• Protest nauczycieli, który rozpoczął się 8 kwietnia nie zakłócił organizacji egz...

 • Informacja Prezydenta Miasta Oświęcim z dnia 17.04.2019 r. Na podstawie art. 35 ...

 • Opiekunka może przychodzić do starszej osoby kilka razy na tydzień, ale również może wprowadzić się do seniora na stałe. Czy opieka nad starszą osobą z zamieszkaniem to zawsze dobre rozwiązanie?

  Gdy starsza osoba wymaga odpowiedniej opieki, a my nie możemy jej zapewnić, wówczas mamy do dyspozycji kilka rozwiązań – jednym z nich jest opieka seniora z zamieszkaniem, czyli przeprowadzenie się opiekunki do domu seniora.

  Aktualnie opieka z zamieszkaniem to atrakcyjna alternatywa dla innych form opieki nad potrzebującą osobą, na przykład seniorem, osobą niepełnosprawną, obłożnie chorą. Takie usługi oferują również profesjonalne agencje opieki, na przykład Elderia.

  Czy jednak opieka osób starszych z zamieszkaniem zawsze będzie dobrym rozwiązaniem? A może warto zdecydować się na coś innego? Zachęcamy do sprawdzenia naszych porad!

  Kiedy warto wybrać opiekę nad seniorem z zamieszkaniem?

  Generalnie, opieka nad seniorem z zamieszkaniem to bardzo dobry wybór wtedy, gdy nie chcemy, aby senior przeprowadzał się do domu opieki, ale zależy nam na tym, aby miał on dostęp do pomocy przez 24 godziny na dobę.

  Taka usługa wybierana jest chętnie wtedy, gdy rodzina mieszka daleko, nie ma czasu na zajmowanie się nad seniorem lub po prostu potrzebuje wytchnienia. Wtedy wszystkimi obowiązkami zajmuje się zatrudniona opiekunka, która dba o to, aby senior przyjmował odpowiednie leki, regularnie jadł, był czysty, wykonywał zalecone ćwiczenia regularnie chodził do lekarza.

  Również opieka nad seniorem w domu może obejmować innego rodzaju usługi, na przykład pomoc domową – sprzątanie, gotowanie, pranie, umawianie do lekarza, dotrzymywanie towarzystwa, aby wspomnieć tylko o wybranych z nich.

  Gdy interesuje nas opieka seniora z zamieszkaniem oferty pracy tego rodzaju można znaleźć dzisiaj przez internet.

  Wobec tego może wydawać się, że opieka seniora z zamieszkaniem w Warszawie lub też w innym miejscu może być najlepszym rozwiązaniem. Są jednak przypadki, gdy warto zdecydować się na inne usługi opieki.

  Opieka seniora z zamieszkaniem – kiedy lepiej wybrać dom opieki?

  Dom opieki nad starszymi osobami to alternatywne rozwiązanie dla opieki domowej. W tym przypadku senior przeprowadza się do domu opieki, w którym także otrzymuje całodobową pomoc od specjalistów.

  Warto przy tym wskazać, że taka opieka jest bardziej kompleksowa – w domu seniora można korzystać z szeregu różnych usług dodatkowych na miejscu, a także starsza osoba może lepiej się socjalizować, przebywając ze swoimi rówieśnikami. To także szansa na to, aby poprawić jej samopoczucie.

  W domach seniora stale dyżurują pielęgniarki, a także regularnie można korzystać w nich z usług lekarzy. Prowadzone są także zajęcia rehabilitacyjne, aktywizacyjne, dostępne są rozmaite atrakcje – wycieczki, koncerty, wydarzenia sezonowe.

  Teleopieka – alternatywa dla opieki seniora z zamieszkaniem i domu opieki

  Wart także wskazać, że opieka seniora Warszawa z zamieszkaniem może być zastąpione przez teleopiekę. To usługa, która wskazana jest wtedy, gdy senior nadal jest w dobrej kondycji i radzi sobie z wieloma obowiązkami samodzielnie.

  Wtedy teleopieka polega na możliwości błyskawicznego połączenia się ze specjalnym centrum interwencyjnym, które może przysłać na miejsce opiekunkę albo zaalarmować odpowiednie służby – pogotowie, straż pożarną, policję. Wtedy senior również może czuć się bezpieczniej w swoim domu.

  Opieka seniora z zamieszkaniem – czy to zawsze dobry wybór?

  Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami w Warszawie – dlaczego warto zdecydować się na usługi firmy?

  Każda nieruchomość wymaga odpowiedniej obsługi administracyjnej, prawnej, technicznej i finansowej. W obiektach wielorodzinnych jest to szczególnie potrzebne, ponieważ wiele decyzji ich dotyczących musi być odpowiednio zorganizowana i dopasowana do oczekiwań i potrzeb wielu właścicieli lokali. Najłatwiejszym na to sposobem jest skorzystanie z usług firmy, która profesjonalnie zajmuje się zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami.

  Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Warszawie – na czym polega?

  W kompleksach mieszkaniowych konieczne jest założenie wspólnoty mieszkaniowej, która będzie decydowała o ważnych dla mieszkańców kwestiach oraz zajmie się zadaniami, związanymi z administracją, finansami, zagadnieniami technicznymi oraz prawnymi. W tym celu warto zatrudnić doświadczoną firmę, której specjalnością jest zarządzanie i administrowanie nieruchomościami Warszawa. Usługi tego typu są świadczone zarówno deweloperom i prywatnym właścicielom lokali, jak i wspólnotom mieszkaniowym. Skorzystanie z takiej profesjonalnej pomocy niesie ze sobą wiele korzyści – odpowiednio wykwalifikowani specjaliści zajmą się wszystkimi ważnymi kwestiami, zapewniając kompleksową obsługę nieruchomości.

  Jednym z realizowanych zadań jest zarządzanie i administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi. W Warszawie można znaleźć specjalistów, którzy w tym zakresie zajmą się takimi usługami, jak:

  • założenie wspólnoty mieszkaniowej, włącznie z uzyskaniem dla niej numeru NIP i REGON, założeniem konta bankowego, stworzeniem uchwał oraz regulaminów,
  • stworzenie spisu lokali oraz ich właścicieli,
  • monitorowanie pracy firm serwisowych, działających na terenie danego obiektu,
  • kontrolowanie umów dotyczących dostawy mediów i usług dla mieszkańców,
  • wykonywanie dwa razy do roku rozliczeń wody i ciepła,
  • prowadzenie zebrań wspólnoty mieszkaniowej,
  • prowadzenie dokumentacji danego budynku.

  Obsługa nieruchomości w stolicy wymaga realizacji wielu usług, dlatego warto wybrać ofertę doświadczonej firmy, która danym budynkiem i związanymi z nim zadaniami zajmie się kompleksowo.

  Zarządzanie nieruchomościami w stolicy – pozostałe usługi

  Nadzorowanie i obsługa nieruchomości w Warszawie obejmuje także wiele innych usług, dotyczących ekonomii i finansów, obsługi prawnej i technicznej. Zatrudniając doświadczonego administratora, można zyskać kompleksową opiekę nad danym budynkiem, obejmującą wiele kluczowych dla właścicieli i mieszkańców nieruchomości kwestii. Do najważniejszych należą:

  • prowadzenie i archiwizacja ważnej dokumentacji, a także niezależnie prowadzenie ewidencji pozaksięgowej,
  • przygotowywanie planów modernizacji i remontu danej nieruchomości i przedstawianie ich zarządowi wspólnoty,
  • opieka nad kwestiami finansowymi, w tym rozliczanie zaliczek na czynsz i media,
  • organizowanie i kontrolowanie badań technicznych, przeglądów oraz napraw w budynkach,
  • pomoc przy formalnościach w razie sprzedaży lub wynajmu lokalu.

  Dzięki profesjonalnej pomocy zarządcy nieruchomości, właściciel zostaje odciążony z wielu obowiązków, które byłyby trudne do zrealizowania bez wsparcia wykwalifikowanych specjalistów. Jest to szczególnie ważne w budownictwie wielorodzinnym, gdzie wielu właścicieli lokali musi decydować o wspólnym otoczeniu, pracach remontowych i wielu innych kwestiach. Dobrze zorganizowany administrator, tworzący również wspólnotę mieszkaniową, dopilnuje wszystkich kluczowych spraw.

 • Powiat oświęcimski. Policyjne działania pn. „Wielkanoc 2018”
  W dniach od 19 – 22 kwietnia 2019 policjanci realizując działania prewencyjne pn. Wielkanoc 2019, w sposób szczególny będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego .
  W ubiegłym roku na drogach powiatu oświęcimskiego...
 • Oświęcim. Policjanci poszukują złodziei, którzy okradli starszą mieszkankę Oświęcimia
  Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji poszukują złodziei, którzy okradli 83 – letnią mieszkankę Oświęcimia. Sprawcy do domu kobiety weszli pod pozorem sprzedaży narzut.
  Wczoraj (16.04.20190 tuż przed godziną 15.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zostali powiadomieni o...
 • Kęty. Chronimy i Pomagamy. Policjanci z pomocą niepełnosprawnej seniorce .
  Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach podjęli interwencję w trakcie której pomogli niepełnosprawnej 65 – letniej mieszkance Kęt. Seniorka przewróciła się w swoim mieszkaniu i nie potrafiła wstać.
  Do zdarzenia doszło w nocy z 16/17 kwietnia 2019 na jednym z...
 • W oświęcimskich szkołach podstawowych i miejskich przedszkolach nauczyciele nada...

 • W Oświęcimiu została uruchomiona bezpłatna wypożyczalnia trzykołowych rowerów rehabil...

 • W oświęcimskich szkołach podstawowych i miejskich przedszkolach nauczyciele nada...

 • W Oświęcimiu została uruchomiona bezpłatna wypożyczalnia trzykołowych rowerów rehabil...

 • Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2019 Zapraszamy do obejrzenia skrótu fotograficznego z naszej gminnej imprezy.

  leczenie implantami zębowymi w Katowicach

  Nowoczesna stomatologia daje nam dzisiaj szerokie możliwości. Piękny uśmiech może być także zasługą wszczepienia implantów zębowych. Kiedy warto je wybrać?

  Mocno uszkodzony ząb można próbować wyleczyć, ale nie zawsze można uzyskać wtedy optymalne efekty. Jednak usuniecie go i zamówienie protezy zębowej nie jest jedynym rozwiązaniem. Dzisiaj pacjenci gabinetów mogą wybrać usługi implantologiczne w Katowicach, czyli zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych.

  Gdy chcemy wybrać implanty Katowice to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z takiej oferty. Usługi oferuje także klinika Peri-Ort.

  Czym dokładnie są implanty stomatologiczne? Kiedy warto je wybrać? Jakie są zalety i wady implantów? Jak wybrać odpowiedni gabinet, który oferuje usługi implantologiczne?

  Implanty zębowe w Katowicach – co to jest?

  Implanty stomatologiczne czy implanty zębowe to rodzaj wszczepów, które umieszczane są w kości żuchwy albo szczęki. Na wszczepie osadza się wtedy odpowiednie korony zębowe.

  Uzupełnienie składa się z trzech głównych elementów:

  • implantu stomatologicznego – wszczepu wprowadzanego do kości
  • łącznika pomiędzy implantem a koroną
  • korony zębowej – jest to widoczny w jamie ustnej element uzupełnienia, najczęściej korona wykonana jest z porcelany, alternatywnie można zastosować mosty protetyczne przy większych brakach

  Implanty można zastosować zarówno do uzupełnienia pojedynczego braku zębowego, jak również większych braków, w tym także całkowitego bezzębia. Są bardzo dobrą alternatywą dla ruchomych oraz stałych protez zębowych, na przykład mostów.

  Najważniejsze zalety implantów stomatologicznych w Katowicach:

  • naturalny wygląd – implant zębowy niczym nie różni się od naturalnego zęba pod względem swojego wyglądu
  • zachowanie funkcji żucia – nie ma problemów z jedzeniem nawet twardych pokarmów
  • stałe i stabilne zamocowanie implantu – doskonale spełnia funkcję stałego zęba
  • idealne dopasowanie – bez problemów z dyskomfortem, otarciami
  • wyjątkowa trwałość – liczona w kilkudziesięciu latach
  • brak problemów z higieną – implant myjemy tak samo jak inne zęby
  • bez naruszania struktury okolicznych zębów – nie ma potrzeby leczenia kanałowego i piłowania innych zębów, jak ma to miejsce przy mostach protetycznych
  • pomagają zachować młody wygląd – zapobiegają zanikowi kości i zapadaniu się policzków

  Gdzie można skorzystać z usług implantologicznych w Katowicach?

  Jak wskazaliśmy wcześniej, obecnie usługi implantologiczne oferowane są przez wiele gabinetów na terenie całego kraju. Jeśli chodzi o dobre implanty Śląsk to jedna z wielu lokalizacji, gdzie są one dostępne.

  Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów takich jak „implanty zębów katowice”, możemy natychmiast zapoznać się z aktualnymi ofertami.

  Jeśli chcemy mieć pewność, że korzystamy z usług na najwyższym poziomie, warto wybrać taki gabinet, który ma pozytywne opinie od swoich klientów. Gdy zależy nam na najlepszej obsłudze, gdy chodzi o implanty Katowice opinie można znaleźć także on-line.

  Ile kosztuje wszczepienie implantu w Katowicach?

  Implanty to najdroższa metoda uzupełnienia braków zębowych. Nie oznacza to jednak, że cieszy się małym zainteresowaniem – jest wprost przeciwnie, ponieważ jej zalety powodują, że to najlepsza alternatywa dla protez zębów.

  Jeśli chodzi o implanty Katowice cennik rozpoczyna się od około 3,5 tysiąca złotych za zabieg. Gdy jednak chcemy wybrać lepszej jakości implanty, cena może wzrosnąć nawet do 5 tysięcy złotych.

  Cenniki można znaleźć na stronach internetowych gabinetów oferujących implanty zębów w Katowicach i w innych miejscowościach.

  Podsumowując, implanty stomatologiczne w Katowicach to bardzo dobry wybór dla każdego, komu zależy na młodym wyglądzie i komforcie po utracie zębów. To trwałe i estetyczne uzupełnienie na lata!

  Doskonałe do salonu, jadalni, kuchni czy też do pokoju dziecka – lampy wiszące to najbardziej uniwersalny typ lamp wewnętrznych, które możemy dopasować do praktycznie każdego wnętrza. O czym powinniśmy pamiętać przy ich zakupie?

  Są wszechstronne, eleganckie, a także dostępne w różnych interesujących wzorach do wyboru – sufitowe lampy wiszące, ponieważ to właśnie o nich mowa, doskonale nadają się do różnych aranżacji.

  Jeśli chcemy kupić oświetlenie tego rodzaju, warto wybrać dobry sklep z lampami Warszawa albo w innej lokalizacji. Szeroki asortyment gwarantuje, że dobierzemy idealne lampy do danej przestrzeni.

  Gdy także chcesz kupić takie lampy w Warszawie albo w innym mieście, sprawdź wcześniej nasz poradnik, który pomoże Ci w doborze najlepszych modeli!

  Lampa ze sklepu w Warszawie – dopasowana do swojego przeznaczenia

  Gdy chcemy zakupić dobrą lampę wiszącą, powinniśmy przede wszystkim skoncentrować się na jej przeznaczeniu. W końcu inny model dobierzemy do sypialni nad łóżko, natomiast inny do jadalni.

  Przykładowo, nad stół doskonale nadaje się nisko wisząca lampa, natomiast do sypialni możemy wybrać klimatyczne oświetlenie Warszawa, na przykład w formie lampy z dużym papierowym kloszem.

  Koniecznie zwróćmy uwagę na możliwość wydłużenia i skrócenia kabla, na którym wisi lampa. Dzięki temu będziemy mogli dopasować jej odległość od sufitu indywidualnie i uzyskać optymalny efekt doświetlenia danej powierzchni.

  Lampa wisząca – jakie klosze znajdziemy w sklepach z lampami w Warszawie?

  Przy doborze lampy wiszącej duże znaczenie mają zastosowane do jej produkcji materiały, a dokładnie materiał wykorzystane na klosz. W zależności od ich typu można uzyskać inne efekty oświetleniowe.

  Jeżeli chcemy uzyskać efekt jasnego oświetlenia danej nawierzchni, na przykład stołu, wybierzmy lampę w kształcie walca albo ze stożkowatym lub półokrągłym kloszem kierującym światło w dół.

  Z kolei wtedy, gdy poszukujemy oświetlenia ogólnego do pomieszczenia, klosz powinien dawać rozproszone światło, na przykład powinien być wykonany z mlecznobiałego szkła albo powinien posiadać abażur w kolorze bieli.

  Sklep z lampami wiszącymi w Warszawie

  Zwróćmy również uwagę na wymiar klosza. Generalnie, lampy Warszawa z większymi kloszami najlepiej nadają się do większych pomieszczeń, ponieważ nie spowodują ich nadmiernego przytłoczenia. Im mniejsze pomieszczenie, tym lampa wisząca powinna mieć mniejsze gabaryty.

  Z jednym lub z kilkoma punktami świetlnymi – oferta sklepów z lampami w Warszawie

  Lampy wiszące mogą zawierać jeden punkt świetlny albo kilka punktów świetlnych do wyboru. Możemy zakupić model przeznaczony na jedną żarówkę, ale jeśli zależy nam na uzyskaniu jaśniejszego efektu, możemy wybrać kilkupunktową lampę wiszącą.

  Lampa ze sklepu z lampami w Warszawie może posiadać także osobne klosze, tworząc stylowy efekt linii – takie lampy doskonale nadają się do wydłużonych pomieszczeń, podkreślając ich aranżację.

  Sprawdź adresy sklepów z lampami w Warszawie już teraz!

  Jeżeli również chcesz kupić stylową lampę wiszącą do swojego domu, potrzebny będzie dobry sklep z oświetleniem Warszawa lub w innym mieście. Na szczęście, wybór jest spory, więc bez problemu powinniśmy znaleźć ciekawe modele w swojej okolicy.

  Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów takich jak „sklep z oświetleniem Warszawa połczyńska”, możemy natychmiast zobaczyć adresy sklepów w danym rejonie.

  Gdy poszukujemy designerskiego oświetlenia, warto wybrać showroom danej marki albo wybrać inny renomowany sklep z oświetleniem Warszawa centrum ma wiele takich punktów.

  Oczywiście, możemy także wybrać internetowy sklep z oświetleniem – wtedy do dyspozycji mamy szeroką gamę świetnych modeli od różnych producentów. Swoje zamówienie możemy złożyć bez wychodzenia z domu!

  Szukasz ciekawych ofert noclegowych nad polskim morzem? W takim przypadku warto sprawdzić domki letniskowe na wynajem. To gwarancja wygodnego i niedrogiego noclegu – także dla całej rodziny!

  Wypoczynek nad Bałtykiem to kapitalna propozycja dla każdego, kto lubi piękne widoki. To również wspaniały wybór dla rodzin – na miejscu można bawić się na różne sposoby także z najmłodszymi.

  Gdy poszukujemy ciekawych ofert dla rodziny, warto sprawdzić przede wszystkim domki Sarbinowo ma różnego rodzaju domki na wynajem. Sprawdź je już teraz i wykonaj rezerwację on-line!

  Domki Sarbinowo – wynajem domków nad morzem

  Wybór odpowiedniego noclegu na wakacje ma bardzo duże znaczenie dla naszego komfortu. Czy domki letniskowe nad morzem będą mogły spełnić wymagania turystów poszukujących wygody?

  Domki letniskowe to bardzo dobra alternatywa dla innych noclegów. Najczęściej otrzymujemy wtedy do dyspozycji cały domek, w którym znajduje się nie tylko sypialnia, ale również łazienka, aneks kuchenny, a niekiedy także salon.

  Wynajem domków nad morzem to także przystępne ceny – za nocleg tego rodzaju możemy zapłacić mniej niż za pensjonaty, hotele czy apartamenty. To opłacalna oferta dla kilkuosobowych grup, na przykład dla większej rodziny czy dla grupy znajomych.

  Warto także zaznaczyć, że wiele domków ma kapitalną lokalizację – można wynająć je tuż nad morzem, dlatego dojście na brzeg zajmie nam dosłownie kilka minut.

  Jeśli wybierzemy domki nad morzem wakacje mogą być jeszcze lepsze!

  Domki Sarbinowo – na wakacje dla rodziny

  Gdy planujemy rodzinne wakacje nad morzem domki mogą być także strzałem w dziesiątkę.

  W domku każdy członek rodziny może znaleźć dla siebie komfortową przestrzeń dla wypoczynku. Rodzice mogą spać w jednym pokoju, natomiast dzieci w drugim. Można także korzystać z kuchni, aby samodzielnie przygotowywać posiłki – to ważne dla wielu rodziców podróżujących z małymi dziećmi.

  Domki Sarbinowo opcją na doskonały nocleg dla całej rodziny

  Na posesjach, na których znajdują się domki w Sarbinowie, często znajdują się również inne udogodnienia dla rodzin z dziećmi, na przykład place zabaw, na których maluchy mogą spędzić czas na zabawie z innymi małymi gośćmi.

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, domki wczasowe Sarbinowo mogą być także niedrogie – dzięki temu rodzinny wyjazd wcale nie musi pociągać za sobą wysokich kosztów.

  Domki Sarbinowo – wynajmij już teraz!

  Jeśli chcesz spędzić udany czas nad morzem w towarzystwie całej rodziny, pamiętaj o tym, aby nie zwlekać z dokonaniem rezerwacji. Potem może okazać się, że wybrana przez nas oferta nie będzie już dostępna w konkretnym terminie.

  Wolne domki nad morzem można sprawdzić już teraz on-line. Wiele obiektów ma swoje własne strony WWW, na których można zapoznać się bliżej z ofertą i wykonać rezerwację.

  Dodatkowo, możemy korzystać również ze specjalnych serwisów internetowych, które w jednym miejscu gromadzą różne oferty noclegowe. Wtedy możemy łatwo porównać ze sobą różne oferty i w ten sposób znaleźć taką, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna – nie tylko pod kątem ceny, ale również innych ważnych parametrów.

  Gdy chcemy zarezerwować dobre domki Sarbinowo opinie na ich temat także możemy znaleźć w sieci.

  Podsumowując, gdy chcesz wyjechać na udane wakacje nad morze z całą rodziną, pamiętaj o tym, jak ważne jest wybranie odpowiedniej oferty noclegowej. Domki znajdujące się w nadmorskim Sarbinowie mogą być kapitalnym wyborem!

 • Powiat oświęcimski. "Bezpieczna Wielkanoc" - porady prewencyjne
  Aby Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni. Oto kilka rad, które mogą sprawić, że nie padniemy ofiarą złodziei i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin. Wszędzie tam, gdzie jest tłok - w centrach handlowych, na bazarach i w środkach komunikacji...
 • Powiat oświęcimski. Policyjne działania pn. „Wielkanoc 2018”
  W dniach od 19 – 22 kwietnia 2019 policjanci realizując działania prewencyjne pn. Wielkanoc 2019, w sposób szczególny będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego .
  W ubiegłym roku na drogach powiatu oświęcimskiego...
 • InterMAP dla geodetów

  Na Portalu Geodety jest już dostępny program InterMAP. Został on uruchomiony w związku z wprowadzeniem od 1 kwietnia obowiązku przekazywania do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej