Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Grafika prezentujące zdjęcie prowadzącej szkolenie o wolontariacie w NGO.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu oświęcimskiego na szkolenie „Wolontariat pracowniczy w NGO”. Odbędzie się ono w formule online 13 maja (czwartek) w godz. 17:00 – 20:00.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „MOWES 2 – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia”.

Uczestnicy dowiedzą się, czym jest wolontariat pracowniczy i jakie są typy takiego wolontariatu. Poznają dobre praktyki w zakresie prowadzenia wolontariatu pracowniczego w działaniach społecznych.

W ramach zajęć zwiększą Państwo umiejętności optymalnego dobierania form wolontariatu pracowniczego do potrzeb organizacji, a także umiejętności tworzenia adekwatnych do potrzeb partnerów biznesowych projektów w tym zakresie. Opracujecie też wspólnie z innymi uczestnikami bazę pomysłów na działania jakie mogą być prowadzone w Waszych organizacjach w ramach wolontariatu pracowniczego – mówi Dorota Kobylec, animatorka ds. współpracy z grupami i samorządami.

W celu zgłoszenia udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Do osób, które wypełnią powyższy formularz, przed spotkaniem organizatorzy roześlą link umożliwiający wzięcie udziału w wydarzeniu.

Spotkanie poprowadzi Joanna Czarnik – psycholog, trener Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych. Specjalizuje się w szkoleniach, które pozwalają na rozwój kompetencji społecznych i osobistych. Szczególnie chętnie pomaga odkrywać, jak i wykorzystać wiedzę psychologiczną w budowaniu codziennej skuteczności zawodowej i osobistej. Specjalistka z zakresu edukacji pozaformalnej zarówno dorosłych jak i młodzieży, współautorka i realizatorka wielu kompleksowych programów edukacyjnych m.in. poświęconych przygotowaniu do pracy w nowych zawodach np. trenera, menadżera, specjalisty ds. PR i reklamy, księgowego. Swoje kompetencje opiera na 15-letnim doświadczeniu w zarządzaniu zespołami, projektami i organizacjami pozarządowymi.