyłek pod wskazany adres raz w miesiącu.

  Ponadto można także korzystać z sali konferencyjnej w przewidzianym w pakiecie wymiarze godzin – sala jest elegancka i w pełni wyposażona, a podczas spotkań biznesowych można liczyć na profesjonalną obsługę. Dodatkowo najbardziej rozbudowany pakiet przewiduje również obsługę prawną w podanym wymiarze godzin.

  Wirtualne biuro w Warszawie – jaka jest cena usługi?

  Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia

  Tańczą trzmiele, pszczółki, biedroneczki, a oprócz nich – tańczą też dzieciaczki! Na niesamowity, pełen przyjaznych robaczków, muzyki i tańców weekend dla najmłodszych zaprasza Rabkoland – już 3 i 4 sierpnia.

  Jak pracują pszczółki? Czy owca iRena umie tańczyć tango? Skąd bierze się miodek? Czy trudno jest zrobić własną, prawdziwą, ekologiczną zabawkę, kiedy ma się kilka lat? Czy krokodyl Oskar lubi podjadać z ula? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w najlepszym parku rozrywki dla dzieci podczas tej niezwykłej imprezy!

  Dolina Trzmiela – czyli jedna z 5 niezwykłych stref tematycznych Rabkolandu – roztańczy się dzięki koncertom zespołu Beti & Bobass Dla Dzieci, który zagra znane wszystkim piosenki Majki Jeżowskiej i inne hity dla najmłodszych. Roztańczone maluchy z pewnością pokochają też Trzmielowe Disco z nagrodami, które odbędzie się kilka razy w ciągu obu dni imprezy.

  Weekend na imprezie Pana Trzmiela zapowiada się zielono! Na najmłodszych czekają ciekawe, kreatywne warsztaty, które doskonale połączą frajdę z ekologii. Dzieci przekonają się, jak łatwo mogą stworzyć własną eko-zabawkę!

  Przez całą imprezę będzie nam towarzyszyło stoisko z ulem, w którym można zobaczyć pracę prawdziwych pszczół. Dzieci usłyszą pasjonujące opowieści o pszczółkach, ich pracy i środowisku, w którym żyją te kochane, bzyczące owady. Będzie także możliwość zakupienia ekologicznych miodów prosto ze swojskiej pasieki.

  Nie zabraknie też stałych artystów Rabkolandu – iluzjonista Łukasz Podymski popisze się magicznymi sztuczkami, a Teatr Bajdurka zaprasza na premierę 2019: spektakl „Krucabomba i kwiatek cioci Maryni!”. Mali aktorzy teatrzyku i najmłodsi asystenci magika na świecie zostaną

  Zabawa Dolina Trzmiela Tańczy trwa 3 i 4 sierpnia (sobota i niedziela) od 10:00 do 18:00, a wszystkie dodatkowe atrakcje są wliczone w cenę biletu do parku rozrywki (39 zł za cały dzień zabawy).

  Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia! Roztańczony weekend dla maluchów w Rabkolandzie

  Rabkoland

  Zdjęcie z Rabkolandu

  Widoki w Rabkolandzie

  Jezioro w Rabkolandzie

 • Dziś zawyją syreny. Upamiętnią wybuch Powstania Warszawskiego

  Przypominamy, że dziś o godz. 17, w godzinę „W”, czyli momentu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, zawyją syreny. Mija 75 lat od bohaterskiego, acz tragicznego w skutkach, zrywu członków ruchu

 • Rajd w stylu retro

  Miłośników motoryzacji, szczególnie tych kochających pojazdy „z duszą” zapraszamy do kibicowania załogom XIX Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, które wkrótce zjadą do Gminy Kęty.Załogi

 • Starostwo oferuje wygodne i niezawodne samochody

  Myślisz o kupnie używanego samochodu od pewnego właściciela? Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu wystawiło na sprzedaż cztery, dobrze wyposażone i różnej klasy samochody osobowe. Dotąd poruszali

 • Pamięć o powstańcach i cywilnych mieszkańcach walczącej Warszawy

  Punktualnie o godz. 17, dokładnie w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w całej Polsce, w tym w stolicy powiatu oświęcimskiego zawyły syreny. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Oświęcimiu

 • Wykonawca remontu wiaduktu przy rondzie Niwa w Oświęcimiu (w ciągu drogi krajowe...

 • Wykonawca remontu wiaduktu przy rondzie Niwa w Oświęcimiu (w ciągu drogi krajowe...

 • KOMUNIKAT PREZYDENTA MIASTA OŚWIĘCIM O PRZYJMOWANIU WNIOSKÓW O UDZIELENIE DOTACJ...