Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Po łąkach za Kauflanedem w Oświęcimiu powstanie nowa droga.

Jest szansa, że w rejonie największego skupiska marketów w stolicy naszego powiatu kierowcom będzie łatwiej się poruszać. Oświęcimski magistrat szykuje się do budowy traktu, który zostanie wytyczony przez łąki i połączy ulicę Zaborską z ulicą Królowej Jadwigi (za marketami).

Staramy się modernizować te drogi, które już istnieją, aby poprawić ich standard. Myślimy też o nowych przestrzeniach miasta, które chcemy rozwijać. Stąd decyzja o budowie nowej drogi, która stworzy możliwości dla rozwoju usług i budownictwa mieszkaniowego, w rejonie łąk za Kauflandem – tłumaczy Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Jest to pierwszy etap inwestycji w tym rejonie. Droga będzie realizowana w cyklu trzyletnim. Miasto pozyskało na budowę drogi ponad 1,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość – według kosztorysu – ma kosztować 3,5 mln zł, a ponad 1,8 mln zł zabezpieczy samorząd. Przetarg jest w toku.

Kolejna inwestycja realizowana będzie na osiedlu Błonie. W tej części Oświęcimia prace skupią się na rozbudowie ulicy Strzeleckiej oraz budowie połączenia do ulicy Cichej przez ulicę Jesionową. Koszt tych robót to 2,1 mln zł, w tym blisko milion zł z dofinansowania rządowego. Inwestycja rozpocznie się w lipcu i zakończy w połowie przyszłego roku.

To będzie zupełnie nowa droga, która umożliwi lepszą komunikację osiedla Błonie z ulicą Konarskiego, otworzy też miejsca do budowy domów. Warto wykorzystać ten potencjał miasta, jakim są wolne przestrzenie, aby zagospodarować je pod kątem potrzeb mieszkańców – uważa oświęcimski włodarz.

(Źródło i foto: UM Oświęcim).