Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Pijany kierowca bez uprawnień wpadł w ręce nocnego patrolu

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach podczas nocnego patrolu zatrzymali drogowego przestępcę. 37 – latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,80 promila alkoholu.

Dziś w nocy (28/29.07.2020), tuż po godzinie 01.00 uwagę patrolujących Kęty policjantów zwrócił jadący ulicą Kościuszki samochód marki Daewoo Lanos. Tor jego jazdy mógł wskazywać, że za jego kierownicą znajduje się nietrzeźwy. Mundurowi błyskawicznie podjęli interwencję. Włączając sygnały uprzywilejowania pojechali za pojazdem, który zatrzymali na Osiedlu Wyszyńskiego.

Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze potwierdzili swoje spostrzeżenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 37 – letni mieszkaniec Kęt ma w organizmie 1,80 promila alkoholu, a ponadto nie posiada uprawnień do kierowania.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają również, że uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania prawa oraz lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.