Sytuacja epidemiologiczna w powiecie oświęcimskim na dzień 30 sierpnia (godz. 13).

AKTUALIZACJA Z GODZ. 17.13. Kolejne 2 osoby w naszym powiecie z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu przedstawiła najświeższe dane na temat sytuacji epidemiologicznej w powiecie oświęcimskim, bez rozbicia na poszczególne gminy (weekend). Stan na 30 sierpnia (godz. 13). PATRZ TABELKA.

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 10.58. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych 141 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 71 kobiet i 70 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 80 lat, z powiatu nowosądeckiego (54 osoby), tatrzańskiego (25 osób), Nowego Sącza (17 osób), Krakowa i powiatu nowotarskiego (po 13 osób), myślenickiego (8 osób), limanowskiego, i oświęcimskiego (po 4 osoby) oraz dąbrowskiego, krakowskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 3374 ozdrowieńców.

Jak już informowaliśmy w poprzednim komunikacie, ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 153 osób.

– To 84 kobiety i 69 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 81 lat, z Krakowa (42 osoby), powiatu krakowskiego i nowotarskiego (po 16 osób), limanowskiego (13 osób), Nowego Sącza (12 osób), powiatów tatrzańskiego i nowosądeckiego (po 8 osób), oświęcimskiego (6 osób), gorlickiego, olkuskiego, wadowickiego i wielickiego (po 5 osób), bocheńskiego (3 osoby), Tarnowa i powiatów myślenickiego i proszowickiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego, miechowskiego i suskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji – podał po godz. 10.30 Małopolski Urząd Wojewódzki.

Oo początku pandemii do dziś w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7409 osób.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

W ciągu ostatniej doby w Małopolsce potwierdzono laboratoryjnie zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 153 osób, w tym 6 z naszego powiatu (2 z nich zostały już uwzględnione we wczorajszym popołudniowym komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała najświeższe informacje o sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce w rozbiciu na poszczególne powiaty. Stan na 30 sierpnia (godz. 8). Wkrótce więcej szczegółów.