Stoły wigilijne Na Spotkaniach z Tradycją Świąteczną w Brzezince 16 grudnia gospodynie serwowały wigilijne potrawy, od karpia poczynając na makowcu kończąc. Twórcy ozdób choinkowych odebrali nagrody w Rodzinnym Konkursie na najpiękniejszą bombkę. Najbardziej świąteczne ze wszystkich atrakcji niedzielnego popołudnia były – oczywiście – życzenia.

Wesołych Świąt! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

V Ognisko Bożonarodzeniowe w Zaborzu Zapraszamy do wspólnego kolędowania na świeżym powietrzu, przy cieple ogniska i gorących napojach. To już piaty raz spotykamy się w ten magiczny czas.

Koncert kolęd i pastorałek w Brzezince Zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołów z miasta i gminy Oświęcim, który odbędzie się 13 stycznia 2019 r. o godzinie 14:00 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince.

klasyczne meble na eksport do biura

Biuro to miejsce, w którym większość z nas spędza więcej niż 8 godzin dziennie, więc jego odpowiedni wystrój i komfortowe meble na eksport do gabinetu to absolutna podstawa efektywnej pracy. Jako przedsiębiorca, chcący wyposażyć biuro dla siebie i swoich pracowników w siedzibie firmy albo osoba prowadząca biznes w domowym zacisz, zyskujesz szereg możliwości aranżacji biurowej przestrzeni. Podstawowy wybór dotyczy zdecydowania się na styl aranżacji – nowoczesny lub klasyczny. W tym artykule przybliżymy Ci obie koncepcje i podpowiemy, która będzie najlepsza dla Ciebie. Zaczynamy!

Meble na eksport do gabinetu– na co zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych cech i różnić w stylach, warto na wstępie zastanowić się, co wziąć pod uwagę kupując meble na eksport z http://pgmeb.com do gabinetu oraz biura. Podstawowym wyznacznikiem jest oczywiście przeznaczenie pomieszczenia – jeżeli będzie to Twój gabinet szefa, możesz zdecydować się na ekskluzywne polskie meble biurowe, które nie tylko zapewnią Ci komfort pracy, ale i będą współtworzyć reprezentacyjną przestrzeń, która zrobi wrażenie – np. na klientach czy partnerach biznesowych. Jeżeli chodzi o aranżację przestrzeni dla podwładnych, możesz wybrać tańsze, pracownicze meble na eksport, które jednak również będą reprezentowały odpowiednio wysoką jakość – zarówno pod kątem ergonomii, jak również stylu.

Najważniejsze dla Ciebie powinny być fotele oraz biurka biurowe, bo to one pozwolą Ci pracować efektywnie. Najlepiej wybierać takie, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów (drewno dębowe, stal, skóra skórzana itd.), bo tylko wtedy masz pewność, że będą służyły Ci na przestrzeni wielu lat. Nie zapominaj też o ergonomii, którą powinien zapewnić Ci sprawdzony producent mebli. Im wygodniejsze i bardziej dostosowane do wykonywania codziennych zadań będą Twoje meble gabinetowe lub biurowe, tym praca będzie bardziej przyjemna.

Nowoczesny wystrój biura

Czas przejść do konkretów, a więc stylów, na jakie możesz się zdecydować. W ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszy się nowoczesny wystrój biura, w którym pierwsze skrzypce gra minimalizm. Opiera się on na bieli, dużych przestrzeniach oraz oszczędności w detalach, a celem takiego wystroju jest stworzenie przestrzeni maksymalnie funkcjonalnej, która pozbawiona będzie wszelkich elementów rozpraszających uwagę pracownika. Minimalistyczny (lub inny nowoczesny) wystrój biura kojarzy się z profesjonalizmem i komfortem – jego cechami charakterystycznymi są dodatkowo jasność i czystość pomieszczeń, a także wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań – zarówno jeżeli chodzi o polskie meble gabinetowe i pracownicze, jak również różnego rodzaju sprzęty.

Nowoczesny wystrój biura to prostota, ale przy tym elegancja i wygoda. Taka aranżacja jest szczególnie popularna w większych firmach, gdzie zatrudnianych jest co najmniej kilkudziesięciu pracowników – dużo łatwiej w takiej sytuacji stworzyć odpowiednią przestrzeń do pracy i podzielić większą powierzchnię na kilka odrębnych biur – pomogą w tym ścianki działowe biurowe, które dzięki swojej transparentności, dodatkowo zwiększą optycznie powierzchnię.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na nowoczesny wystrój biura również ze względu na ceny – producent mebli oferuje proste w swojej formie meble pracownicze dużo taniej ekskluzywnych mebli gabinetowych czy antyków, charakterystycznych dla klasycznego wystroju wnętrz.

Klasyczna aranżacja biura

Niektórzy mówią, że klasyczna aranżacja biura czy mieszkania jest zawsze w modzie i nietrudno się z tym nie zgodzić. Klasyka ma swój urok, umożliwia stworzenie ekskluzywnych i przytulnych przestrzeni, które również mogą być bardzo reprezentacyjne i robić wrażenie na klientach czy partnerach biznesowych. Tutaj – w przeciwieństwie do minimalizmu - dominują ciemniejsze barwy, w tym brązowe, drewniane meble gabinetowe, stonowane kolory ścian, nie brakuje licznych dodatków i dekoracji, a także roślinności. Klasyczna aranżacja biura daje często pole do popisu dla projektanta, ponieważ pozwala na zastosowanie różnego rodzaju ozdób, w postaci zgarów czy obrazów, zainwestowanie w ekskluzywne meble biurowe, również skórzane i ozdobnie wykończone albo przyozdobienie przestrzeni eleganckim dywanem. Co ciekawe – niejeden producent mebli ma w swojej ofercie klasyczne polskie meble, z których warto skorzystać.

Najbardziej reprezentatywny będzie tutaj angielski styl aranżacji biura, w którym dominują ciemniejsze odcienie brązu, eleganckie wykończenia oraz antyczne meble, które nadają wnętrzu wyjątkowego prestiżu. Tego rodzaju meble na eksport polecane są przede wszystkim do gabinetów adwokatów, księgowych oraz innych specjalistów, prowadzących samodzielną działalność i pragnących zrobić ogromne wrażenie na swoich potencjalnych kontrahentach.

 • Gmina Kęty. Nietrzeźwy rajd zakończył się w rowie
  W nocy z 14/15 grudnia 2018 patrol mieszany policjant i strażnik miejski zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Jak się okazało, nieposiadający prawa jazdy 23 – letni mieszkaniec Gminy Kęty, wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Efektem...
 • Gmina Oświęcim. Kierowca zareagował, policjanci zakończyli nietrzeźwy rajd 43 - latka
  W dniu 15 grudnia 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 43 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, który kierował samochodem mając w organizmie 1 promil alkoholu. Rajd nietrzeźwego został szybko przerwany, dzięki reakcji innego kierowcy oraz...
 • Babice. Nietrzeźwy kierowca wypadł z jedni i uderzył w ogrodzenie posesji
  W dniu 16 grudnia 2018 w Babicach gm. Oświęcim policjanci zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu w efekcie czego spowodował kolizję drogową.
  Do...
 • W Wigilię Starostwo będzie czynne krócej

  Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia br. (poniedziałek) tutejszy urząd będzie czynny w godzinach od 7.30 do 13.00. Skrócony czas pracy został wprowadzony zarządzeniem Nr 56/2018 Starosty

 • Sesja Rady Powiatu

  19 grudnia br. (środa) o godzinie 14:00 odbędzie się III sesja Rady Powiatu w Oświęcimiu VI kadencji. Sesja odbędzie się w sali audiowizualnej im. Jana Klęczara Powiatowego Zespołu Nr 2 SOMSiT

 • Wady uzębienia dotykają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Każda nieprawidłowość powinna zostać skonsultowana z dobrym ortodontą https://dobryortodontawarszawa.pl. W przypadku niektórych wad wystarczą odpowiednie ćwiczenia, inne wymagają noszenia aparatu ortodontycznego, a jeszcze inne można skorygować wyłącznie wykonując operację. Chociaż dla wielu korygowanie wady zębów ma charakter wyłącznie estetyczny, to należy pamiętać, że niektóre nieprawidłowości zgryzu mogą powodować trudności w oddychaniu, mówieniu, a nawet jedzeniu. Jak rozpoznać wadę zębów i kiedy zgłosić się do dobrego ortodonty? Okazuje się, że rozpoznanie wady wcale nie jest takie trudne…

  ile kosztuje aparat na zęby u ortodonty

  Rozpoznanie wady zgryzu u dzieci

  Szybkie rozpoznanie wady zgryzu u dziecka jest bardzo ważne, ponieważ wady takie można w większości przypadków zupełnie wyeliminować. Dzieci z wadami uzębienia mogą mieć kompleksy, a to może się z kolei odbijać na ich zdrowiu. Do ortodonty na konsultację należy wybrać się z dzieckiem, jeżeli zauważmy, że maluszek :

  • oddycha tylko przez buzię i ma wciąż otwarte usta,
  • ma niesymetryczną buzię,
  • ma za bardzo wysuniętą lub cofniętą bródkę,
  • ciągle ssie palec lub smoczek i nie można go tego oduczyć,
  • traci szybko zęby mleczne, ma pomiędzy zębami bardzo duże szpary, lub przeciwnie, ząbki są stłoczone.

  Każdy z tych objawów może świadczyć, że dziecko ma wadę zgryzu. Warto wtedy udać się do polecanego ortodonty w Warszawie i sprawdzić, czy faktycznie są powody do niepokoju. Leczenie małych dzieci opiera się na stosowaniu ćwiczeń, specjalnych nakładek, a także ruchomego aparatu na zęby.

  Uwaga! Nawet jeżeli wydaje nam się, że ząbki dziecka rosną w odpowiedni sposób, warto udać się na kontrolną wizytę z dzieckiem, kiedy wyrosną mu wszystkie żeby mleczne.

  Rozpoznanie wady zgryzu u starszych dzieci, młodzieży i dorosłych

  Jeżeli żeby rosną w nieprawidłowy sposób, a więc np. są krzywe lub stłoczone, można mieć niemal pewność, że coś jest nie tak. Jeżeli ząb rośnie krzywo lub jest odchylony w którąś ze stron, powinniśmy się udać do polecanego ortodonty. Warto przeprowadzić samemu badanie zębów – jest to bardzo proste. Zęby należy zacisnąć i sprawdzić ich ułożenie:

  • jeżeli zęby górne nie stykają się z zębami dolnymi, można podejrzewać zgryz otwarty,
  • jeżeli siekacze górne zachodzą na siekacze dolne i niemal je zasłaniają, może świadczyć to o zgryzie głębokim,
  • jeżeli broda jest schowana, można podejrzewać tyłozgryz,
  • jeżeli broda jest wysunięta, można podejrzewać przodozgryz,
  • jeżeli zęby nie mają miejsca i krzywią się, zapewne jest to stłoczenie zębów,
  • jeżeli pomiędzy zębami są duże szczeliny, mamy do czynienia z odseparowaniem.

  Cena aparatu na zęby

  Wiele osób martwi się kosztami leczenia ortodontycznego. Ceny aparatów na zęby różnią się i są zależne od materiału, z jakiego wykonany jest aparat. W Polsce leczenie ortodontyczne dzieci do 12 roku życia jest częściowo refundowane. Dlatego, w wielu przypadkach można liczyć na zniżki – przynajmniej jeżeli chodzi i aparaty ruchome, a więc przeznaczone głównie dla dzieci, które jeszcze nie posiadają zębów stałych. Ceny aparatów stałych na zęby nie należą do najniższych – należy jednak pamiętać, że korzysta się z nich przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy. Cena aparatu na zęby (jednego łuku), zaczynają się już o 1500 PLN. Oczywiście aparaty porcelanowe, szafirowe a także aparaty kryształowe są droższe, niż aparaty metalowe. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszty związane z wizytą u ortodonty – jedna wizyta u dobrego, polecanego ortodonty w Warszawie kosztuje ok 150 – 200 zł.

  Zdrowe, piękne zęby to w dzisiejszych czasach priorytet dla wielu ludzi. Niestety, zaniedbania związane z ich leczeniem z okresu dzieciństwa, mogą spowodować, że w kolejnych latach ich stan nie będzie tak dobry, jak można by się spodziewać. Dlatego też stomatologia dla dzieci to również profilaktyka, o którą powinien zadbać zarówno dentysta dziecięcy, jak i Ty – jako rodzic.

  Stomatologia dla dzieci w Warszawie a profilaktyka

  Stomatologia dla dzieci w Warszawie u https://dentystadladzieciwarszawa.pl to określony, szeroki zakres usług, jakie dentysta dziecięcy świadczy sowim młodym pacjentom. Jednak leczenie problemów związanych z kondycją uzębienia wcale nie musi być konieczne, kiedy rodzic zadba o to, aby jego dziecko było świadome tego, że dbanie o zęby jest niezbędnym, bardzo istotnym elementem jego codziennego życia.

  Profesjonalna klinika stomatologiczna w Warszawie, powinna więc uczulić rodziców oraz ich pociechy na problem, jakim jest próchnica – choroba, która często dotyka ludzi w młodym wieku i która prowadzi do degradacji uzębienia. Rozprzestrzenia się ona bardzo szybko, nawet na dopiero wyrzynające się zęby, dlatego też najważniejszym elementem profilaktyki są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Rodzic powinien zadbać o to, aby dziecko było regularnie kontrolowane przez stomatologa dla dzieci i by wszelkie pojawiające się problemy były jak najszybciej eliminowane. Do najpopularniejszych zabiegów, jakie oferuje dentysta dziecięcy, należą fluzoryzacja, ozonowanie oraz lakowanie.

  Dentysta dla dzieci na Żoliborzu radzi – wypracuj zdrowe nawyki!

  Stomatologia dla dzieci obejmuje również profilaktykę domową, na którą każdy profesjonalny stomatolog dziecięcy w Warszawie powinien uczulić zarówno swojego młodego pacjenta, jak również jego rodziców. To od nich zależy w dużej mierze, jak dziecko będzie podchodziło do higieny jamy ustnej i czy nauczy się pewnych nawyków, dzięki którym zapewni sobie zdrowy, piękny uśmiech na przestrzeni całego swojego życia.

  Do najważniejszych nawyków, o których powinien poinformować stomatolog dziecięcy na Żoliborzu, należą oczywiście:

  • regularne mycie zębów – podstawą jest szczotkowanie ich przez co najmniej 2-3 minuty przynajmniej dwa razy dziennie,
  • używanie nici dentystycznej, która pozwoli usunąć zanieczyszczenia w trudno dostępnych miejscach, do których nie dociera szczoteczka do zębów,
  • płukanie jamy ustnej wodą po posiłku, a także niespożywanie posiłków po ostatnim myciu zębów.

  Dentysta dla dzieci powinien również zwrócić uwagę na odpowiednie odżywianie – niektóre potrawy, a szczególnie w przypadku dzieci cukierki i czekolada – potrafią wpłynąć negatywnie na stan uzębienia i przyspieszyć rozwój próchnicy. Stomatologia dla dzieci jest więc również zbiorem nawyków, dotyczących obowiązującej w życiu dziecka diety.

  profilaktyka u dzieci prowadzona przez stomatologa

  W przypadku problemów należy natychmiast zgłosić się do specjalisty!

  Niestety, nawet najlepsza profilaktyka nie daje gwarancji tego, że Twoje dziecko uniknie problemów z uzębieniem. Dlatego w przypadku zauważenia próchnicy u dziecka albo bólu zęba, koniecznie trzeba udać się do stomatologa dziecięcego. Jeżeli pojawią się nagłe problemy, niezbędne może okazać się pogotowie stomatologiczne w Warszawie, dzięki któremu możliwe jest usunięcie problemu w bardzo krótkim czasie.

  Jak objawia się próchnica?

  Pierwszym etapem rozwoju próchnicy jest powstanie tzw. plamy próchnicowej o kremowym zabarwieniu, które z czasem ciemnieje. W przypadku braku reakcji próchnica rozwija się, atakując głębsze partie zęba – powstaje ubytek i staje się coraz większy. W wyniku tego mogą pojawić się niepożądane reakcje – np. ból zęba w trakcie picia zimnych napojów albo jedzenia słodyczy. W takim wypadku należy niezwłocznie zgłosić się do kliniki stomatologicznej na Żoliborzu.

 • Kraków. Kolejny wielki sukces Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie. Ponownie pierwsze miejsce w małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.
  W poniedziałek 10 grudnia 2018 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Urozmaiceniem wieczoru był występ Zespołu KOMBI KRÓLOWIE ŻYCIA. Podczas gali wyróżnieni zostali zwycięzcy konkursu:
  I...
 • Oświęcim. Przechodnie zaalarmowali, służby podjęły skuteczną interwencję, wobec niedoszłego samobójcy
  Strażacy, policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali wobec 54 – letniego mężczyzny, który chciał targnąć się na własne życie. Tylko dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Oświęcimia oraz skutecznej interwencji służb, mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę lekarzy.
  Do zdarzenia doszło w...
 • Oświęcim. Dwaj poszukiwani wpadli w ręce oświęcimskich dzielnicowych
  13 grudnia 2018 dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali dwóch mieszkańców Oświęcimia poszukiwanych przez sąd. 35 i 45 - latek, aby uniknąć zatrzymania i osadzenia w zakładzie karnym, ukryli się w mieszkaniu znajomej.
  Wczoraj przed południem dzielnicowi w ramach obchodu...
 • Powiat oświęcimski. Pamiętasz o świątecznych prezentach, nie zapomnij o swoim bezpieczeństwie na drodze oraz podczas zakupów.
  Już niedługo święta Bożego Narodzenia. Obserwujemy wzmożony ruch na ulicach oraz sklepach. Aby ten wyjątkowy dla wszystkich czas, spędzić miło i bezpiecznie, apelujemy o ostrożność na drogach oraz podczas robienia zakupów.
  Każdego roku w okresie przedświątecznym, jak również w okresie świąteczno-...
 • VI SPOTKANIE WIGILIJNE dla potrzebujących na kęckim Rynku

  Już w najbliższą sobotę, 22 grudnia na kęckim Rynku odbędzie się VI SPOTKANIE WIGILIJNE organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kętach dla osób potrzebujących oraz wszystkich, którzy

 • Leczenie stomatologiczne w Warszawie należy do profesjonalnych i nowoczesnych, jednak wciąż wśród wielu z nas pojawia się obawa przed bólem czy komplikacjami w trakcie lub po zabiegach. Niestety, wielu z nas, którzy mieli wcześniej styczność z państwowym dentystą, podchodzą do stomatologów nieufnie. Dlatego na takie terminy, jak implantologia czy protetyka, reagujemy często z niechęcią. Tymczasem okazuje się, że zabiegi z ich zakresu są nie tylko w pełni bezpieczne i bezbolesne, ale również pozwolą znacząco odmienić życie. Oczywiście na lepsze!

  Implantologia i protetyka, czyli właściwie co?

  Są to dziedziny stomatologii, które choć różnią się od siebie, w założeniach są dość podobne. Obie zajmują się bowiem uzupełnianiem braków zębowych, jednak stawiają na dwie odmienne metody i zajmują się różnymi problemami. Implantologia oferuje implanty zębowe https://odentimplanty.pl, które są sposobem na uzupełnienie jednego albo wielu braków w uzębieniu. Opiera się na tytanowych śrubkach, a także koronach porcelanowych, które do złudzenia przypominają naturalny ząb. Protetyka z kolei pomaga w przypadku braków lub całkowitego bezzębia, jednak oferuje protezy zębowe, które protetyk tworzy w oparciu o indywidualny, dokładnie rozpisany plan leczenia.

  Która metoda będzie skuteczna w Twoim przypadku? Trudno powiedzieć, a żeby odpowiedź na to pytanie była satysfakcjonująca, musisz udać się do warszawskiego stomatologa, który określi jaki jest stan Twojego uzębienia dopasuje najlepsze rozwiązania, które przywrócą Ci piękny uśmiech.

  implantologia i protetyka a zdrowie

  Implanty i protezy zębowe – czy ich wstawianie jest bezpieczne?

  Choć terminy implantologia i protetyka brzmią dla niektórych nieco groźnie, prawda jest taka, że nie warto się ich obawiać. Przede wszystkim ze względu na to, że wybierając profesjonalny, sprawdzony gabinet stomatologiczny na warszawskim Żoliborzu albo w innej dzielnicy, możesz liczyć na całkowicie bezbolesne zabiegi. Jak to możliwe? Zarówno implanty zębów, jak i protezy są wszczepiane po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego – tego najlepszego, zwykle komputerowego, które spowoduje, że nie poczujesz nawet niewielkiego dyskomfortu.

  Co więcej – same materiały i rozwiązania, jakie oferuje stomatolog czy protetyk, są w pełni bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i organizmu. Przykład? Implant zęba wykonywany jest z tytanu, który jest materiałem biologicznie kompatybilnym, a więc nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje z ludzkim organizmem, dlatego wszczepienie go w ludzką kość nie niesie żadnych negatywnych konsekwencji. Również protezy oraz wszelkie rozwiązania, z jakich korzystają protetyka oraz implantologia, są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów, którzy chcą przywrócić swój piękny i zdrowy uśmiech.

  Dlaczego warto postawić na implanty zębowe lub protezy?

  • Dla zdrowego i pięknego uśmiechu, który zyskasz eliminując wszelkie problemy z brakami w uzębieniu.
  • Zabiegi są bezbolesne i trwają niewiele czasu, a dzięki specjalnemu planowi leczenia, dostosowanego do Twoich problemów, wiesz ile ono potrwa i ile kosztuje wstawienie zęba lub zębów.
  • Zyskujesz dożywotnio trwałe sztuczne zęby, dzięki którym nie będziesz mieć jakichkolwiek problemów z uzębieniem.
  • Możesz poradzić sobie zarówno z problemem braku pojedynczego zęba, jak również kilku, a nawet z całkowitym bezzębiem.

  Implantologia i protetyka w Warszawie dają zupełnie nowe możliwości, zapewniając rozwiązania, które pomogły już wielu osobom. Dlatego znajdź profesjonalną klinikę stomatologiczną i przekonaj się, że pomoże ona również Tobie!

  Dodatkowe, większe auto może być potrzebne w wielu sytuacjach – i to nie tylko dotyczących przedsiębiorstwa, ale również w życiu prywatnym. Jego zakup zazwyczaj jest nieopłacalny, szczególnie, jeśli potrzeba przewiezienia większej grupy osób lub towarów o niestandardowych gabarytach pojawia się tylko raz na jakiś czas. Z pomocą przychodzi wypożyczalnia busów – w Warszawie mamy ogromny wybór usług, oferujących samochody na wynajem krótko- i długoterminowy.

  Wypożyczalnia busów – na czym polega usługa?

  Zarówno firmy, jak i klienci indywidualni mogą zdecydować się na wynajem busów – w formie samych pojazdów lub z kierowcą. Możemy wybrać opcję krótkoterminową – już od jednego dnia – lub długoterminową, np. na miesiąc. Zazwyczaj pierwsza usługa jest kierowana do osób prywatnych, a drugą wersję wybierają przedsiębiorstwa, które mają na tym polu większe potrzeby.

  W każdym przypadku klient może wybrać pojazd, który go interesuje – najczęściej wypożyczalnie busów jak ta http://www.dostawczaki.waw.pl dysponują wieloma nowymi modelami różnych marek, co pozwala dobrać samochód do swoich preferencji i potrzeb. Następnie wybiera termin, w jakim chciałby korzystać z danego busa i jeśli jest on wolny, może go zarezerwować. W wielu przypadkach można dokonać rezerwacji już z poziomu strony internetowej, bez konieczności pojawiania się w siedzibie firmy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie czasu. Pojazd można odebrać w umówionym miejscu w wybranym przez siebie czasie, a następnie do woli korzystać z niego w dowolnym celu przez zarezerwowany okres.

  wynajem krótko i długoterminowy busów w Warszawie

  Kto może skorzystać z wynajmu busów?

  Oferta wypożyczalni busów w Warszawie jest skierowana do przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Do prowadzenia pojazdów tego typu nie są wymagane żadne specjalne uprawnienia – wystarczy prawo jazdy kategorii B. Jeśli nie posiada się tego dokumentu lub nie chce czy nie może się prowadzić większego samochodu, można skorzystać z opcji wynajmu busa wraz z kierowcą. Jest to bardzo wygodna i przydatna usługa, w ramach której na określony czas otrzymujemy nowy samochód wraz z profesjonalnym pracownikiem.

  Jest wiele sytuacji, w których klienci decydują się na skorzystanie z usług wypożyczalni busów. W przypadku firm są to najczęściej okazje, kiedy:

  • firmowy pojazd uległ awarii i wymaga szybkiego zastąpienia w pełni sprawnym autem,
  • firma nie dysponuje tego typu samochodami w swojej flocie, a potrzebuje przewieźć pracowników np. na delegację,
  • firma potrzebuje tymczasowego poszerzenia swojej floty o dodatkowego busa,
  • przedsiębiorstwo otrzymało dodatkowe, tymczasowe zlecenie, wymagające podstawienia nowoczesnego pojazdu.

  Klienci indywidualni mogą skorzystać z usług wynajmu busów w przypadkach, gdy:

  • chcą zorganizować przejazd większej grupy osób, np. na wakacje, wesele, imprezę,
  • potrzebują większego auta na czas przeprowadzki, a nie chcą wynajmować do tego firmy od przeprowadzek,
  • w każdej innej sytuacji, kiedy potrzebny jest pojazd o większych gabarytach, który można prowadzić, posiadając wyłącznie prawo jazdy kategorii B.

  Na jakie busy możemy liczyć podczas wynajmu z wypożyczalni w Warszawie?

  Najczęściej wypożyczalnie busów w Warszawie oraz innych większych miastach proponują nowe modele pojazdów, maksymalnie dwuletnie – daje to klientom gwarancję, że wynajmowane przez nich samochody są w pełni sprawne pod względem technicznym oraz wyposażone w nowoczesne udogodnienia i zabezpieczenia. Dzięki temu planowana podróż odbędzie się w komfortowych warunkach i bez zagrożenia awarią.

  Zazwyczaj możemy wybierać wśród kilku modeli busów, pochodzących od najbardziej znanych i cenionych marek. Posiadają zróżnicowaną ilość miejsc i parametry techniczne, dzięki czemu można z łatwością dobrać wersję do swoich wymagań oraz osobistych preferencji.

  Najlepiej wybrać usługi doświadczonej wypożyczalni busów, która dysponuje dużym, nowoczesnym taborem i zapewnia klientom takie udogodnienia, jak możliwość przechowania swojego pojazdu na terenie firmy.

  Tips from our best London architects

  Building a house is one of the biggest projects in life for many families. The challenge seems to be more difficult for those who have the least building experience. Building a home usually involves a long-term loan. It is no wonder that people who start building a house strive to optimize its costs. In order to build a cheap house, it is necessary to start the preparation well before the first shovel gets in the ground at the construction site. So how to build a house cheaply? Below we present some advice from out top London architects.

  What is cost optimization?

  Optimization of construction costs starts already when choosing a plot and a house project. Each next step must be planned just as carefully, preferably with a cost estimate in hand. At the same time, striving to reduce construction costs for inexperienced investors may be a trap. The house should be not only cheap to build, but also functional and solid. And also inexpensive to maintain. Striving to optimize the cost of its construction, it is not difficult to make mistakes that will destroy the whole plan. As a result, the house will turn out to be non-functional, it will require numerous renovations, and its operation will be much more expensive than it was assumed. Therefore, it is necessary to be reasonable in reducing construction costs, so we don’t try to save money at the expense of quality.

  Building plot

  The first step on the way to your own home is to buy a plot. Of course, it’s best if the plot is inexpensive, but we should remember that the plot at a bargain price may require a lot of preparatory work, and hence - a greater financial outlay. The costs of additional work must be added to the purchase price of the plot. Ideally, if the plot is located on an even terrain.

  House Project

  House Project

  After buying a plot, it's time to choose a house project. It must, above all, comply with the guidelines contained in the local plan or in the building conditions. The house design is a key element for the future of the investment. The costs of building it will largely depend on which building will be selected. The ready house designs that we can purchase from many London architects http://sigmalondon.com/blog/2018/9/17/what-does-a-london-architect-do-exactly-your-question-answered are usually much cheaper than projects prepared for individual orders. We should, however, remember that all the ready projects require adaptation, and the cost it depends on the number of changes in the project and their difficulty. Therefore, it is best to choose a ready project that meets the investors' expectations as accurately as possible and does not require many changes. In addition, the design should include solutions adapted to the standard dimensions of such elements as windows or doors. Otherwise, we will need to buy products made to order, and their price can be up to several dozen percent higher than the standard ones. The body of the building should be solid, compact, devoid of decorations, arcades or balconies. A house with a compact body is also easier to heat.

  Investment estimate

  Proper planning and construction are not possible without a cost estimate. Investors who finance the construction with a loan have to have a cost estimate at the stage of applying for it because it is one of the documents on the basis of which banks provide loans. A cost estimate prepared by experienced London architects can be ordered for every ready house project, for some, it is offered free of charge. The cost estimate is worked out in such a way as to be clear and understandable for people unrelated to the construction industry. It consists of a series of works, a simplified cost estimate, a detailed listing of materials, labour and equipment. All information is in order and catalogued. The document contains not only quantitative data but also the time frame in which the next stages of works should be closed. The cost estimate makes it easier to compare the offers of individual contractors, and then - control their work. If changes are made during construction, it is easier to calculate their impact on the costs and time of project implementation with a cost estimate.

  Building a house

  Investors who want to build the house at the lowest possible cost, use the economic system. They buy building materials themselves, employ more contractors, supervise their work, and often also participate in it themselves. The construction based on the economic system is cheaper than construction commissioned to one London construction company. But it lasts longer and requires much more commitment from the investors. When employing more than one London construction company, it is important to remember that low prices often lead to low-quality services. Employment of unproven, low-cost contractors can quickly bring more trouble than good.

 • Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy

  11 grudnia w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. W spotkaniu wziął udział starosta oświęcimski Marcin Niedziela.

 • Zobacz również