Dzięki czujności sąsiadów oraz szybkiej interwencji służb ratunkowych, nietrzeźwy 31 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim nie zatruł się dymem. Strażacy w porę weszli do wynajmowanego przez niego mieszkania i ugasili palący się garnek pozostawiony bez dozoru na kuchence gazowej.     

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.05.2023) w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 11 służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez mieszkańców o zadymieniu klatki schodowej jednego z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy i policjanci. Okazało się, że dym wydobywał się spod drzwi mieszkania na drugim piętrze. Drzwi do mieszkania nie były zamknięte na klucz, więc strażacy szybko dostali się do wnętrza, a następnie zlokalizowali źródło zadymienia, którym okazał się pozostawiony na palniku gazowym garnek. Następnie w jednym z pomieszczeń odnaleziono śpiącego 31 – letniego mężczyznę. Był on pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Policjanci pouczyli mężczyznę, aby nigdy nie pozostawiał źródła ognia bez dozoru, a następnie nałożyli na niego mandat karny za sprowadzenie zagrożenia pożarowego.