Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Plakat zapraszający na spotkanie z Anną Dymną w MDSM.

Anna Dymna będzie gościem kolejnego spotkania w ramach projektu „Dom według wartości”. Odbędzie się ono w sali forum Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu 18 października (poniedziałek) o godz. 17. Bezpłatne wejściówki można odebrać w recepcji placówki przy ul. Legionów od 14 października (czwartek), od godz. 17.

Rozmowę zatytułowaną „Po prostu spotkanie” poprowadzi Leszek Szuster. Przed debatą organizatorzy zapraszają na odsłonięcie muralu autorstwa Łukasza Majerowskiego w ogrodzie MDSM. Wydarzenie będzie także relacjonowane na żywo na kanale YouTube MDSM.

„Dom według wartości” to projekt Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i Fundacji Konrada Adenauera, będący kontynuacją działań o charakterze edukacji obywatelskiej, zainicjowanych w roku jubileuszu 30-lecia działalności MDSM-u.

„Naszym celem jest dyskusja wokół zagadnień związanych z kondycją uniwersalnych wartości humanistycznych, na których zasadza się nasza praca, we współczesnym świecie. Do rozmowy zapraszamy przedstawicieli życia publicznego, których dorobek i działalność są tożsame z ideami, promowanymi w naszym Domu” – tłumaczą pomysłodawcy projektu.

W związku z sytuacją pandemiczną spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Podczas wydarzeń realizowanych w pomieszczeniach konieczne jest używanie maseczek i dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznego dystansu w trakcie całej imprezy. Ilość osób w sali forum jest ograniczona.