• Oświęcim. Ostre i skuteczne uderzenie w nielegalny hazard
  Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-skarbowego z Krakowa, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem na terenie Oświęcimia zlokalizowano punkt z grami hazardowymi, zamknięty, ale tylko z pozoru. Choć lokal oraz automaty posiadały zabezpieczenia...
 • Smog – prognoza

  Zachęcamy do zapoznania się z prognozami dotyczącymi stężenia pyłów PM1, PM2,5 i PM10 na obszarze Małopolski. Wchodzące w skład smogu związki chemiczne, pyły i znaczna wilgotność stanowią

 • Oświęcimski sztab, działający od lat w Oświęcimskim Centrum Kultury zebrał podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy około 120 tys. zł.  
  W dniu finału 165 wolontariuszy kwestowało na leczenie noworodków na ulicach miasta i gminy Oświęcim (w Harmężach, Włosienicy, Porębie Wielkiej, Grojcu, Rajsku). Byli to uczniowie Szkół Podstawowych nr 2, 3, 7, 8 w Oświęcimiu, Szkół Podstawowych w Porębie Wielkiej, Rajsku i Grojcu, Powiatowych Zespołów Szkół nr 1, 2, i 4 w Oświęcimiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Branżowego w Oświęcimiu oraz wolontariusze indywidualni. Orkiestrę wsparła również Szkoła Podstawowa nr 4 w Oświęcimiu, Przedszkole w Rajsku oraz słuchacze oświęcimskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

  Fot. Oświęcimskie Centrum Kultury

   Władze Oświęcimia i Chełmka wystąpiły z propozycją nazwania nowego mostu na Wiśle - Mostem Niepodległości. Samorządowcy chcą w ten sposób nawiązać do obchodzonej w tym roku rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uznając, że będzie to znaczący wkład obu miast w tak ważne i doniosłe wydarzenie. – Rocznica odzyskania niepodległości to święto wszystkich Polaków, niezależnie od poglądów, przynależności czy pochodzenia. Również w Oświęcimiu i Chełmku będziemy w sposób szczególny obchodzić to święto. Dlatego wspólnie z burmistrzem Chełmka wystąpiliśmy do naszych radnych o nazwanie nowego mostu na Wiśle - Mostem Niepodległości. Będzie to pierwszy i znaczący element naszych uroczystości – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

 • 4 stycznia br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
  Gościem uroczystości był Wicewojewoda Małopolski pan Józef Gawron, który wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Komendant życzył młodym policjantom powodzenia i satysfakcji w służbie.Słowa...
 • Oświęcim. Szczęśliwy senior z rąk dzielnicowego, odebrał pieniądze znalezione przez uczciwą oświęcimiankę
  W dniu 11 stycznia 2018 oświęcimski dzielnicowy, przekazał 70 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia tysiąc złotych, które pozostały w jednym z oświęcimskich bankomatów, a które znalazła i przekazała Policji mieszkanka Oświęcimia.
  W ubiegłym tygodniu 27 – letnia mieszkanka Oświęcimia przekazała...
 • Iskierki w Starostwie Powiatowym

  Zespół Pieśni i Tańca Iskierki z Brzeszcz odwiedził Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu prezentując program kolędowy. W spotkaniu z zespołem uczestniczyli m.in. wicestarosta Jarosław Jurzak, członek

 • Święty patron dla Powiatu

  Biskup Bielsko-Żywiecki rozpoczął procedurę kościelną ustanowienia św. Maksymiliana Kolbego patronem Ziemi Oświęcimskiej. Do biskupa Romana Pindla wystąpił w tej sprawie Starosta Oświęcimski

 •  Legendarny gitarzysta otwiera listę gwiazd Tauron Life Festival Oświęcim 2018 – gorące dźwięki latin rocka w wykonaniu dziesięciokrotnego zdobywcy nagrody Grammy zabrzmią ze sceny stadionu MOSiR w piątek, 15 czerwca.
  „Muzyka może być spoiwem łączącym ludzi. Tak brzmi wielkie przesłanie, które słyszę, odkąd byłem nastolatkiem, i w które wciąż wierzę” – napisał Carlos Santana w swej autobiografii “Uniwersalny Ton. Historia mojego życia”. Te słowa doskonale wpisują się w ideę TLFO, dlatego czerwcowy koncert genialnego gitarzysty będzie kolejnym kamieniem milowym w historii festiwalu.

  Miasto Oświęcim jest głównym partnerem TLFO 2018

   Oficjalny funpage miasta Oświęcim na Facebooku ma ponad 10 tys. polubień.  Użytkownicy bardzo wysoko oceniają też miasto, które otrzymało 4,5 pkt. w 5 stopniowej skali. To bardzo dobry wynik w porównaniu z innymi samorządami w powiecie czy regionie:
   gmina Oświęcim - ok. 750 użytkowników, Kęty - ok. 3 tys., Powiat Oświęcimski - ok. 2,5 tys. Chrzanów - ok. 3 tys., Andrychów - 4,5 tys., Wadowice - ok. 3,2 tys., Nowy Sącz – 5,5 tys.
  Adres funpagu: https://www.facebook.com/MiastoOswiecim

  Ponadto miasto Oświęcim jest też obecne na innych najpopularniejszych portalach społecznościowych:
  Instagram: https://www.instagram.com/oswiecim_pl #Oświęcim
  Twitter: https://twitter.com/MiastoOswiecim
  Youtube: https://www.youtube.com/user/OswiecimMiastoPokoju

 • Chełmek. Kobieta zauważyła walizkę, a policjanci odnaleźli jej właściciela
  Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku odnaleźli właściciela walizki, którą na przystanku autobusowym zauważyła jedna z kierujących. Właściciel bagażu był już w drodze do Grecji i nie miał pojęcia, że po drodze zgubił bagaż.
  Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór [6.01br.]. Tuż po godzinie 18.00...
 • Oświęcim. Areszt tymczasowy dla agresora i piromana
  Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, wobec 50 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który podczas awantury domowej podpalił kosz na śmieci, groził 70 – letniej matce, a następnie podpalił warte kilka tysięcy złotych łóżko szpitalne.
  W sobotę przed...
 • KGP. Ponad 23 tysiące kandydatów do służby w Policji. Szczęściarzami zostało 4151
  Z ponad 23 tysięcy kandydatów do służby w Policji w 2017 roku przyjęto 4151 nowych policjantów – właśnie tylu pozytywnie zostało ocenionych do służby w naszych strukturach. Jak się okazuje mimo konkurencyjnego rynku pracy policjant to cały czas atrakcyjny zawód dla wielu młodych ludzi, często z...
 • KGP. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadbajmy o bezpieczeństwo
  Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery...
 • Kęty. Oświęcimianka cierpiąca na zaniki pamięci, w porę trafiła pod opiekę rodziny
  W dniu 10 stycznia 2018 policjanci interweniowali w sprawie seniorki, która opuściła swoje miejsce zamieszkania i nie potrafiła do niego wrócić. Z pomocą przyszła osoba postronna.
  Wczoraj tuż po godzinie 16.00 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, interweniowali w związku ze zgłoszeniem ...
 • Wręczenie Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego

  7 stycznia w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego. Przyznawana jest ona za zaangażowanie i zasługi w działalności ewangelizacyjnej i apostolskiej.

 • Zgodnie z rozstrzygnięciem otwartego konkursu ofert ogłoszonego w dniu 16 listopada 2017 r. na wsparcie realizacji zadań publicznych w roku 2018 prezentujemy w załączniku zestawienie przyznanych dotacji.

 • Oświęcim. Dzielnicowi odzyskali poszukiwaną makietę hokeisty. Nagroda wyznaczona za jej odnalezienie trafi do małego fana hokeja
  W dniu 9 stycznia 2018 roku, dwaj dzielnicowi oświęcimskiej komendy Policji, w jednym z mieszkań Osiedla Chemików, odnaleźli skradzioną z Oświęcimskiego Centrum Kultury makietę reklamową hokeisty Unii Oświęcim. Nagroda za jej odnalezienie trafi w ręce młodego fana hokeja.
  Dzielnicowi, którzy na...
 • Nabór wniosków o przyznanie nagród dla sportowców

  Zarząd Powiatu w Oświęcimiu ogłasza nabór wniosków o przyznanie nagród dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.Wnioski o przyznanie nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy