Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

AKTUALIZACJA GODZ. 14:10. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu przedstawiła sytuacje epidemiologiczną w naszym powiecie, w rozbiciu na poszczególne gminy. Stan na 27 lipca (godz. 13:00). PATRZ TABELKA.

***

AKTUALIZACJA GODZ. 10:45. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 61 osób, jak podaje Małopolski Urząd Wojewódzki, to 32 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od roku do 92 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), tatrzańskiego (6 osób), Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatów: limanowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), bocheńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i wielickiego (po 3 osoby), Tarnowa oraz powiatu myślenickiego (po 2 osoby), powiatów chrzanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3132 osób.
Niestety musimy również poinformować o śmierci 90-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 53.
(Źródło informacji: WSSE w Krakowie)

***

Przekazujemy informację Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce według stanu na dzień 27.07.2020 r., godz. 8:00.