Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Prezes UKS Sokół Zator Sebastian Żabiński i Gabriela Wojtyła, utytułowana zawodniczka tego klubu w kolarstwie górskim byli dziś gośćmi wicestarosty Pawła Kobielusza. Na ręce włodarza złożyli podziękowania dla całego zarządu powiatu za nieocenioną pomoc w sportowym rozwoju sekcji kolarskiej zatorskiego klubu.

Sebastian Żabiński dziękując Zarządowi Powiatu w Oświęcimiu podkreślił, że praca z młodzieżą daje wiele satysfakcji, a osiągane przez zawodników sukcesy są tylko jej dopełnieniem.

Wicestarosta Paweł Kobielusz pogratulował sukcesów zawodnikom UKS Zator. Włodarz jest wielkim miłośnikiem kolarstwa, choć przede wszystkim w wersji szosowej. Z gośćmi z Zatora rozmawiał o specyfice kolarstwa górskiego i coraz liczniejszych sukcesach osiąganych przez zawodników Sokoła w różnych kategoriach wiekowych. W zeszłym roku kolarze UKS-u podtrzymali dobrą passę zdobywając brązowy medal w drużynie na mistrzostwach Polski.

Wrażenie robią także indywidualne osiągnięcia poszczególnych zawodników. Obecnie na pierwszy plan wybijają się osiągnięcia Gabrieli Wojtyły, zdobywczyni medali na krajowych i międzynarodowych arenach, drugiej wicemistrzyni akademickich mistrzostw świata w portugalskiej Bradze, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB XCO 2021. Zawodniczce z zatorszczyzny, reprezentantce Polski w MTB, marzy się udział w igrzyskach olimpijskich, które już za dwa lata odbędą się w Paryżu. W tym roku, jak mówi, celuje w mistrzostwo Polski. Planuje także start w mistrzostwach świata.

Gabriela Wojtyła kolarstwo górskie uprawia od 12 lat. Trenuje sześć razy w tygodniu. Pokochała tę dyscyplinę od przysłowiowego pierwszego wejrzenia. Niestraszne są jej strome, najeżone głazami podjazdy, jak i szalone zjazdy, a nawet skoki. Nie stroni także od kolarstwa w wersji szosowej i przełajowej.

Mimo młodego wieku Gabrysia twardo stąpa po ziemi. Uprawianie sportu łączy ze studiami z zakresu budownictwa na bielskiej uczelni. Utalentowanej wychowance zatorskiego Sokoła życzymy dalszych sukcesów i złotego medalu na Olimpiadzie w stolicy Francji.

Fot. RL