• Budżet miasta na 2020 roku zakłada dochody na poziomie ponad 223 mln zł, a ...

 • 27 stycznia w Oświęcimiu odbędą się uroczystości związane z 75. rocznicą oswobod...

 • Zalecenia Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krakowie w sprawie ptasiej gr...

 •   W dniu 23 stycznia na terenie województwa małopolskiego zarządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego wprowadzony zostanie drugi stopień alarmowy BRAVO oraz pierwszy stopień ALFA-CRP. W pozostałej »

 • Najlepsza kosiarka, czyli jaka?

  Posiadając własny dom z większym czy mniejszym ogródkiem, nieodzownym narzędziem do pracy przy pielęgnacji zielonego zakątka jest kosiarka. Od tego, jaki typ wybierzemy, zależy przede wszystkim wygląd naszego trawnika, szybkość przycinania trawy i częstotliwość koszenia. Jeśli nie wiemy, na jaki model kosiarki się zdecydować lub jakie zasilanie w tego typu sprzęcie jest najlepsze, to szczegółowe porady znajdziemy w poniższym artykule.

  Kosiarka spalinowa – kiedy warto?

  Nie da się ukryć, że obecnie największą popularnością cieszą się kosiarki spalinowe zasilane na olej napędowy. Dlaczego tak wiele osób się na nie decyduje? Po pierwsze: dzięki temu, że nie potrzebujemy prądu do ich uruchomienia, kilka metrów kabla plączącego się pod nogami nie musi już utrudniać prac w ogrodzie. Po drugie: ten sprzęt jest o wiele wydajniejszy niż kosiarka zasilana na prąd. To szczególnie istotne, gdy nasz trawnik zajmuje dużą powierzchnię i chcemy go skosić szybko oraz efektownie. Po trzecie: cena kosiarki spalinowej mimo tego, że może odstraszać, jest adekwatna do jakości tego narzędzia. Nie trzeba go tak często naprawiać jak zwykłej kosiarki na prąd, a nawet jeśli się zepsuje, szybko znajdziemy tanie i oryginalne części zamienne.

  Szukając idealnego urządzenia do koszenia trawy w dużym ogrodzie, nie ma lepszego modelu niż kosiarka spalinowa. W sytuacji, gdy stępi się jej ostrze, wystarczy po prostu zamówić noże do kosiarki spalinowej i wymienić je na własną rękę. Częste przeglądy sprzętu i niwelowanie poważniejszych usterek w renomowanym serwisie sprawią, że tego typu narzędzie będzie służyło przez wiele lat.

  Kosiarka elektryczna – plusy i minusy

  Kiedyś kosiarki elektryczne były jedynymi nowoczesnymi i dostępnymi na rynku urządzeniami. Teraz jednak powoli odchodzą w zapomnienie. Przede wszystkim dlatego, że są mniej wydajne i trwałe od tych na olej. Jednak czasami warto rozważyć ten rodzaj sprzętu, gdy nasz ogród jest niewielki i nie mamy do skoszenia ogromnej murawy. Gdy z kolei pośród niej rosną krzewy, drzewa czy delikatne rośliny ozdobne, do kompletu dobrze jest dokupić podkaszarkę, która ułatwi przycięcie trawnika w trudno dostępnych miejscach, bez obawy, że uszkodzimy jakąś część krzewu.

  Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na taki sprzęt, zastanówmy się, czy wygodne będzie podłączenie kosiarki do prądu na zewnątrz. Jeśli nie mamy gniazdka, może to być utrudnione, a kilka metrów przedłużacza przesuwającego się za nami zniechęci nas do regularnego koszenia trawnika. Szukając części zamiennych do kosiarek, traktorków czy pił, warto zajrzeć do tego sklepu: https://ogrodexmilicz.pl.

  Założenie nowego przedsiębiorstwa niesie ze sobą wybór siedziby. Prawo wymaga, aby podczas rejestracji firmy został wskazany adres wykonywania działalności. Zawsze istnieje możliwość wpisania adresu domowego, jednak takie rozwiązanie często jest nieopłacalne lub niekorzystne wizerunkowo. Jedną z możliwości, która ułatwi podjęcie decyzji co do wskazania adresu działalności. Inwestycja w wirtualne biuro pomaga w rozpoczęciu i dalszym prowadzeniu firmy.

  Dla kogo?

  Zasadniczo z usługi wirtualnego biura może skorzystać każde przedsiębiorstwo. Szczególnie przydaje się ono dla osób wykonujących wolne zawody lub tych, którzy wykonują swoją pracę w ruchu.

  Chodzi głównie o:

  • freelancerów,
  • headhunterów,
  • copywriterów,
  • marketingowców.

  Z takich usług korzystają także start-upy oraz firmy, które są zarządzane zdalnie. Takim przedsiębiorstwom nie opłaca się otwierać kolejnej siedziby, najczęściej w innym państwie, wiedząc, że do spotkań z kontrahentami będzie dochodzić sporadycznie.

  Funkcje

  Podstawową usługą świadczoną przez wirtualne biuro jest nadanie firmie prawa do adresu podczas jej rejestracji, wykorzystywania go w materiałach reklamowych oraz obsłudze korespondencji. Wszelkie przesyłki są kierowane na podany adres a pracownicy biura na bieżąco informują o ich nadejściu. Szczególnie ważna jest odpowiedzialność pracowników o listy urzędowe, gdzie występuje ograniczony prawem czas na ustosunkowanie się do wysłanego pisma. Nie trzeba jednak odbierać tych przesyłek, ponieważ oferta zawiera usługę skanowania korespondencji i wysyłkę na adres mailowy firmy. Takie działania prowadzą do oszczędności czasu. Przedsiębiorca nie ponosi kosztów dojazdu do swojego biura a także nie musi być ciągle na miejscu i oczekiwać na przesyłki.

  Zalety

  Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, przedsiębiorca może zaoszczędzić duże kwoty. Pomaga także w lepszym postrzeganiu przedsiębiorcy i usprawnia funkcjonowanie instytucji. Z usług wirtualnego biura najczęściej korzystają ci, którym nie opłaca się wynajęcie pomieszczenia.

  Osoby, których profesja nie wymaga stałego miejsca pracy, również mogą sięgnąć po taką ofertę. W ich przypadku wystarczy wskazanie adresu, pod którym funkcjonuje firma. Coraz częściej spotyka się miejsca, świadczącą kompleksową obsługę biura, w tym usługi księgowe, wsparcie w zakładaniu firmy czy wykupie innych przedsiębiorstw.

  Często istnieje możliwość wynajęcia dodatkowego biura czy sali konferencyjnej. Przydaje się to głównie podczas prowadzenia negocjacji biznesowych i chęć podjęcia partnera w komfortowych warunkach. Dlatego wirtualne biura oferują także kompleksową obsługę spotkań. Wyznaczy także osobę, która podejmie gości i przygotuje potrzebne dokumenty. Nie ma limitu czasu, na który należy wynająć dodatkowe lokum.

  Lokalizacja a potencjalne korzyści

  Potencjalny kontrahent często zwraca uwagę na adres przedsiębiorstwa. Jeśli widzi, że biuro znajduje się w reprezentacyjnej okolicy, będzie z większym szacunkiem podchodził do firmy znajdującej się w takim miejscu. Warto pamiętać, iż lokalizacji ma decydujący wpływ na wybór Urzędu Skarbowego, pod który firma będzie podlegać. Dlatego warto przed podjęciem decyzji odwiedzić potencjalną siedzibę i obejrzeć jej okolicę.

  Dodatkowe informacje

  Dodatkowe informacje dostępne są na stronie https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl/ na której dostępna jest oferta wirtualnego biura.

  Kto powinien zainwestować w wirtualne biuro?

  Skąd wziąć zdrowe jedzenie?

  Żyjemy obecnie w czasach kiedy jest olbrzymi szał na zdrową żywność. Jednocześnie zdrowa żywność jest prawdziwą rzadkością. W większości produktów spożywczych znajdują się szkodliwe dla zdrowia konserwanty i ulepszacze smaku. Ponadto nasz organizm jest już tak do nich przyzwyczajony, że jedzenie bez glutaminianu sodu może zupełnie nie smakować. Co więc robić?

  Świetny patent na domowe jedzenie

  Najważniejsze jest chyba przygotowywanie posiłków samodzielnie. Jednak potrzebne są również zdrowe składniki. Ciekawą opcja może być grill ogrodowy z wędzarnią. Z pewnością więcej niż 50 % gospodarstw domowych jest wyposażona w grill ogrodowy. Dlaczego nie dodać do tego wędzarni? Jest to świetny patent na zdrową wędlinę. To my decydujemy z czego będzie się ona składała. Jej skład może być całkowicie naturalny i ekologiczny. Upieczony do tego własnoręcznie chleb dopełni całość. Warzywa z własnej uprawy bez nawozów, będą jak wisienka na torcie.

  Do czego jeszcze taki grill ogrodowy z wędzarnią można wykorzystać? Do grillowania oczywiście. Niedzielne czy sobotnie. Z okazji lub bez niej. Grillowanie odgrywa ważną rolę w życiu Polaków. Nie ma się co dziwić. Jedzenie z grilla jest lekkostrawne i zawiera mniej tłuszczu. Ponadto grillując spotykamy się z rodziną i znajomymi. Spędzamy wspólnie czas, a to wartość najwyższa.

  Pyszne jedzenie – z domowej wędzarni

  Taki grill ogrodowy z wędzarnią zapewni poza zdrowym jedzeniem, pyszne jedzenie. Wędliny przyrządzone we własnym zakresie z ulubionymi przyprawami będą smakować najlepiej. Co więcej tymi pysznymi i zdrowymi produktami można podzielić się z bliskimi. Na pewno dostrzegą różnicę smaku i zapachu.

  A czy są dostępne takie grille na wynajem? Oczywiście. Można wynająć taki grill na specjalną okazję, np. przed ślubem ukochanej córki. W ten sposób uzyskamy pyszną i zdrową wędlinę na przyjęcie. A w jego trakcie można zaserwować przepyszne grillowane szaszłyki. Czy cokolwiek innego zechcemy. Jest to świetna atrakcja zarówno na wesela jak i komunie czy nawet urodziny. Zdrowe i pyszne jedzenie jest dobre na każdą okazję, a goście na pewno je docenią.

  Wiele osób z pewnością zastanowi się czy byłaby w stanie poradzić sobie z przygotowaniem domowych wędlin. W dobie Internetu nie brakuje łatwo dostępnych przepisów czy filmików jak przyrządzić takie potrawy. Wszystko jest tak naprawdę kwestią chęci. A chęć na zdrowe jedzenie, z pewnością ma każdy.

  Podsumowanie

  Grill ogrodowy z wędzarnią świetny patent na zdrowe i pyszne jedzenie. Brakuje nam obecnie wyrobów, które zawierają tylko wartościowe składniki. Dzięki takim urządzeniom możemy faktycznie mieć wpływ na to co jemy. Tak naprawdę tylko jedzenie przygotowane samodzielnie jest zdrowe. Skład produktów na opakowaniach nie zawsze musi być całkowicie ujawniony przez producenta? Czy ktoś to faktycznie sprawdza? Może jakaś pobieżna kontrola raz na jakiś czas. Aby mieć pewność, co się je warto przyrządzić to samemu. To jedyna gwarancja. Posadzenie własnych warzyw, upieczenie chleba i produkcja wędlin, nigdy dotąd nie były tak łatwe.

 • Stopień alarmowy BRAVO na terenie Małopolski oraz ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju w dniach 23 – 29.01.2020
  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopnie alarmowe będą...
 • Nowoczesna pracownia gastronomiczna dla przyszłych kucharzy i cukierników

  Powiatowy „Ekonomik” wzbogacił się o nowoczesną i funkcjonalną pracownię gastronomiczną. Posłuży uczniom kształcącym się w klasach o profilu gastronomicznym. W otwarciu bogato wyposażonej

 • Nagrodzą najbardziej innowacyjne samorządy

  Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej zachęca do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu „INNOWACYJNY SAMORZĄD”. Na zgłoszenia czeka do 24 stycznia br.- Jest to nowy projekt, w którym

 • Równać szanse. Z myślą o młodym pokoleniu

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy 2020. Celem konkursu jest wsparcie projektów, które rozwiną kompetencje społeczne młodych ludzi przydatne zarówno w

 • 27 stycznia zakaz poruszania się po Oświęcimiu i Brzezince niektórych pojazdów

  W związku z organizacją 27 stycznia (poniedziałek) 75. rocznicy obchodów wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz tego dnia na terenie Oświęcimia i Brzezinki obowiązywać

 • Muzeum Zamek obchodzi jubileusz 10-lecia. Instytucja powstała 1 stycznia 2010 roku na ...

 • Muzeum Zamek obchodzi jubileusz 10-lecia. Instytucja powstała 1 stycznia 2010 roku na ...

 • Koncert Kolęd i Pastorałek w Rajsku Tegoroczny Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów amatorskiego ruchu artystycznego miał miejsce w Rajsku. 19 stycznia w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy wystąpiło dziewięć zespołów śpiewaczych z gminy i miasta Oświęcim.

   W jaki sposób zapobiegać pojawianiu się cellulitu

  Nie ma co się oszukiwać - cellulit z pewnością dotknie większości kobiet w różnych etapach życia. Jest to problem powszechny, którego wstydzi się sporo kobiet, ale jak się okazuje - można mu skutecznie przeciwdziałać. Cellulit to nic innego jak degradacja tkanki łącznej, spowodowana naciskiem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom to nie tylko nadmiar tłuszczu powoduje cellulit. Rozróżniamy także cellulit wodny, który związany jest z zaburzeniami gospodarki wodnej. Ten natomiast spowodowany jest nadmiarem Estrogenu, czyli kobiecego hormonu. Dlatego więc gospodarka hormonalna kobiet ma ogromne znacznie w walce z cellulitem. Niemniej jednak w tym artykule dowiesz się jak skutecznie zapobiegać pojawianiu się cellulitu.

  Przede wszystkim regularnie się badaj

  Cellulit może być objawem wielu różnych chorób, dolegliwości czy zaburzeń gospodarki wodnej czy hormonalnej. Dlatego właśnie powinnaś regularnie się badać i wykonywać badania morfologiczne. Takie okresowe badania powinna wykonywać każda kobieta, nawet ta najbardziej zdrowa!

  Nie zapominaj o ruchu

  Prowadzisz bierny styl życia? Masz pracę siedzącą i niewiele się ruszasz? Wówczas jak najbardziej możesz prędzej czy później spodziewać się cellulitu na swojej skórze. Brak aktywności fizycznych nie tylko źle wpłynie na Twój nastrój i ogólne samopoczucie, ale również na rozwój cellulitu. Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej będzie z pewnością źle działało na tkankę łączną - a to na pewno doprowadzi do powstawania tkanki łącznej. Jeżeli chcesz tego uniknąć to koniecznie wybierz jakąś aktywność, która będzie sprawiała Ci frajdę!

  Musisz zdrowo jeść

  To jest złoty środek na udane i szczęśliwe życie. Jedzenie śmieciowych produktów, picie niezdrowych napoi - to wszystko nie tylko źle działa na psychikę człowieka, ale również na jego zdrowie. "Chemiczne" produktu mogą prowadzić do wielu, nieraz bardzo szkodliwych, chorób. Dotyczy to również cellulitu właśnie. Dlatego postaraj się o zdrową, zbilansowaną dietę, która będzie bogata w warzywa i owoce. Szczególnie brokuły i szparagi, które są zbawienne dla naszej skóry.

  Woda to życie

  Bez wątpienia woda to życie. Dlatego właśnie powinnaś pić zalecaną ilość wody dziennie. W zależności od wagi powinno to być przynajmniej 1.5l wody dziennie. Skutecznie wspomoże to Twój metabolizm, dzięki czemu będziesz po prostu szybciej chudnąć. Poza tym woda sprzyja wydalaniu toksyn i innych szkodliwych substancji z organizmu. Nie zapominaj o tym!

  Stosuj odpowiednie kremy

  Na rynku dostępnych jest wiele kremów antycellulitowych. Kupuje dobre i sprawdzone marki, żeby mieć pewność efektywności takich preparatów. Niektórzy producenci posiadają całą gamę różnych produktów, które wzajemnie się uzupełniają. Stosuj również kremy na dzień i na noc, co skutecznie współgra z rytmem dobowym Twojej skóry. Przydatny będzie również suplement diety Cellactiv.

  Odpowiednio się ubieraj

  Nie możesz zapominać o odpowiednim ubraniu. Obcisłe ciuchy będą uciskały tkankę łączną, co również może prowadzić do niekorzystnych zmian. Zrezygnuj z niewygodnych rzeczy na miarę tych bardziej swobodnych.

 • Oświęcim. Polanka Wielka. Policjanci ujawnili kolejne pojazdy z przekręconymi drogomierzami
  Od początku roku podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne. Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania...
 • System kolejkowy w Wydziale Komunikacji już dostępny

  Dziś, tj. w poniedziałek 20 stycznia, po przerwie spowodowanej remontem w Wydziale Komunikacji i Transportu ponownie został uruchomiony system kolejkowy.Natomiast zawieszony w związku z remontem

 • Wszyscy gramy w jednej drużynie

  17 stycznia w restauracji Molo w Osieku odbyło się spotkanie noworoczne Zarządu Powiatu w Oświęcimiu z sołtysami i przewodniczącymi rad osiedli z terenu naszego powiatu. Obecni byli także włodarze

 • Pamięci ofiar Marszu Śmierci. Uroczystości rocznicowe w Brzeszczach

  Na cmentarzu komunalnym w Brzeszczach oddano hołd ofiarom Marszu Śmierci, który 75 lat temu wyruszył z KL Auschwitz-Birkenau w kierunku Śląska. W uroczystościach upamiętniających tragiczne wydarzenia

 • Posiedzenie Rady Powiatu już w najbliższą środę

  W najbliższą środę 22 stycznia odbędzie się XVI sesja Rady Powiatu w Oświęcimiu. Tradycyjnie już rajcy będą obradować w sali audiowizualnej im. Jana Klęczara (budynek internatu popularnego